Czy produkty o takim składzie może jeść szczur?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Anaiis
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 27, 2016 8:17 am

Czy produkty o takim składzie może jeść szczur?

Post autor: Anaiis »

Karma: wytłaczana mąka kukurydziana, żółte proso, proso czerwone, kukurydza, owies, pszenica, siemię lniane, ryż 4,8%, orzeszki ziemne, płatki pszenne, fasola złota, rozdrobniona pszenica, nasiona kanaru, sorgo japońskie, krewetki 2%, drób, wołowina, owies, ryby.

Dodatki:
zioła: ziele mniszka, babki, rumianku, rutwicy, krwawnika, korzeń cykorii, liść brzozy, kwiat nagietka, ostropest, kora wierzby.
nasiona: ostropestu, prosa czerwonego, rzepy ścierniskowej.
gałązki: jabłoni.
kolby: (skład) pszenica, owies, koks chips, mąka ryżowa i pszenna, siemię lniane, płatki róży.
robale: suszone świerszcze.

Wolę zadać pytanie, ponieważ niektóre informacje są tutaj przestarzałe (np. wapienka są dobre i zdrowe).
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy produkty o takim składzie może jeść szczur?

Post autor: IHime »

Skład wygląda ok, można dawać. W karmie bytowej ważne są jeszcze proporcje składników, czyli procent białka, tłuszczu i węglowodanów, a także zawartość minerałów i witamin.
maya78
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:12 am

Re: Czy produkty o takim składzie może jeść szczur?

Post autor: maya78 »

mam dosyc podone pytanie ale chodzi o oleje. Czy szczurkom mozna podawac oleje? mojej fretce podaje olej lniany rzepakowy i czasem oliwe z oliwek piekne ma po tym futro ale jak jest ze szcurami. i tez mam pytanie bo mam ten produkt http://vita24.life/calivita-omega-3-con ... -47.htmlto omega 3 i kiedys tez podawalam fretce wszystko bylo ok, czy szczurom warto wzbogacac diete o takie oleje ? mowie oczywiscie o proporcjonalnych ilosciach dla tego typu zwierzaka
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy produkty o takim składzie może jeść szczur?

Post autor: IHime »

Można, trzeba tylko pamiętać, że omega-3 są równie kaloryczne, co inne tłuszcze. Od czasu do czasu daję łyżeczkę oleju lnianego, rzepakowego lub oliwy z oliwek do domowego przecieru warzywnego - pomaga wchłaniać witaminy.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czy produkty o takim składzie może jeść szczur?

Post autor: yss »

Wapienka są zdrowe, po prostu trzeba kupować zamiast kolorowego wapienka wersję naturalną dla ptaków.
U mnie wapienka znikały chyba tylko przy chorych szczurach - chory szczur zżerał w jeden dzień połowę, ale widocznie potrzebował i szkoda szczurasów pozbawiać tej możliwości.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”