Zioła

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: Asia »

ja swojego szczurka wypuszczałam na trawke zeby pobiegał i tam sobie hasał i jadł . oczywiście był "otoczony" klatką (górą). bardzo mu sie podobało. tylko musicie uważać żeby nie zjadły koniczyny bo jest wzdymająca kiedyś mi rozdęło świnkę więc wole nie ryzykować.
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: kitten »

Trawę kiedyś siałam w doniczce ale kończyło się zerowym zainteresowaniem trawą ale jaka frajda żeby wykopki robić teraz zasiałam pietruszkę naciową ( bo dużo wit. C ) ale jeszcze nie wyrosła wystarczająca do konsumpcji , ale jak nie będzie smakowała to sama wciągnę... :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: Fam »

moja lata ze mna po lace, nie odchodzi daleko wiec sie nie boje, mysimi dziurami tez sie nie interesuje, ale na wszelki wypadek zdeptuje wyjscia, mychy se dokopia tem kawalek HeHe, a propo, mialam pisac o trawie, moje jej nie rusza, ale bardzo lubi mlecz, a w domi dale jej rzezuszke i pietruche
za tęczowym mostem: Karolcia
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

czy szczury jedz? mlecze??

Post autor: morzeszek »

bo ostatnio coś mi sie o uszy obiło takiego i niewiem czy dać jej czy nie
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: Dona »

Myślę, że raczej można... Tylko nie polecam zbierania sprzed bloku (psy :roll:) albo z miejsca blisko ulicy... Chodzi o to żeby roślinka nie była niczym nie zanieczyszczona...
JuStYnA
Posty: 31
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 4:20 pm

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: JuStYnA »

moja bardzo lubi liście mniszka :wink:
Ze mną szczurka Miśka <3D~ (przechrzczona Ashy :-P)
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: Dinusia »

Tak szczury uwielbiaja mlecze!
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: Dixi »

hmmm ale liscie czy lodyge z zoltym kwiatkiem?!!! bo cos mi sie wydaje, ze to mleczko jest szkodliwe....
Pozdrawiam,
Aguśka
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: roenna »

No liscie, liście oczywiscie. :)
Bron boże dawać kwiatkow...
Ps. Małe listki są smaczniejsze :D
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: Asia »

pewno ze mozna dawac liscie mleczy tylko ze własnie z "czystych" terenów, a ze wiadomo ze nie ma czystch casłkowicie to polecam jeszcze mlecze umyc przed podaniem
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: Meggy »

Asiu, mycie tu nei ma dużo do rzeczy... myje się wszystk oco podajemy zwierzakowi...
rośliny rosnące w okolicach dróg czy fabryk po prostu wchłaniają w siebie trujące substancje, np pochodne metali ciężkich jak ołów czy kadm, albo siarki...
JuStYnA
Posty: 31
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 4:20 pm

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: JuStYnA »

nio to jest problem i trzeba uważać co sie zwierzakowi do klatki wsadza :? ja z tym nie mam problemu bo mieszkam prawie na wsi ale trzeba byc czujnym
Ze mną szczurka Miśka <3D~ (przechrzczona Ashy :-P)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: falka »

Mój tatuś kochany zbiera dla Iset takie maleńkie centymetrowe listki mlecza z ogródka... ona by się dała za to pokroić na plastereczki... ostatnio wywaliła sobie na głowę miskę z tymi mleczami tak się rzuciła, a że dopiero co je umyłam, więc woda z miseczki zachlapała jej głowę, ale nawet nie zwróciła uwagi :lol:
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: Asia »

no przeciez pisze meggy ze TYLKO Z CZYSTYCH TERENÓW. czytajcie uwaznie!!!!!! :roll: a takie mlecze spod fabryki wogóle mi na mysl nie przyszły, wogóle nawet nie patrzec na nie. chodzi o to ze nawet jak komus sie wydaje ze mieszka na wsi i ma super srodowisko to tam tez chodzą ochydne koty i sikaąją wszędzie i tak i tak trzeba u yc pisałam to dlateg zeby nie przzyszło komuś na myśl ze jak mieszka z dala od ulicy to juz może nie myć. więc czytajcie dokładnie a potem zwracajcie uwage i pouczajcie.( koło fabryki albo drogi- wiadomo ze takie mlecze to se można ****, co ludziom przychodzi do głowy , myślałam że to oxczywiste!!!)

a swoją drogą chyba związki metali cieżkich itd... a nie pochodne(nie ma "pochodnych metali ciężkich") :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :lol: :lol: :lol:
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Zerwana trawa i mlecze

Post autor: Fam »

mlecze są dobre i zdrowe, na wzmocnienie i regulują uklad pokarmowy i moczowy
za tęczowym mostem: Karolcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”