Psia karma

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Devi

Karmy psie i kocie

Post autor: Devi »

Ja daję swoim szczurasom czasami jedzonko dla kotów Whiskas'a. Kupuję je dla fretki a przy okazji załapują się szczury. Uwielbiają to. Lubią też gotowany drob.
cos

Karmy psie i kocie

Post autor: cos »

A czy Whiskas jest zdrowy dla szczurasków?
Emilka

Karmy psie i kocie

Post autor: Emilka »

[quote="cos"] A czy Whiskas jest zdrowy dla szczurasków? [/quote]

przepraszam ze odswierzam tak stary temat ale musialam to zrobic.

Co to cytatu wyzej, karmy dla kotow tego typu sa niezdrowe dla wszystkich zwierzat. Tego typu produkty to sama chemia i nie polecam karmic tym ani kotow ani fretek i oczywiscie szczurkow. Wiem cos o tym bo od lat trzymam w domu koty. Lepiej poczestowac zwierzaki naturalnym gotowanym miesem a jezeli upieracie sie juz na gotowce to jakies lepszego gatunku np. animonda czy sheba


Chcialabym zapytac czy w codziennym jadlospisie szczura moze pojawiac sie mieso i sucha karma dla psow/kotow. Posiadam te zwierzeta i codziennie mam do dyspozycji takowe jadlo zawsze dla szczurka sie cos znajdzie. Czy to ze po miesie szczury robia sie bardziej agresywne zalezy tylko od surowego?
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Co powiecie na Friskiesa ?

Post autor: Mageda »

NO właśnie. Ja swojej Zuzannie od jakiegos czasu daję przysmak dla kotów, a dokładniej kawałki mięsa w sosie,np z drobiem, z łososiem.
Bardzo jej to smakuje, dostaje to od czasu do czasu i baaardzo za tym przepada :) Czy są jakieś przeciwskazania ?
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: KaRa »

Ja powiem tak, jeśli chodzi Ci o mięsko w saszetkach moim szczurom zbytnio nie smakuje... jakoś nie przepadają za tym może to przez zapach
Obrazek
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: ania85 »

a z kolei moja szczurcia uwielbia whiskasa jr, ale tylko suchego - takiego w granulkach ;)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: jokada »

hmmm... ja szczerze mówiąc nie dawałabym szczurom karmy typu whiskas
kotu tez nie :?
to takie śmieciowe żarcie :/

moje czasem dostają po pare chrupek Animondy dla kociąt
ale nie jest to dla nich jakiś wielki rarytas
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: ania85 »

ale podobno w takim kocim juniorkowym jedzonku jest dużo białka, które jest dobre dla małych szczurków?
Ja od razu mówię, że nie daje im tego codziennie - tylko tak kilka 'ziarenek' raz na tydzień...
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: oliwi@ »

Friskies.. nie wiem, ale np. ja daję czasem Mikiemu mięsne chappi z puszki i jemu to bardzo smakuje (ale zaznaczam, że to tylko czasem). Co do kotów to zalezy chyba od zwierzaka. Koty mojego kolegi jedzą whiskasa od małego i dostają tylko to i nic im nie jest, są zdrowe i duże, bez żadnych problemów żołądkowych, a są to rasowce.
To tak jakby wszyscy się uwzięli na Pedigree i stwierdzili, że ta karma jest niezdrowa dla psów :?
Ishtar
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 17, 2004 9:26 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: Ishtar »

a moje szczury uwielbiaja frolica dla psow. mi to nie smakuje, ale nie wiedziec czemu jest to prawdziwy przysmak dla nich :twisted: . moj pies nie je nic innego, na chappi nawet nie spojrzy.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: Mycha »

Szczerze mówiąc to jedzenie do naprawdę śmieci...
Ogólnie najlepszym pokarmem dla psów jest albo domowe jedzenie albo karmy wyższej jakości. Dora [seterzyca] je mięso z warzywami ew trochę ryżu i karmę Pabema. Dyzio dostaje czasem saszetki ale jak lecznica jest zamknięta.
Przeczytam wam skład karmy junior z jagnięciną:
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego [jagnięcina min. 4%], zboża, oleje, tłuszcze, substancje mineralne, zawiera barwniki dopuszczalne przez UE.
Ja nie wiem czy to takie zdrowe. Wiecie że jak się to rozpuści to zostaje z tego papka "coś"? A jak próbowałam podrzewać w mikrofali to smród jak nie wiem... Pół biedy z whiskasem ale czy wąchaliście kiedyś kitekat albo inną karmę marketową, np. DiT? Feee...

Zapomniałam napisać zakończenia :lol: Mój śp. jamnik miał chore nerki przez rewelacyjny frolic. Umarł w styczniu 2003r. i to było bezpośrednią przyczyną...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: moni »

Moje dostają kocie suche jedzenie.Mieszam im zawsze trochę z ich jedzeniem.Pałaszują niesamowicie.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Faget
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 15, 2004 11:31 pm

Koestka Wapienna- nie naruszona

Post autor: Faget »

mam problem z moja samica ,wogule nie chce ruszyc kostki wapiennej.Samiec w przeciwienstwie do niej potrafi w cigu 2-3 dni zeszlifowac ja cala(chyba go zeby swędzą czesto:)). kupowalem rozne sole mineraly i inne smaki wapnia i caly czas jest to samo. czy wasze tez tak wybrzydzaja.Troche boje sie o jej zeby ale na szczescie tepi je o suche pietki i o zgrozo o szczebelki klatki:(
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: AniaP »

Moja Niuńka też zwykłej kostki ruszać nie chciała, podziałała na nią dopiero kostka wapienna z popcornem (tak się nazywa), a są w niej zatopione malutkie kolorowe kuleczki - jakby chrupki i dopiero te kuleczki zachęciły ją do skubania, chciała je wyjeść, bo z niej mały żarłoczek ;) Natomias dziewczyny mają takie napady skubania, długi czas nic, a potem kostka przerobiona w jeden dzień. Wydaje mi się że one same wiedzą kiedy im potrzeba coś poskubać ...
Ważne żeby szczurasek miał inne twarde rzeczy na których może tępić ząbki (suchy chlebek, sucharki).
Niuńka np. tępiła je długi czas na moich ścianach ;) - dobrze że jej przeszło
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: Gosik »

Skoro nie je, to znaczy,że jej organizm nie potrzebuje. Kera też prawie wapienka nie ruszała. Za to Tequilla wcina je równo-była w ciąży teraz jest matką no i potrzebuje dużo wapna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”