Dieta odchudzająca

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: S. »

Usuń kolbę i bagietkę (tuczy), szczaw chyba też nie jest dobry (szczawiany w dużych ilościach) i smakołyki jeżeli są tuczące.
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Ausaya »

postanowilam odchudzic Ebole... Wazy (nie krzyczcie) jakies 640g... ale mimo wszystko nie wyglada na spasiona, jest po prostu duza i nabita, ma proporcjonalna glowke do calego ciala, nie jak ś.p. Kama, grubasek kochany ;]
Problem w tym jest taki ze nie chce odchudzac Małej (jej to by sie nawet przytyc troche przydało).
Nie chce ich oczywiscie oddzielac.

Macie jakis pomysl?
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: strup »

też tak mam. ;p jedne w stadzie grubsze od drugich.

ile razy dziennie karmisz dziewczyny?

Ja karmiłam 3razy mokrym pokarmem, a sucha cały czas była. Teraz mokre maja 2razy dziennie, a suche nadal cały czas.
Grubsze, albo nadal stoją z waga, albo trochę chudną. Chudsze tyją lub stoją z wagą, tak nieznacznie te co tyją.
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Ausaya »

no ja daje oprocz suchej karmy jakies pysznosci raz dziennie, albo wcale czasem, jezeli wczesniej dostaly cos porzadnego ;]
sucha karme maja caly czas. Wczesniej wsypywalam nowa jak malo zostawalo, teraz bede dawac dopiero jak wszystko wszamaja ;]
mam nadzieje ze Mała na tym nie ucierpi
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Awatar użytkownika
Spark
Posty: 201
Rejestracja: pn mar 30, 2009 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Spark »

Ten sam problem :D . Rico - klopsik , Psota - smukła , ciągle rosnąca szczurcia . I jak tu w zgodzie z normami ( czyli , karmić sprawiedliwie ) zrobić tak , że grubasek dostaje mniej a rosnący więcej i bardziej kalorycznie :-[ .
ObrazekObrazek
RICO i PSOTKA
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Babli »

Spark, rosnącego dokarmiać na boku :) Albo stosować V-L granulat Duo Rat&Mouse, u mnie te co miały coś zbędnego, zrzuciły to, a jeśli miały za mało, akurat im przybyło :)
Awatar użytkownika
Spark
Posty: 201
Rejestracja: pn mar 30, 2009 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Spark »

Babli stosuję VL granulat dla chomika lub ( wymiennie ) dla szczurów . Zjedzą bo zjedzą to ale szału w klatce z tego powodu nie ma :D . Wypróbuję ten granulat o którym napisałaś . Czyli można dokarmiać mniejszego na boku ? No to spróbuję . Dzięki !
ObrazekObrazek
RICO i PSOTKA
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Babli »

Jasne, że można na boku :) Dawaj rosnącemu ogonkowi kaszki, banany.. gerberki :) Z tym, że o diecie tuczącej proszę się przenieść tutaj: klik :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Izold »

Babli pisze:Jasne, że można na boku
Haha,ja Kwaska dokarmiam tak żeby Wirus nie widział,bo on jest wielkim tłuściochem.Jak już przyszedł do mnie był gruby,i teraz tylko chce podtrzymać tytuł tłuściocha jak sie da. ;D


Babli gratuluje nowy modzie :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Sheeruun »

Ja już nie wiem, co mam z Akim zrobić... niedawno ważył 600g, dziś już 850! I wcale go nie podkarmiam, raz dziennie podam jakiś owoc lub warzywo, od czasu do czasu smakołyki typu suchy chleb, ryż preparowany, czy coś takiego. Suchą karmę mają zawsze. Ale mimo to Aki wciąż tyje i tyje. A ciężki jest okropnie! No, ale jak się waży prawie kilogram.. ::) Nie mam pojęcia jak go odchudzić, ratujcie :-X
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Izold »

Ja bym radziła odstawić tuczące rzeczy :banany,orzechy,gerbery... Ja odchudzałam Wiruska na prostej diecie : zwykła karma-chlebek-woda.i troszke sadełka opadło. ;)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Rhenata »

850 g! to potworekjest:) ale wiem o co chodzi moja Freyja tez wielka a reszta normalna jeno Yami trochę mała ale ona to już ma chyba w genach. Jednak ten tłuścioch przesadza,z karmy wyjada wszystko co najlepsze z miski wieczorem tez pierwsza zaczyna żreć ::) muszę coś z nią zrobić bo się w rekach zaczyna przelewać ;)
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: Izold »

Ale też niektóre szczury są tłuste z natury...
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: StasiMalgosia »

Polecam karmę versa lange pro (dla szczurów i myszy) ma mało tłuszczu 4% (zresztą tej samej firmy karma complte ma tłuszczy tylko 5 %) jest w formie dużych granulek ok 2 cm na 2cm cylindry ma miły dla szczurka i cłowieka zapaszek i jest bardzo lubiana ( w tej chwili w naszej klatce są 4 rodzaje karmy i każda również pro schodzi mniej więcej po równo)
Obrazek
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dieta odchudzająca

Post autor: susurrement »

muszę odchudzić chłopaków.
ale jednocześnie w stadzie są młodsze ogony, które nadal rosną.. a niebawem będą jeszcze takie kilkotygodniowe, także nie mogę sobie pozwolić na nic radykalnego.

i tak pomyślałam o tym: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... tige/30718

"Najważniejsze cechy produktu w skrócie:

* Zbilansowany pokarm kompletny
* Zawiera naturalne probiotyki, wspomagające zdrowe funkcjonowanie jelit
* Pokarm bez orzechów i nasion, w celu uniknięcia chorób skóry i sierści
* Wspomaga ścieranie siekaczy
* Wspomaga naturalną ciekawość szukania pożywienia
* Wyjątkowo smaczny
* Bez dodatku cukru

Skład:
pszenica, kukurydza, płatki kukurydziane, groszek, owies, soja, lucerna, olej sojowy, dziurawiec, banany, witaminy i składniki mineralne, chlorek sodu, barwniki sztuczne, siarczan sodu"

tylko te banany tu wadzą.
co o tej karmie sądzicie?
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”