Przepisy na własnoręcznie przygotowywane szczurze smakołyki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Przepisy na własnoręcznie przygotowywane szczurze smakołyki

Post autor: Mycha »

Podaję wam tajny przysmak szczurzy:
PRZYSMAK PŁATKOWO- ZBOZOWY

Składniki:
mleko
miód
płatki kukurydziane
płatki owsiane

Przygotowanie:
Do garnuszka mleka (ok 1/4l) włożyć łyżeczkę moidu oraz łyżkę stołową płatków kukurydzianych i owsianych. Gotowac mieszając aż skłodniki będą miękkie. Odcedzić mleko i ostudzić. Można podac z biszkopcikami jako masa :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Mycha »

Ale po pierwsze nie daje się tej potrawy codziennie tylko na okazję specjalna :wink:
A podrugie słodkości naturalne :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
czuszka

Mieszanka warzywno - sojowa, copyright by sauata for czuszka

Post autor: czuszka »

Tak więc stwierdziłam że moja Czucha po urodzeniu małych stała sie wielkim obzartuchem ( co nie dziwne bo tzeba było odzywic organizm po takim wielkim wysiłku ) , a co za soba niesie przybyła na wadze , a ze nie chce doprowadzic do tego by moja szczurzycka była grubaskiem trzeba było wymyslic diete bogata w witaminy i minerały , a ze postanowiłam ze Czucha zostanie vege to tez do tego do diety nie wchdza zadne produkty zwiazane z miesem :) I tak pewnego pieknego słonecznego letniego czerwcowego dnia wymysliłam mieszanke wwarzywno - sojową w której skład wchodzą :
- ryż
- kotleciki sojowe
- pomidorki
- marchewka
- brokuły
- jajka
- sałata
Wszystko skraja się w zgrabna kosteczkę ( oprócz ryzu ;) i wkłada do jednej miseczki i miesza do tego dosypuje sie trochę orzeszków ziemnych ( bez skorupki i tego brązowego ;) i ...włala :) mieszanka gotowa :)

A jak to moje małe to zajada :) jak sie uszka trzęską :)
karolinaw
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 25, 2003 11:57 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: karolinaw »

Dla Czuchy niekoniecznie musisz łuskać orzeszki ziemne. Będzie miała wiele frajdy z rozgryzieniem takiego orzeszka.
Ja swoim daję niełuskane. Od razu robi się żywiej w klatce ;) Aż miło popatrzeć jaką mają zabawę. Czasem nawet kładę je na górze klatki, żeby musiały je sobie powciągać przez pręciki.
Na dietach się ne znam za barzo, ale mysle,że twoja jest OK.
A co byś powiedziała na dodanie do menu sałaty? Jest zdrowa i szczurki ją uwielbiają.
Karolina
Gracja

Szczurze specja?y

Post autor: Gracja »

Mam kilka "przepisów" na dania dla waszych małych pupilków.
Najpierw będzie sałatka o nazwie "SURÓWKA WEGETARIAŃSKA" :lol:
Składniki:
1/2 Marchewki i pietruszki w korzeniu, 1 liść sałaty, plasterek pomidora, mała truskawka, ryż nieugotowany, 1 łyżeczka surowego białka, 1 łyżeczka śmietany.
Sposób przyrządzenia:
pokroić marchew, pietruszkę i pomidora w drobną kosteczkę i wsypać do miseczki, następnie posiekać sałatę na drobne kawałki i również wsypać do miseczki :). Potem odać do tego garstkę ryżu, surowe białko łyżeczkę śmietany i drobniutko posiekaną truskawkę. Sałatkę proszę podawać w eleganckiej miseczce na pokarm.
ŻYCZĘ WASZYM PUPILKOM SMACZNEGO!! 8)
Gracja

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Gracja »

Następny przysmak nazywa się "SEROWA UCZTA".
A oto wskazówki jak i z czego ją przyrządzić.
Składniki:
2 łyżki białego sera ( półtłustego ), 1/2 jabłka, 1 łyżka śmietany(12%) oraz 1/2 czerwonej rzodkiewki.
Sposób przyrządzania:
Pokroić w kostkę dobrze umyte jabłko i rzodkiewkę, wsypać do miseczki, a na samym końcu wymieszać z ugniecionym serem i śmietaną. Wasze szczurki będą to z chęcią zajadały... SMACZNEGO! :D
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

z przepisu

Post autor: Czarna20 »

Właśnie teraz Gałka zajada się przpisem (tzn.daniem zrobionym wg.przepisu) z któregoś z postów tzn: banan+miód+mleko+musseli(w orginale miały być płatki owsiane ale nie miałam takich). Boże, jak ona to je!!! tylko takiego chyba nie wolno podawać codziennie?? Jak to jest?? A to serowe to można codziennie?? Nie chcę żeby moja ogoniasta się roztyła(samczyk, już go nie ma-chlip, mojej drugiej połowy utył tak że weterynarz myślał że to jakaś fretka)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Piotras
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 10, 2004 6:35 pm

Kolby

Post autor: Piotras »

Moje szczurki uwielbiają odgryzać z kolb różne nasionka i inne smakowitości. Chciałbym sam robić im różne mieszanki w formie kolb i w zwiąku z tym mam pytanie czy ktoś wie jak się robi takie kolby a dokładniej czym się to wszystko skleja (taki przepis)?
szczurcie nasza Bella i Emi oraz my Piotras i Rhenata pozdrawiamy..a Beatrice macha do nas z nieba
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Angua »

Masą z mąki pszennej i wody (1-2 łyżki mąki - ilośc zależy od ilości mieszanki i rodzaju ziaren) Potem dodajesz wody, tyle, zeby wyszła masa, oblepiasz patyczki i zostawiasz na noc do wyschnięcia.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: krwiopij »

hmm... moze jeszcze dodac miodu? badzie sie bardziej lepilo, a i szczurkom zasmakuje na pewno... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Piotras
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 10, 2004 6:35 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Piotras »

Dzięki za przepis moje Ogonki będą zachwycone (jutro jak wyschnie;)) Należy oczywiście popróbować proporcji żeby się kleiło. Zamiast robić z całości jedną klejącą masę nałożyłem na patyczek mąkę pszenną z wodą i włożyłem go do mieszanki nasion. Będę musiał pomyśleć jeszcze nad smakowitą mieszanką specjalnie dla nich, która będzie się nadawać do zrobienia kolby. Narazie dzięki nie wiedziałem jak zacząć z spoidłem;)
szczurcie nasza Bella i Emi oraz my Piotras i Rhenata pozdrawiamy..a Beatrice macha do nas z nieba
pmuch
Posty: 97
Rejestracja: czw lut 19, 2004 11:42 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: pmuch »

Dodam jeszcze że mąka znacznie lepiej się klei jak jest wymieszana z gorącą wodą niż z zimną.
Pozdrawiam
Paweł (z Petrą, Ginger, Agusią- niestety w pamięci :-(, i Darią)
Monia

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Monia »

wymyslilam fajny przepis:

-duza łyzka serka naturalnego, moze byc wiejski tylko nie homogenizowany bo duzo tłuszczu
-łyżeczka dżemu niskosłodzonego ewentualnie utarty jakis owoc
-łyzka płatkow owsianych
-siemię lniane

porcja na dwa szczuraski ;)
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: WildMoon »

Czesc! :D

Mam pare przepisow na szczurze smakolyki. Nie wiem czy ktos z was ma chec zabrania sie do domowej produkcji szczurzych przysmakow?

Podam przepisy jak tylko ktos bedzie zainteresowany :wink:
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: ursiulka »

bardzo chetnie sprubóje podać jej domowych przysmaków podaj jakies przepisy :)
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”