Karma rat nature ? co sądzicie?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
TeQ96
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 09, 2013 3:59 pm
Numer GG: 18185958

Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: TeQ96 »

polecacie tą karmę ? kupiłam mojego Bolcia jako grubaska (jest u mnie od miesiąca) i je Rat Nature, ale zastanawiam się nad zmienieniem lub dietą dla niego :P
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: Morgana551 »

Karma Rat Nature to bardzo dobra karma. Cena mówi sama za siebie.
Ile waży Twój ogonek? No i jaki jest jego wiek? U szczurków bardzo szybko o nadwagę.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
TeQ96
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 09, 2013 3:59 pm
Numer GG: 18185958

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: TeQ96 »

Morgana551 pisze:Karma Rat Nature to bardzo dobra karma. Cena mówi sama za siebie.
Ile waży Twój ogonek? No i jaki jest jego wiek? U szczurków bardzo szybko o nadwagę.
Bolek ma ok 6 miesięcy . Ale mam wątpliwości trochę (kupowany był w zoologicznym). No i mówili mi wtedy że ma 5 msc (kupowałam go miech temu). Ale ogolnie jest strasznie duzy, i cos mi się wydaje ze starszy może być. I sierść ma taką "karbowaną" miejscami, ale możliwe że przez pasożyty bo był bardzo zaniedbany, u weta jeszcze leczenie trwa a już ok 150zł wydałam. Ile waży to mogę podać później, bo waga mi nie działa niestety chwiliwo ;c
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: Morgana551 »

Z wielkością to różnie bywa. Jeden ogonek jest większy inny mniejszy. Osobiście mam 2 szczurki (bracia), którzy mają po 5 miesięcy ,a są więksi niż mój najstarszy, który ma 10 miesięcy. Karbowaną? Możesz wysłać zdjęcie szczurka?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
TeQ96
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 09, 2013 3:59 pm
Numer GG: 18185958

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: TeQ96 »

Morgana551 pisze:Z wielkością to różnie bywa. Jeden ogonek jest większy inny mniejszy. Osobiście mam 2 szczurki (bracia), którzy mają po 5 miesięcy ,a są więksi niż mój najstarszy, który ma 10 miesięcy. Karbowaną? Możesz wysłać zdjęcie szczurka?
przed chwilą ważyłam go i pokazało mi 399 gram. ale to takie + / - bo jak pisałam waga od jakiegoś czasu szwankuje ;/
ok wyslę na priv zaraz :)
TeQ96
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 09, 2013 3:59 pm
Numer GG: 18185958

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: TeQ96 »

[img]file:///C:/Users/Albert/Desktop/IMG_1917.JPG[/img]
TeQ96
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 09, 2013 3:59 pm
Numer GG: 18185958

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: TeQ96 »

Niestety mam problemy z wysłaniem zdj przez portal, można na maila lub jakąś inna drogą ? np. gg czy cos? :)
Awatar użytkownika
Klima
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 03, 2014 4:55 pm
Lokalizacja: Czeladź

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: Klima »

Obrazek
TeQ96
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 09, 2013 3:59 pm
Numer GG: 18185958

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: TeQ96 »

Dzięki ^^ jestem tu nowa i jestem jeszcze laikiem :P
A tu macie zdj :
Obrazek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: Morgana551 »

400g ważą moje 5 miesięczne ogonki. Tyle, że one są wyjątkowo przerośnięte. Ta waga myślę, że jest odpowiednia ale nie pozwól mu więcej przytyć.

Z sierścią jest jak najbardziej w porządku :) To po prostu taka odmiana szczurka Rex, która charakteryzuje to, iż nasz ogonek ma taką hmmm rozczochraną i lekko falowaną sierść.

No i następna sprawa. Szczurki to zwierzęta o silnym instynkcie stadnym. NIE MOGĄ MIESZKAĆ SAMOTNIE. Do szczęścia potrzebują drugiego szczurka tej samej płci. Poszukaj np. na Facebooku - Szczurze Adopcje kolegi dla niego.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
TeQ96
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 09, 2013 3:59 pm
Numer GG: 18185958

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: TeQ96 »

Morgana551 pisze:400g ważą moje 5 miesięczne ogonki. Tyle, że one są wyjątkowo przerośnięte. Ta waga myślę, że jest odpowiednia ale nie pozwól mu więcej przytyć.

Z sierścią jest jak najbardziej w porządku :) To po prostu taka odmiana szczurka Rex, która charakteryzuje to, iż nasz ogonek ma taką hmmm rozczochraną i lekko falowaną sierść.

No i następna sprawa. Szczurki to zwierzęta o silnym instynkcie stadnym. NIE MOGĄ MIESZKAĆ SAMOTNIE. Do szczęścia potrzebują drugiego szczurka tej samej płci. Poszukaj np. na Facebooku - Szczurze Adopcje kolegi dla niego.
Z sierścią też tak myślałam że to ta odmianka, ale ze względu że miał pasożyty jak go kupiłam to nie byłam pewna :))) Na pewno przypilnuję go z jedzonkiem :) on też jest duzy ale taki tłuścioszkowaty trochę, a czytałam na forum sporo o tym i bałam się żeby go nie przekarmić :P
Tak wiem że kolegi potrzebuje... Ale na razie prowadzę "wojnę" o to z rodzicami. Na drugiego nie chcą się zgodzić za żadne skarby, na jednego nie mogłam namówić ( mama jako niespodziankę mnie wziela do sklepu i kupiłyśmy). :<
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: Morgana551 »

Miałam to samo :P Przyniosłam drugiego i postawiłam rodzinkę przed faktem dokonanym. Od tego zdarzenia minęło jakieś 8 lat i w czwartek moje stado powiększy się do sześciu ogonków :)
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
TeQ96
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 09, 2013 3:59 pm
Numer GG: 18185958

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: TeQ96 »

Morgana551 pisze:Miałam to samo :P Przyniosłam drugiego i postawiłam rodzinkę przed faktem dokonanym. Od tego zdarzenia minęło jakieś 8 lat i w czwartek moje stado powiększy się do sześciu ogonków :)
Postaram się namówić, chociaż u mnie to będzie cięzkoooo z tym ;/ Staram się spędzać z nim za to jak najwięcej czasu, ale wiadomo to nie to samo ;<
a na aż taką ilość to nie ma mowy z rodzicami moimi xd przeważa tu też fakt, że mamy też sporo innych zwierzat w domku i wiesz ;p
w dodatku mame zniechecil na drugiego szczurka fakt ze na tego tyle już u weta wydałam ;c mimo ze jej mowie ze z adopcji to co innego itd. to i tak wiesz ;p ale na razie nie narzekam jutro boluś dostanie niespodziankę bo przyjdzie nowa duża klatka dla niego :D
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: Morgana551 »

Ja zawsze chciałam psa. Ale niestety moja mama nie lubi zwierząt, a tym bardziej gdy biegają jej po domu. Więc zaczęłam przynosić do domu szczurki ku niezadowoleniu mojej mamy >:D
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karma rat nature ? co sądzicie?

Post autor: smeg »

TeQ96 pisze:w dodatku mame zniechecil na drugiego szczurka fakt ze na tego tyle już u weta wydałam ;c mimo ze jej mowie ze z adopcji to co innego itd. to i tak wiesz ;p
No niestety, to nie tak aż bardzo co innego. Z adopcji najprawdopodobniej dostaniesz zdrowego szczurka, ale na starość wszystkie są chorowite, wtedy koszty ich leczenia mogą sięgać kilkuset złotych. Jeśli wiesz, że rodzice nie będą chcieli wyłożyć pieniędzy na ewentualne wizyty u weterynarza i operacje, lepiej przemyśleć czy w ogóle możesz mieć szczury. Dodatkowo Boluś nie może być sam, więc jeśli nie uda Ci się namówić rodziców na drugiego, lepiej dla niego będzie, jeśli znajdziesz mu nowy dom ze stadem ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”