Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Afera »

Versele-laga crispy sticks:
ObrazekObrazek
9 duszyczek za TM [*]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: IHime »

:o Wściekle kolorowe.
Ja właśnie zaryzykowałam, kupiłam Vitapolową kolbę różaną i jest śliczna, naturalna, a ogonom smakuje.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Kluska123 »

Wygląda apetycznie ;D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Laguna
Posty: 38
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 8:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Laguna »

Rajuna pisze:W Krakowie jest na Lenartowicza mały sklepik zoologizny, gdzie można kupić kolby mające jakies 25-30cm, grubości kiełbasy i kosztujące kolo 10-15zł O.o ale moim zdaniem są lepsze niż 'zwykłe' kolby po 2zł, bo jesli biore pistacjową - to są tam pistacje, pestki dyni, fasolki mung, etc. Jeśli biorę kokosową - to jest tam kokos, fistaszki, biały słonecznik, ryż dmuchany, etc. Nie jedna baza z ziarna i jeden-dwa składniki inne (i nagle mamy kolbe jogurtową, jajeczną, warzywną, miodową, owocową - które poruszają wyobraźnie człowieka, a nie podniebienie szczura :>), tylko faktycznie każdy rodzaj ma zupełnie inne składniki. Całość jest osadzona na jakimś wapienku czy czymś takim. Moje miziaki nie są amatorami kolb, ale te duże sobie skubią, natomiast małe wiszą nietknięte (kupiłam na próbę to i to, żeby widzieć co lubią :P)
Wielkie kolby z pysznymi ziarenkami mówisz? Chyba chłopaka po jakąś wyślę :P
Moje chłopaki wcinają kolby Tukana. Sporo orzechów i znikają w 1 dzień. Jak dostały Vitakrafta to tylko od czasu do czasu skubnęły.
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Rajuna »

Moje koniec końców obrabiają, ale w ramach rozrywki bardziej, niż jedzenia ::) miski pełne, ciągle te chudzielce częstuję jakimiś dobrościami, to i kolby skubią rzadziej - ale nestor warzywna (albo jajeczna?) wisi, a te duże w połowie zjedzone ;) Biorąc pod uwagę jaki mają wybór i że np. dropsami w połowie jedzenia przestają się interesować, wnoszę, że jednak im te kolby smakują :D
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: valhalla »

Spróbowałam i kupiłam kokosową z Vitapolu. Ładny wygląd, zapach, dobre opakowanie (w folii, nie tylko w pudełku).

Jeszcze nigdy moje ogony nie opitoliły kolby w jedną noc :o Czary jakieś...
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Rajuna »

Kupiłam moim kolbę Vitapolu, ale bekonową. Też w folii, ale... cuchnie zjełczałym tłuszczem, szczury nawet jej nie powąchały, do tego składa się w połowie z okruszków nasączonych smalcem... PASKUDZTWO!
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Afera »

Dziwne... kolby bekonowe z vitapolu, które ja kupiłam kiedyś tam były ok, nie śmierdziały tłuszczem ani nie były nim nasiąknięte...
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: mietła »

Rajuna pisze:Kupiłam moim kolbę Vitapolu, ale bekonową. Też w folii, ale... cuchnie zjełczałym tłuszczem, szczury nawet jej nie powąchały, do tego składa się w połowie z okruszków nasączonych smalcem... PASKUDZTWO!
musiała być jakaś felerna partia czy coś,bo ja cały czas kupuje kolby Vitapolu nigdy ni takiego nie stwiedziłam.Ogoniaste wcinają je ze smakiem.
Rajuna pisze:Moje koniec końców obrabiają, ale w ramach rozrywki bardziej, niż jedzenia ::) miski pełne, ciągle te chudzielce częstuję jakimiś dobrościami, to i kolby skubią rzadziej - ale nestor warzywna (albo jajeczna?) wisi, a te duże w połowie zjedzone ;) Biorąc pod uwagę jaki mają wybór i że np. dropsami w połowie jedzenia przestają się interesować, wnoszę, że jednak im te kolby smakują :D
Nestora też kiedyś kupiłam i ani ziarenko nie znikło.oddałam dla chomików wszystkożernych :)
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: klimejszyn »

a moje kolby Nestora uwielbiają :) szybko pożerają a potem gryzą patyczek i ścierają ząbki.

Vitapolowych nie kupowałam nigdy, może dlatego, że nie ufam tej firmie, ale chyba się pokuszę i spróbujemy :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Rajuna »

Na wszelki wypadek, gdyby to było tylko moje ludzkie odczucie, powiesiłam im kolbę bekonową. Wisi już trzeci dzień i nawet nie skubnęły :( W sumie najbardziej im podchodzą te kolby z Lenartowicza :P jedna jest częściowo wygryziona do patyczka, obie mają zjedzone wierzchnie warstwy. Nestor - też poskubany, ale drewienka nie widać :P
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: mietła »

no cóż!Co ogon to inny smak :) ale jak mają w czym wybierać to co się dziwić :)
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: macik001 »

Byłam pewna że gdzieś tu czytałam przepis na kolby ale nie mogę znaleźć. chyba źle szukam. http://myszy.net/zywieniewl2.htm co myślicie?
Awatar użytkownika
Princess Aurora
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 18, 2011 2:11 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Princess Aurora »

A ja ogólnie unikam kolb:
Nestor-miodowa-wisiała 3 dni i pojawiły się na niej larwy mola spożywczego. Przy czym na pewno wiem że nie były ode mnie z domu.
Vitapol-otwieram opakowanie foliowe i uderza we mnie smród jakiejś chemii. Trochę jak żywica sosny, trochę jak budapren (?). Dotyczy to wszystkich kolb Vitapolu jakie otwieram-a otwieram ich dużo-jako pracownik zoologa czasem mam wytyczne aby podać je ptakom, świnkom czy właśnie szczurkom. Nie wiem co oni używają do klejenia że tak śmierdzą.
Vitakraft-mój Rubin nie tknął cytrynowej, miodowej ani warzywnej.
Więc zrezygnowałam.
ogoniastaa
Posty: 26
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:21 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: ogoniastaa »

Spooko , co to takiego że sprubowałaś kolby ? ;d To znak że martwisz i interesujesz się swoim szczurkiem . ;)
I nie przejmuj się co inni piszą ? :o <------- haha ta emootqa mnie rozwala . ;d <lol2>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”