Herbatki ziołowe

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: falka »

Hihi. Dzieki. Pozostaje kwestia, czy bedzie jej to smakowac :wink:
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: roenna »

hmm a co myslicie o herbatce malinowej?
skład:suszone owoce maliny, aronii, jabłka, dzikiej rózy, porzeczki, hibiskus oraz aromat naturalny.

Tylko problem w tym, ze to nie jest tak jak herbatka Falki od 6go miesiąca życia, a o barwnikach i koserwantach nic nie piszą. Zalewa sie ją tak jak zwyczajną herbate gorącą wodą. Jak myślicie spróbować czy dać sobie spokój?
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Liscie czarnej porzeczki

Post autor: Chesti »

Jesli taki temat juz byl to przepraszam, ale nie znalazlam.

Chodzi o to ze na jakiejs stronce byly rozne suszone roslinki dla gryzoni. Byly tam m.in liscie czarnej porzeczki, ktore podobno sa zdrowe i dzialaja przeciwbiegunkowo. Mam czarne porzeczki w ogrodzie i pomyslalam ze mozna by zasuszyc troszke takich lisci (tak na wszelki wypadek). Co o tym myslicie? Czy takie liscie nie zaszkodza szczurkowi? Wybaczcie, ale wole zapytac na forum niz slepo wierzyc w to co pisza na stronach. Zreszta tam wszystko bylo ogolnie dla gryzoni, a ja wole miec pewnosc ze napewno to dobre dla szczurcia.
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: WildMoon »

Wszystkie porzeczki zawieraja:

- mnostwo witaminy C - (180 mg / 100 g - 3x wiecej niz zawiera 1 cytryna)
- mnostwo potasu
- magnez
- fosfor
- zelazo
- pektyny
- kwasy owocowe

Czarna porzeczka dziala przeciwzapalnie, uspokaja nerwy i poprawia nastroj.
Zawarte w nich karotyniody i anthocyjany (=barwniki w czarnych i czerwonych porzeczkach) zwalczaja (lapia) wolne rodniki i chronia od chorob serca i ukladu krazeniowego, a nawet zapobiegaja powstaniu raka.

Osobiscie robie z lisci czarnej porzeczki bardzo smaczny napoj.
Liscie wplywaja korzystnie na reumatyzm i gosciec...

Wiec moim zdaniem... Szusz i podawaj. Mam nadzieje, ze zasmakuje ;)

P.S. Wlasnie w tym roku nasuszylam sobie lisci czarnej porzeczki (dla mnie, nie dla szczurow :P) nawlekajac je na nitke i rozwieszajac w cieniu na balkonie.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Chesti »

I na kogo mozna liczyc jak nie na WildMoon :) W takim razie biegne do ogrodu nazrywac lisci.


A wlasnie Wild... mozesz podac ten czarodziejski przepis na napoj z lisci? Bo moze podkradne troche listkow mojemu szczurciowi, skoro mowisz ze to smaczny napoj ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Ania26 »

Liście czarnej porzeczki nie zaszkoszą. Zawierają sporo Mg jak każda zielenina.Co do kw owocowych,pektyn, (polisacharyd) karotenoidów, antocyjanogenów i ich pochodnych(barwniki i polifenole o sporym udokumentowanym działaniu przeciwnowotworowym) zawarte są tylko w owocach porzeczki, a nie w liściach! Wit C jest obecna w liściach w niewielkiej ilości podobnie jak mikroelementy wymienione przez Wild Moon. Daj mu te listki jak będą smakować, bo wątpię, żeby owoce mu smakowały, w końcu są kwaśne. Choć różnie bywa - dla moich Maleństw smakołykiem jest skórka z ogórka! :?
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: grzegorz »

a liscie czerwonej porzeczki-te same dzialanie??
tez dobre dla szczurkow??

[quote="Ania26"]żeby owoce mu smakowały[/quote]
moje uwielbiaja ale czerwona...
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

BEZ CZARNY I SZA?WIA

Post autor: Korlis »

Wiecie może,w jakich ilościach można dawać szczurkom bzu czarnego albo szałwi?Bo moje bąble przepadają za nimi.Mogły by pić,pić i pić.Ale nie wiem tez czy to tak zdrowe tak dużo dawać tego? :?:
:P
Astra1000
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 12:04 pm

Herbatka zio?owa dla szczurka?

Post autor: Astra1000 »

Mam takie pytanko... czy szczurki mogą pić herbatki ziołowe? Moja mamusia kupiła własnie taką i kusi mnie żeby dać troszke szczuraskowi. Skład herbatki: mięta, rumianek, koper, tymianek. Ziółka o dobrym działaniu...co o tym sądzicie?
Licha
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 08, 2005 7:50 am

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Licha »

Ja mysle ze monza mu troszeczke dac :) jak moj szczurek byl chory to dawalam mu szałwii :)
Astra1000
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 12:04 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Astra1000 »

oo no to super bo zwykłej wody nie chce za bardzo pić tio może spróbuje to to :P Jeszcze mu na zdrówko wyjdzie :)
Licha
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 08, 2005 7:50 am

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Licha »

No ale nie zeby az tyle :P 2 lyzeczki od zupy a nie cale poidelko :P
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Meggy »

[quote="Astra1000"] zwykłej wody nie chce za bardzo pić[/quote]
a w jakim wieku jest Twój szczurek? Bo jeśli jest jeszcze mały (tak do 2 miesięcy) to nie potrzebuje dużo wody i pije tylko tyle, ile mu potrzeba, czyli niedużo... ja się zastanawiałam, czy z moimi jest coś, nie tak, że nie piją, a one piły, tylko niedużo po prostu...

a co do herbatek owocowych i ziołowych - jak najbardziej tak, z tym że oczywiście bez cukru... moje ogony notorycznie wyciągają mi torebki z herbat, podpijają co się da, choć je odganiam, bo słodzę... ale im to bez cukru też smakuje, a witaminy przyswajają... :)
Astra1000
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 12:04 pm

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Astra1000 »

Mój Toffik jest jeszcze maleńki.. nie ma nawet 2 miesięcy.. to widocznie dlatego :) Dzieki za rady :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Herbatki ziołowe i inne

Post autor: Fam »

to pytanie to do sliwy z herbal petsa, zadaj jemu on się zna na takich, ja podaje liście szałwi bo mam własną w doniczce i nie szkodzą
za tęczowym mostem: Karolcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”