Jedzenie:-)

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kuba333
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:04 am

Jedzenie:-)

Post autor: Kuba333 »

Siemka mam pytanie a mianowicie czy muszę kupować szczurkom normalnej karmy,czy moge sobie sam pomieszać składniki a do tego dla urozmaicenia podawać im gotowane warzywa,ziemiaki,groch,makaron,bananki i inne owoce,pestki słonecznika,pestki dyni,witaminki ze sklepu w kostkach,orzeszki,płatki owsiane i kukurydziane,pomidorki,marchew i inne
Bo o ile zauwarzyłem na opakowaniu że karmy to zawierają przeważnia kilkanaście zbóż.A ja mam dostęp tylko do przenicy,owsa,żyta,zboża,kukurydzy.Czy to i te rzeczy podawane dodatkowo wystarczy?
Awatar użytkownika
Eliskaa
Posty: 25
Rejestracja: czw mar 27, 2014 1:12 pm
Numer GG: 6355171
Lokalizacja: Łódź

Re: Jedzenie:-)

Post autor: Eliskaa »

Moim zdaniem powinno wystarczyć. Podstawą dla szczurków są zboża, a z tego co piszesz masz dostęp do kilku rodzajów.
Ja osobiście daje moim panienkom na śniadanie własną mieszankę (płatki owsiane, kukurydza, owies, suszona żurawina, suszone jabłka, pestki z dyni i czasem łączę to gerberkiem), a na kolację dostają karmę ze sklepu. W między czasie, dostają mnóstwo innych rzeczy. Witamin ze sklepu ja nie kupuję, ponieważ często jest tam więcej chemii niż witamin, a w dawanych pupilkom owocach i warzywach jest mnóstwo witamin!
Kolo i Chilli. - Od dnia 13.03.1014
Chilli (*)

Kakauko i Satynek - Od dnia 27.04.2016
Kuba333
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:04 am

Re: Jedzenie:-)

Post autor: Kuba333 »

W sumie to racja wszystko co leży na sklepowych pólkach napewno miało styczność z jakimiś konserwantami itp.
Dawając im 100% swojskie zboża przynajmniej mam pewność co im daje,a w końcu tyle tych opowieści jest o rakotwórczych karmach ze sklepu,a od tego co ja im daje napewno nic im nie będzie.Dzisiaj przygotowałem im zupe pomidorową z makaronem,zajadały się nią arz im się uszy trzęsły:-) :-) :-)
Dzięki za pomoc:-) :-) :-)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jedzenie:-)

Post autor: noovaa »

Kuba prawidłowa dieta dla szczura to ok 4% tłuszczu, 10-15% białka i reszta węglowodany. Do tego, każdy składnik ma inne witaminy i mikroelementy, więc dieta musi być odpowiednio urozmaicona. Jeśli umiesz to wyliczyć, możesz skomponować własną mieszankę.

Kilka różnych zbóż, to raczej za mało.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Kuba333
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:04 am

Re: Jedzenie:-)

Post autor: Kuba333 »

No wiem ale karma to przecież tylko przegryzka pomiędzy posiłkami.:-)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jedzenie:-)

Post autor: Malachit »

Kuba333 niestety nie jest tak, jak piszesz - karma to podstawa żywienia, nie tylko przegryzka. To raczej te wszystkie "obiadki", gerbery, warzywa - to są dodatki, które też powinny być odpowiednio dobrane. Szczur, jak każde zwierze, musi być karmiony odpowiednio, a nie przekarmiany - nadwaga jest równie szkodliwa, jak głód.
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”