Ile powinien ważyć szczur?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
™Patrycja™
Posty: 41
Rejestracja: pn mar 23, 2009 7:18 pm

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: ™Patrycja™ »

samce.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Izold »

Ojej.Chyba nie bede mogla odpowiedziec,moje szczury zawsze byly wielkie i grube.Takie sobie upodobalam,mam slabosc do grubaskow :D Moj wirus waży ok. pół kilo,nie wiem czy to duzo,czy malo.
™Patrycja™
Posty: 41
Rejestracja: pn mar 23, 2009 7:18 pm

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: ™Patrycja™ »

Mój jest raczej grubaskiem, ma 3 miesiące a waży 300 gram..A drugi strasznie chudy,ma rok i waży 400 gram.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Nakasha »

Już było tu pisane o prawidłowej wadze ;) zresztą nie same wskazania wagi są najważniejsze, a to, jak szczurek wygląda, jaką ma kondycję (ile tkanki tłuszczowej, ile mięśni, itp.) i jak się czuje.

Drobne, krótsze szczurki będą mniej ważyć niż szczurki wyrośnięte, duże, o podobnej budowie ciała. Dla dorosłych samców przyjmuje się, że powinny ważyć 450 - 650 gramów, ale bywają cięższe i po prostu wyjątkowo duże ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Punk Shiggo
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 1:49 pm
Lokalizacja: Berlin

Za tluste???

Post autor: Punk Shiggo »

Heja >:( mam drobne watpliwosci co do wagi jednego z moich szczurkuw.
ona ma miesiac. jest calkiem mala, i wyglada na calkiem tusta. ona wazy 155 g. :-\
czy mam zrobic diete????
ShiGgO
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Za tluste???

Post autor: yss »

hmmm czy możesz zamieścić zdjęcie?
najlepiej przy czymś, co pozwoli określić proporcje, np przy linijce albo pudełku zapałek...

wykluczasz ciążę?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Punk Shiggo
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 1:49 pm
Lokalizacja: Berlin

Re: Za tluste???

Post autor: Punk Shiggo »

yss pisze:hmmm czy możesz zamieścić zdjęcie?
najlepiej przy czymś, co pozwoli określić proporcje, np przy linijce albo pudełku zapałek...

wykluczasz ciążę?
Ciaza wykluczam na 100 procent ::) A fotke niewiem jak bym mogla wstawic, bo nowa tu jestem :-\ :-X
ShiGgO
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Za tluste???

Post autor: Izold »

Robisz jej zdjęcie,wrzucasz na kompa,wchodzisz na fotosik.pl i linkujesz zdjęcie. :)
Awatar użytkownika
Rodzynka
Posty: 159
Rejestracja: wt cze 09, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Za tluste???

Post autor: Rodzynka »

Moje szczurzyce mając ponad miesiąc obie ważyły ... 80-90g. Z tym że one z gatunku tych małych są, teraz mają 4 i 5 miesięcy i ta starsza waży 210(szkieletorek) a młodsza 250 (jak na moje niewprawne oko ma w sam raz warstwy zapasowej).Mają po jakieś 18-19 cm bez ogona.
Twoja wypowiedź nie jest do końca jasna ponieważ szczur mający miesiąc ma jakieś 4,5 tygodnia no w zaokrągleniu może być te 5 (minimalny wiek szczura na wydaniu). Stąd wynika, że albo dopiero go dostałaś/kupiłaś albo jest to szczurek z miotu który urodził się w Ciebie w domu. Jeżeli dopiero go dostałaś to albo wcale nie ma 5 tygodni, tylko więcej albo utuczył go poprzedni właściciel.
Jeżeli masz porównanie do innych szczurków z tego miotu to pewnie nie potrzebujesz odpowiedzi na pytanie czy jest gruby, bo niewątpliwie jest - tylko odpowiedzi na pytanie dlaczego ten jeden tak nadprogramowo przytył i co z tym zrobić. Trzymam kciuki za zdrowie grubaski i mam nadzieje, że po prostu jest duża i dobrze zbudowana :)
Ze mną: Bobek, Ślepcio
Za TM: Śliwka, Pan Mysz, Partyzant, Spidi, Chicha, Gogo
Awatar użytkownika
Punk Shiggo
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 1:49 pm
Lokalizacja: Berlin

Re: Za tluste???

Post autor: Punk Shiggo »

Izold pisze:Robisz jej zdjęcie,wrzucasz na kompa,wchodzisz na fotosik.pl i linkujesz zdjęcie. :)
Ale ten fotosik to niezly bajzer >:D
zameldowalam sie i million reklam jusz mam :-\
Jak moge z tego g.... wyjsc???
ShiGgO
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Za tluste???

Post autor: zalbi »

wystarczy kliknąć w "dodaj zdjęcie" ...
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Punk Shiggo
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 1:49 pm
Lokalizacja: Berlin

Re: Za tluste???

Post autor: Punk Shiggo »

Rodzynka pisze:Moje szczurzyce mając ponad miesiąc obie ważyły ... 80-90g. Z tym że one z gatunku tych małych są, teraz mają 4 i 5 miesięcy i ta starsza waży 210(szkieletorek) a młodsza 250 (jak na moje niewprawne oko ma w sam raz warstwy zapasowej).Mają po jakieś 18-19 cm bez ogona.
Twoja wypowiedź nie jest do końca jasna ponieważ szczur mający miesiąc ma jakieś 4,5 tygodnia no w zaokrągleniu może być te 5 (minimalny wiek szczura na wydaniu). Stąd wynika, że albo dopiero go dostałaś/kupiłaś albo jest to szczurek z miotu który urodził się w Ciebie w domu. Jeżeli dopiero go dostałaś to albo wcale nie ma 5 tygodni, tylko więcej albo utuczył go poprzedni właściciel.
Jeżeli masz porównanie do innych szczurków z tego miotu to pewnie nie potrzebujesz odpowiedzi na pytanie czy jest gruby, bo niewątpliwie jest - tylko odpowiedzi na pytanie dlaczego ten jeden tak nadprogramowo przytył i co z tym zrobić. Trzymam kciuki za zdrowie grubaski i mam nadzieje, że po prostu jest duża i dobrze zbudowana :)
Ona jest calkiem mala. tak dokladnie ma 15 cm bez ogonka. Ruby wyglada troche grubo, tylko niejestem pewna czy mam trobic diete, czy nie :-X
Thx :-*
ShiGgO
Awatar użytkownika
Punk Shiggo
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 1:49 pm
Lokalizacja: Berlin

Re: Za tluste???

Post autor: Punk Shiggo »

zalbi pisze:wystarczy kliknąć w "dodaj zdjęcie" ...
jak moge sie wylogowac z tego ,,fotosika,,?
:o
ShiGgO
Szczurołap001
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 5:17 pm

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Szczurołap001 »

Dorotka96 pisze:Odinka urodziła się 17 sytcznia, będzie niedługo miała rok, waży 28dag, to dobrze?
Heheh, ja też się urodziłąm 17 stycznia :D
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: lovekrove »

Tylko po to odświeżasz temat z 2009 roku, żeby pochwalić się swoją datą urodzenia...? :-X
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”