Karmy - małe podsumowanie

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
papala
Posty: 304
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: papala »

zwierzak40 pisze:Cieszę się, że temat się niektórym z forumowiczów spodobał :)

Dla tych, co wybierają karmę, a chcą kupić dobrą i nie marnować pieniędzy przez to, że szczurom coś nie pasuje mogę napisać, że gdy kupiłem Versele Laga Rat Complete, z racji charakteru tej karmy (granulat) wszystko znikało z miseczki. Po kupieniu Versele Laga Rat Nature (która jest nieco tańsza) szczury wybierają to co im najbardziej odpowiada (zostawiają akurat największe kawałki jedzenia, a zjadają najlżejsze ziarna) przez co tańsza karma wychodzi w końcu drożej.

Szantażują też mnie nie jedząc tych dużych kawałków i czekając aż dorzucę to co lubią.. I potrafią nawet cały dzień nie jeść i czekać. A mi szkoda ich głodzić (może wtedy by zjadły) i dosypuję..

No i zjadając tylko to, co im odpowiada ryzykuje się, że może czegoś w ich diecie zabraknąć.
Moje robią odwrotnie, zostawiają ziarna. Dodam od siebie, że często z tego powodu są sprzeczki, jak którejś uda się wybrać lepszy kąsek.
łobuzują: Kaśka, Miszka, Emilka, Furia, Adelka, Łatka, Floyd, Julian, Johny
łobuzują za Tm: Suzi, Martusia

E-Pasaż
Awatar użytkownika
kasiula106
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 18, 2012 9:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: kasiula106 »

zwierzak40 pisze:Zauważyłem tendencję, że ogony forumowiczów częściej wybrzydzały Versele Laga i chętniej jadły XtraVital.
Prawda. Potwierdziło się to u moich szczurasów ;) aczkolwiek Crock Complete od VL bardzo lubią, ale to uzupełniająco oczywiście :D
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: efu »

u mnie też się potwierdziło.
z VL zostawały zielone i brązowe chrupki, z XtraVitalu zostają tylko zielone kółka. i w obu przypadkach większość drobnicy.
ale dziewczyny dobrze wyglądają. Serkowi razem z długością urósł zadek, a futro obydwu się ładnie błyszczy, więc chyba jest ok.
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: noovaa »

Rozpuszczacie swoje szczury, moim nawet do głowy by nie przyszło żeby cokolwiek zostawiać ::)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: tuśka »

noovaa to jak Ty to robisz że nie zostawiają nic ? ;) u mnie głodówki nawet nie działały na moje baby :-\ masz może jakiś tajemny sposób na zaczarowanie szczurów aby zjadały wszystko? :D
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: noovaa »

Nigdy nie sypię nowego, jeśli nie zjadły poprzedniego.. i w sumie tyle. Kiedyś tam, kiedyś podziałało i teraz nowe uczą się od starszych, że albo zjedzą co mają, albo nie zjedzą w ogóle.

Jeśli szczur jest zdrowy, krzywda mi się nie stanie jak zgłodnieje .. a przecież na śmierć się nie zagłodzi ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: klimejszyn »

moje tak samo nie wybrzydzają i zjadają wszystko, razem z tak znienawidzonym przez większość szczurów ziarnem ;)
też przegłodzenie swego czasu podziałało i nie muszę się martwić, że czegoś nie zjedzą.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: Flaumel »

U mnie też z powodzeniem stosuję zasadę: coś w misce, nie ma nowego :)
Raz mnie wzięły na upór, nie dałam się, teraz wyjadają wszystko :)
Obrazek
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: tuśka »

gorzej jest jak baby wysypią wszystko z miski i patrzą się na mnie jakby mówiły "ej, nie widzisz że mamy pustą miskę? dlaczego nie jest jeszcze napełniona?" ;)
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: noovaa »

Niech jedzą z kuwety ;). Nic im nie będzie. Same wysypały, trzeba nauczyć odpowiadać za swoje czyny ;P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: tuśka »

żeby to było w kuwecie... ::) u mnie wszystko ląduje na podłodze a potem tylko kot chodzi i zjada :D
ale ostatnio coś się obraziły i nie chcą prawie jeść karmy. tylko poskubią i odchodzą... od dwóch dni stoi micha prawie nietknięta. czyżby nie smakowała im JR Farm? wredne małpy ::)
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: noovaa »

Rozpuszczone.

Miałam takie tymczasówki ... karmione tylko czekoladą i chlebem (czasem psie roladki - czekoladowe) "bo nic innego nie lubią". Jak do mnie trafiły, 3 dni nawet nie zbliżyły się do wstrętnej miski z wstrętną karmą... piły wodę i nie jadły nic... czwartego dnia odeszło jak ręką odjął, zaczęły grzecznie wszystko jeść.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: efu »

oo, to muszę tak zrobić. stoi miska z wyjedzonymi "chrupkami", zostało ziarno, szczury widać, że głodne, czasem skubną, ale mają miny "daj natychmiast jeść!".
o nie, proszę zjeść ziarno i brązowe chrupki!
>:D
mam za miękkie serce dla nich, zdecydowanie.
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: Jay-Jay »

Co do tego podsumowania :
to może być Labofeed B. tylko widziałam że ma 30% białka i czy czasem nie za dużo ???
i właśnie co z tym Rat&Mouse Pro
Obrazek
Awatar użytkownika
płomyczek
Posty: 45
Rejestracja: śr sty 18, 2012 9:48 pm
Lokalizacja: Wałbrzych/ Olsztyn

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: płomyczek »

Muszę się poskarżyć, że dziś kupiłam smrodkom XtraVital,przesypałam do plastikowego pudełka i co zobaczyłam? Wesoło hasającego robaczka;/
W dzisiejszych czasach w zwierzętach możemy odnaleźć więcej człowieczeństwa niż w ludziach.
Moje dziewczyny:
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 12#p863212

Za TM : Pixi, Skarpetka, Zośka, Bletka
Ze mną: Ziutka, Szelma, Ryśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”