Ile powinien ważyć szczur?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ligul

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Ligul »

mam pytanie bo moja szczuzyczka wazy 220g i nie wim czy nie jest za chuda a nawet jesli to jak mam ja karmic zeby sie troszke spasla??
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Ania »

Ja dorzucilabym do diety wysokotluszczowej (proocz sera - jak napisala Yrsa)

- orzechy
- rodzynki
- wszelkiego rodzaju owoce suszone z dodatkiem cukru

Jesli dajesz szczurkowi warzywka mozesz skropic je oliwą z oliwek lub oliwą z pestek winogron, kilka kropel na pewno nie zaszkodzi a dostarczy szczurkowi troszke tluszczu i na prawde sporo witamin ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Tangerine

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Tangerine »

Jeszcze zależy - w jakim wieku jest Pyśka?? Jesli jest młoda, to 220g da się przełknąć. Jeśli jest już dojrzałą szczurką, to faktycznie troszkę za mało. Moje (1,5 roku) ważą około 250-260g i są o wiele zdrowsze i w lepszej kondycji niż ich pulchniutke poprzedniczki. Jeżeli Twój szczur jest zdrowy i waga wynika z jej indywidualnej budowy, to ja z tym tuczeniem bym bardzo uważała. Łatwo przeholować!! A szczur który będzie ważył 0,5 kg będzie czuł się gorzej, niż taki, który waży o połowę mniej. dla szczurzyc przyzwoita granica to ok 300g, potem zdrówko (zwłaszcza w wieku póżniejszym) zaczyna szwankować. Dla niektórych ludzi o podobnym wzroście waga normalna, stabilna to np 55kg, inni, którzy mają cięższe kości lub też są ogólnie szersi (chodzi o budowę szkieletu) mogą ważyć 65 i wcale nie być otyli. Ja bardzo dbam o linię moich szczurzyc. Jeżeli Pysia ma zbilansowaną dietę, awierającą wszystkei odpowiednie składniki, i waży te 220g, to ja bym nie podawała zdyt tłustych potraw. Troszkę może oczywiście przybrać na wadze, ale zalecam ostrożność. Grubego szczura trudno odchudzić.
Ligul

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Ligul »

a więc dzienki za rady a tak po a tym Pyśka ma 1,5 roku wiec i bardzo zaluje ale :( niestety nie :(codziennie dostaje wszysdko czego :(potrzebuje :cry: co 4 dzien moge zapomniec :cry: ale staram sie nie zapominac(kucze mam tyle zajenc a ja tak kocham mojego szczura kupie chiba jakis tani zegarek z :cry: budzikiem zrobie tablice z dieta i ustawie budzik zeby przypominal ze mam jej dac dodatkowe wartosci odzywcze(w razie czego ciągle ma kolbe aby nic sie jej nie stalo z glodu ,nie cierpiala)
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: moni »

Jeżeli zapominasz o codziennym dawaniu dodatkowego jedzonka to dosyp jej orzechów, rodzynków i innych rzeczy do karmy, którą codziennie dostaje do miski. A jak zapominasz o codziennym uzupełnianiu miski to zegarek będzie najlepszym wyjściem Pozdrawiam. :D :D
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
ziemniak

ja bym uwa?a?a...

Post autor: ziemniak »

z tym serem żółtym to radzę uważać. za duże ilości mogą zaszkodzić :(
nie wiem, czy twoja szczurka jest za chuda, czy nie :) ale wiem, że tew szczuplejsze szczurki żyją dłużej...
co do karmienia, to sobie po prostu nastaw budzik ;) albo przypomnienie w komórce :)
PALATINA

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: PALATINA »

A ile powiniemn ważyć przeciętny człowiek?

Szczurki są bardzo różne.
Większość moich faktycznie waży(ła) od 250 do 300g, ale Zuzanka prawie całe swoje życie ważyła ok. 400-420g! Natomiast Myszulka (anorektyczka totalna) nie waży nawet tych 200g! Nigdy nie ważyła tyle! Nie da się jej utuczyc, bo ona je tyle co nic. Nie będę jej karmić rurką!
Sigrid

Problem - szczur jest chudy, czy to normalne?

Post autor: Sigrid »

Moja Warka ma juz okolo 7,5 miesiaca i jest strasznie mala i chuda.Nie martwei sie jej wilkoscia a raczej tym ze jest chudziutka.Ma ciagle karme w misce,dostaje smakolyki(suchy chlebek,czasami kawalek serka,kieska,owoce i warzywa),ma wode.A jest strasznie szczupla.Szczur mojego brata jest 2 miesiace mlodszy i jest wiekszy i grubszy.A moj brat wogole nie daje mu smakolykow,tylko sucha karme!!!!
Dlaczego tak jest?Czy taka chudosc moze byc grozna dla szczurka?
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Angua »

Samce są z reguły większe i "potężniejsze" od samic. Jeżeli szczurka normalnie je, jest aktywna i nie zdradza objawów choroby, to powinnas sie chyba cieszyc, ze nie tyje. Są szczury, które podobnie jak ludzie mają tendencję do tycia, i są takie, które nie muszą dbac o linie ;)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Sigrid

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Sigrid »

Dzieki za odpowiedz.
PS.Szczur mojego brata to też samica :wink:
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: IVA »

Wśród samic też są różnice wielkości i nie jest to nic złego, ważne aby tak jak napisała Ci Angua była radosna i ruchliwa a wielkość nie ma znaczenie, nie przejmuj się :D
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Sigrid

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Sigrid »

No to mnie pocieszylyscie :)
Warka jest ruchliwa,zwlaszcza w nocy kiedy spie,a jak trzeba w dzien sie wyszalec to nie:w nocy szalejemy: :)
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Czarna20 »

a jakbyś ją chciała trochę podpaść to moja przytyła na papce ze słoika dla niemowląt Gerbera(kurczak, warzywa, jabłko)+musseli owocowe
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Klaudia1988
Posty: 166
Rejestracja: wt kwie 27, 2004 8:05 pm

Problem - szczur jest chudy, czy to normalne?

Post autor: Klaudia1988 »

Moj szczurek jest strasznie chudy :!: Niewiem czy powinnam sie cieszyc czy nie. On je duzo, ale pozniej zaraz robi bobki, to czy on sie cos naje :?: Albo ja cos je to jak juz sobie poje to mysle ze brzyszek mu peknie, a za 2 godzinki znow jest plaski. Niewiem moze ja mu za malo daje jedzenko, ale nie wydaje mi sie. Jest u mnie juz miesiac i jeden dzien (jak to szybko zlecialo) a tylko troszeczke urosl.
A noi jeszcze zapomnialam dodac, ze on pod sierscia ma niekiesy olor skory taki niebieski wpadajacy w fioletowy co to moze byc ? Siniaki to to raczej nie sa bo jak go dotykam to go to nie boli.
A i mam jeszcze jedno pytanko. Czu ogonki moga jesc koniczyny :?: Bo tak chyba Mycha pisala, ale ja pierwszy raz slysze.
Czekam cierpliewie na odpowiedzi.
FiFi jest już w niebie, opuścił mnie 11.04.2004r [']
Ale nigdy go nie zapomne !!!
Teraz jest ze mną Fokus :)
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Czarna20 »

czy Twój ogonek jest biały?? A może kiedyś miał ubytki na sierści--bo moja psica jak wygryzła sobie sierść to skórę pod spodem miała potem właśnie taką jak opisujesz, tu chodzi chyba o dostęp słońca do skóry i jakąś jej ochronę, tak mi przed paroma laty tłumaczyła biologica. Co do koniczynki to nie wiem, ale pewnie można, tylko pilnuj żeby nie mokrą. Uprzedzam że może nieć po tym rzadszą i zieloną kupkę (moje tak miały po liściach mleczu)
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”