Jak odkarmić oseska?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

Jak odkarmić oseska?

Post autor: Nokeg »

Czy szczurek, którego ma się od noworodka będzie juz oswojony? Tak sie składa ze wychowuje noworodka szczurzego, karmie go mlekiem ze strzykawki. Czy po otwarciu oczu będzie oswojony, czy będzie sie mnie bał?? Chyba będzie mnie uwazał za mame więc nie bedzie mnie chyba gryzł?? jak wy sądzicie??
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: krwiopij »

zakladajac ze przezyje - zapewne bedzie bardziej oswojony niz wiekszosc 'normalnych' szczurkow... teraz mysl raczej o regularnym karmieniu go i troskliwej opiece... jesli nie jestes w stanie podawac mu jedzonka co dwie godziny przez cala dobe - uspij go... inaczej maluch umrze z glodu i wyczerpania organizmu...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: Ania »

To nie do końca tak.
Każdy młody szczurek przez pierwsze 10 dni swojego życia zapamiętuje zapachy wokół. Te właśnie zapachy kojarzą mu się przez całe życie z ciepłem, dobrem, z miłością matki - kimkolwiek ta matka by nie była.
Każdy młody szczurek do około 3-4 tygodni swgo życia - nie boi się, ma to związek z instynktem strachu, który uaktywnia się po tym właśnie wieku.
Bezsprzecznie zwierzę będzie bardziej ufne, raczej nie ma ryzyka ugryzienia pod warunkiem, że malec się nie przestraszy - tak np nasz George, który został zabrany ze sklepu po odrzuceniu przez matkę, gdy miał kilka dni - kilka miesięcy temu ugryzł Marcina, osobę, która odchowywała go na własnej piersi (dosłownie, bo spał w chuście przewiązanej przez szyję a opierającej się na wysokości piersi) - bo poczuł się zagrożony, został szybko dotknięty w okolicę swoich klejnotów, jednak nie ma tu co porównywać do celowego atakowania, to raczej mało prawdopodobne Malec będzie podrastał w przyjaznym mu otoczeniu ale nie można wykluczyć, że nie będzie się Ciebie bał. Będzie się bał nagłych i szybkich gestów, mocnych tonów Twojego głosu - wszystko zależy od przyzwyczajenia. Będzie się bał rzeczy nieznanych jednak jako tako Ciebie - nie. Takie zwierzaki (sama mam 2 takie, którymi opiekowałam się od ciupinki - więc piszę wg własnych doświadczeń) są niezwykle zabawowe, dają ze sobą zrobić praktycznie wszystko - milusińskie rozrabiaki.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: Nokeg »

mam go piaty dzień, karmie go mniej wiecej co godzine, ma jedną 6-cio godzinna przerwe podczas nocy. Jest w dobrej kondycji i zaczeły mu wyrastać ząbki, to chyba dobry znak:-) niemoge sie doczekac az otworzy oczka:-) jestem dobrej mysli, wiem ze przezyje:-)
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: krwiopij »

nie masz znadnego zmiennika? 6 godzin to ztrasznie dlugo... :(
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: Ania »

Najczęściej zdaża się, że szczurki karmone nieregularnie (a tym jest AŻ sześciogodzinna przerwa) po prostu odchodzą w dzień lub kilka dni po otwarciu oczek. Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje, prawdopodobnie z niedowitaminizowania organizmu, malec jest za słaby. Koniecznie znajdź kogoś, kto Ci pomoże karmić co godzinę w czasie kiedy Ty nie możesz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: Nokeg »

hmm no to jest problem, musze namówić matke
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: myszka »

a ja i tak wieżę że malec przeżyje i będzie dobrze :) ale na wszelki wypadek znajdź zmiennika w karmieniu w nocy.
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: Nokeg »

teraz jestem troche zaniepokojony :( odmówił teraz jedzenia :( matka sie niezgodziła, ale juz mam ustawiony budzik na komórce zeby dzwonił co 1,5 godziny. Boje sie ze coś mu jest :( mam nadzieje ze nie:(((
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: myszka »

Trzymam kciuki... karm go regularnie, a napewno wszystko będzie w pożądku :)
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

Trzymam kciuki ! Czy to moze tem szczurek z giełdy ! To ile on moze miec teraz dni 8?
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: Sandrex »

Nokeg jak tam twoj malec :?: Napisz jak sobie radzisz. Pozdrawiam
Wake Up Little Sparrow
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

Obawiam sie ze moze byc nieciekawie :cry:
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: Nokeg »

Niestety od wczorajszego wieczoru i w nocy nie zjadł ani kropli:(((( Rano przed szkołą...ehhhh w szkole sie prawie rozkleiłem, ma juz zrobiony pogrzeb w parku :(((( Bidulek:((( dla małej rehabilitacji kupiłem szczurka juz większego, którego nie trzeba karmić mlekiem, jest kochany, ale itak nie moge zapomnieć o Ryszardzie:(((
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

jak wykarmic porzucone oseski

Post autor: lajla »

jej przykro mi, ale to wspaniale ze przezyles z nim takie chwile, napewno mimo kilku dni zrodzila sie miedzy wami duza wiezn, ciesze sie ze Ryszard Cie zaszczurzyl i kupiles sobie juz wiekszego :))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”