Mam szczurki od dwóch dni i w ogóle nie chcą pić!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
antek00
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 08, 2016 1:18 am

Mam szczurki od dwóch dni i w ogóle nie chcą pić!

Post autor: antek00 »

W klatce mają poidełko i próbowałem je zachęcić do picia mocząc w nim palec i przykładając im do pyszczka, ale to na nic. Przysuwałem szczurki do poidełka i je przyciskałem, tak, żeby poleciało trochę wody i to również nie poskutkowało. Nalałem też na wodę na pokrywkę ale nawet nie były nią zainteresowane. Niedawno nalałem na tą pokrywkę trochę mleka sojowego i bardzo im ono posmakowało, ponieważ wypiły je całe i później szukały więcej. Nie zamierzam im go jednak już dawać, bo wydaje mi się, że jest ono dla szczurów szkodliwe. Jutro spróbuję im wsypać do poidełka trochę vibovitu, może to coś da, ale boję się, że później i tak nie będzie ich ciągnęło do picia zwykłej wody, a vibovitu cały czas im dawać raczej nie można. Co w tej sytuacji zrobić? Czekać? Trochę się martwię.
Druga sprawa: Czy jeżeli będę wymieniał sianko tak średnio co trzy dni, to będzie dobrze? Wiem, że granulat byłby najlepszy ale jest zbyt drogi i mnie na niego nie stać. Z kolei na trociny mogłyby być uczulone.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mam szczurki od dwóch dni i w ogóle nie chcą pić!

Post autor: Paul_Julian »

Poidełkiem się nie martw. Sprawdz tylko czy jest pionowo i czy kapie z niego woda jak troszkę popacasz palcem w wylot rurki. Znajdą picie.
Co do sianka to jest jeszcze bardziej alergiczne od trocin, a leczenie zapylonych płuc i pasożytów będzie Cię kosztowac jeszcze więcej. A co gorsza ślady po chorobie płuc mogą zostac na cale zycie i zwierzak będzie świstać i łatwiej chorowac.
Zamiast granulatu mozesz używać najtanszego żwirku bentonitowego. Nie musi być granulat drewniany. Sypiesz żwirek do jednej kuwetki i uczysz robienia kupy tam http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t= ... a#p1020269
A na zewnątrz reczniczki papierowe ( najtaniej i najlepiej wychodza Kitchen Towels Jumbo https://kwit.pl/i/products/835cfc733f9f ... 1401208480) Te całkiem najtansze mają malo papieru, albo sie rozpadaja, i kompletnie sie nie opłaca zakup.

Jesli chodzi o finanse, to szczury ogólnie są chorowite, więc jesli jeszcze nie zacząłes - odkładaj pieniądze do skarbonki. Szkoda, że nie zaadoptowales szczurków. Sprawdz czy na uszach, ogonie, ciałku nie mają śladów świerzbu, tutaj zobacz jak to wygląda http://szczury.org/viewtopic.php?p=1022701#p1022701
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: Mam szczurki od dwóch dni i w ogóle nie chcą pić!

Post autor: Vikikkii »

Masz butelkę z tą " kulką " ? ( taka standardowa :P ) mniejsza o to ... Miałam kilka razy tak że ta kuleczka się zassała . Później kupiłam nową butelkę i jak się okazało kulka była za ciężka .. więc od tego czasu jak daje im pić przykładam palec do kulki i sprawdzam czy woda leci ..
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: Mam szczurki od dwóch dni i w ogóle nie chcą pić!

Post autor: SonamiChan »

Podczepię się pod temat.
Mianowicie Cody, mój starszy Szczurek ostatnio zachorował a od wczoraj odmawia wody... Je niewiele i nic nie chce pić, dzisiaj karmiłam go musem jabłkowym i kiślem (słodkim, wiem że niezdrowo ale to jedyny sposób żeby go zachęcić do jakiegokolwiek płynu). Jak zmusić potworka do picia? Próbowałam wszystkiego, podsuwałam poidełko pod pyszczek a on tylko się odwraca i ma je głęboko tam, gdzie słońce nie zagląda. Pojenie strzykawką też nie zdaje egzaminu, Cody się wyrywa, próbuje uciekać, zaczyna kichać jakby woda w nosek poszła...
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mam szczurki od dwóch dni i w ogóle nie chcą pić!

Post autor: Paul_Julian »

Jak wcinał mus jabłkowy albo gerberka, to juz mu sie pić nie chce - podobnie jakby sie najadł owoców czy warzyw :) Spróbuj dawac rozmokniete kulki rat complete, jesli nie chce za bardzo jeść ani pić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”