Własna mieszanka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Własna mieszanka

Post autor: Angua »

[quote="Paula"]Ja moim dosypuję do mieszanki suszone buraki.Bardzo je sobie chwalą :D Nie zauważyłam żeby jakoś im szkodziły, ale jeśli ktoś wie czy przypadkiem nie są dla nich niewskazane, to proszę o informację.[/quote]
Buraki sa OK, to bardzo dobre zrodlo witamin i skladników mineralnych. W hodowlach laboratoryjnych tez sie je podaje
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Własna mieszanka

Post autor: krwiopij »

ta tez zawsze pilnuje, zeby moje zwierza jadly ziarno... boje sie, zeby w ich diecie nie znalazlo sie za duzo innych skladnikow, bo przeciez to wlasnie ziarno powinno byc podstawa... dostaja codziennie garstke mieszanki, ale niewielka... nie dostaja dokladki, poki nie wyjedza wszystkiego...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Własna mieszanka

Post autor: KaRa »

U mnie mieszanka wygląda tak : pszenica,owies,kukurydza,słonecznik,proso,hrupki,płatki owsiane,płatki kukurydziane,suszone banany,jabłka,gruszki itp... orzechy różne,pestki dyni,paluszki bez soli (małej ilości) no i jeszcze troche różnych składników co mi się pisać nie chce
Obrazek
RATtamahatta
Posty: 95
Rejestracja: czw mar 11, 2004 2:16 pm

Własna mieszanka

Post autor: RATtamahatta »

angua ale on wywala żarcie łapkami z miski(mniej wiecej w taki sposob w jaki pies kopie dolki),a raz nie jadly przez to trzy dni,bo on wywalal a ja dosypywalam ziaren,wiec on wywalal a ja dosypywalan ziaren,on...i tak wkolko... :(
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Własna mieszanka

Post autor: sachma »

na poczatku sama robilam mieszanke.. dawno temu znalazlam ten przepis na jakims forum... nie wiem czy przypadkiem nie na tym..

1 paczka karmy dla krolika (500g)
2paczki slonecznika niesolonego
8 herbatnikow
1/2 paczki paluszkow niesolonych
25 slodkich migdalow
1 paczka dyni
25 orzeszkow ziemnych
200g suchej kociej karmy

obecnie zamiast karmy dla krolika daje pokarm dla szczurka i nie daje paluszkow ... Bandyta za nimi nie przepada... herbatniki daje oddzielnie... a reszte daje w podobnych proporcjach :)
Obrazek
Romanek
Posty: 50
Rejestracja: pt mar 04, 2005 6:58 pm

jedzonko zrobione samodzielnie

Post autor: Romanek »

mam pewne pytanko i prosze o sugestie...planuje zroic samodzielnie "suchy" pokarm dla moich szczurasow.z racji ze pozeraja bardzo duze ilosci, mysle ze to bedzie calkiem niezle rozwiazanie, aby zrobic worek jedzenia :) .mam dostep do roznego rodzaju zboz (dziadkowie mieszkaja na wsi).co proponujecie dodac do takiej karmy? (chodzi mi o rzeczy suszone) i czy w ogole roienie tego na wlasna reke jest dobre? sadze ze lepiej wiedziec co jest dokladnie w karmie zwracajac szczegolna uwage na gusta szczurakow. jak ktos bedzie mial chwilke czasu zeby odpowiedziec to bede bardzo dzwieczna :) pozdrawiam
Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego, czego jeszcze mi brak...Starczy gdy kocham, huczy las i wieje wiatr...
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Własna mieszanka

Post autor: Meggy »

Spójrz co jest w składzie karmy (napisane na opakowaniu) i to wsadź, a co do "gustów szczurasków" to każy ma inne, więc nie ma sensu się wypowiadać. Po prostu sprawdź, co Twojemu szczurowi smakuje a co nie.
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

Własna mieszanka

Post autor: Mimysia »

http://szczur.reporter.pl/porady/?txt=02

Również polecam przeczytać skład. :wink:
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Romanek
Posty: 50
Rejestracja: pt mar 04, 2005 6:58 pm

Własna mieszanka

Post autor: Romanek »

dziekuje bardzo...faktycznie nie pomyslalam zeby sprawdzic na opakowaniu...(blondynka) :) pozdrawiam
Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego, czego jeszcze mi brak...Starczy gdy kocham, huczy las i wieje wiatr...
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

Miszanka

Post autor: Cobra »

No wiec tak, skonczylo sie gotowe zarelko dla szczurka i zjadl wszystko z miski.... no i pomyslalam sobie, ze pasowaloby moze zrobic mu cos takiego do jedzonka reczie. No wiec skombinowalam troche wazyw i owocow: glownyy skladnik to groch, potem sa winogrona i pestki slonecznika, troche dosypalam co mi z tamtej karmy zostalo(malo mi zostalo) potem troche pietruszki, orzechow wloskich, makaron(surowy, nie gotowany) 2 rodzaje przysmakow(czyli to co mu zwykle dosypywalam) i miszanka herbal-pets dla gryzoni. Na razie nie mam nic innego pod reka, postaram sie jakis owies skabinowac, ale co moge jeszcze dodac? Jak macie pomysly to napiszcie :D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Własna mieszanka

Post autor: sachma »

pestki dyni, orzechy ziemne(ale troszke tylko bo tuczace :wink: ) mozesz jeszcze herbatniki - takie najzwyklejsze, zadne maslane czy z czekolada...
Obrazek
Mielonka
Posty: 64
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 8:00 pm

Czego tu brakuje? :P

Post autor: Mielonka »

Do tej pory uzywalam Megan, ale poczytalam troche forum... sprobowalam sama skladnikow - przygladnelam sie miseczce (siuski)... i postanowilam skombinowac wlasna mieszanke. Jak do tej pory mam te oto skladniki (w gramach):

Ziarno orkiszu 1000
Kukurydza 1000
Chrupki z pelnych ziaren gryki z melasa i migdalami 100
Chipsy bananowe 200
Mieszanka platkow 6 zboz (pszenne jeczm zytnie owsiane orkisz kuku) 400
Prazone platki sojowe !!POLECAM!! - uwielbiaja 200
Popcorn 400
Musli owocowe 400
Kamut (pszenica) 250
Platki dyni 280
Galazki 225
Slonecznik 300
Fistaszki 500
Herbatniki 300
Ryz 250
Kasza gryczana niepalona 250
Makaron 250

(+smakolyki, dropsiki, psie ciasteczka, kocie chrupki)

To mam zamiar dokupic (z Herbal Pets)
Brokuly, nasiona, ziola z jodem, owoce pol i lasow, egzotyczne, pomidor, pasternak, ziola i warzywa II

Nie wiem, czego moze brakowac jeszcze w tej mieszance - chyba jest zbyt malo twardych nasion w niej... prosze o rade ekspertow :)
_ the world is mine _
bobi i hagala
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 7:48 pm

Własna mieszanka

Post autor: bobi i hagala »

ja do mojej miesznki oprocz podstawowych ziaren ( lub do gotowej karmy) dosypuje ziolka herbal pets dla szczurow, slonecznika, nieluskane pestki dyni, fistaszki i bardzo czesto tzw. "mieszanke studencka" bo w niej sa suszone banany, orzechy nerkowca, rodzynki, orzeszki ziemne, pistacje i ogolem rozne orzechy i suszone owoce :)
Śliwa
Posty: 890
Rejestracja: śr maja 04, 2005 7:05 am

Własna mieszanka

Post autor: Śliwa »

A to się szczuraski ucieszą.... tyle smakołyków to chyba nawet sami nie jecie ;)

No ależ czego się nie robi dla czworonożnego przyjaciela :lol:
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Własna mieszanka

Post autor: mataforgana »

ja właśnie siedzę od godziny i mozolnie ktoję chleb na kosteczki - pięknie się go podsuszy i będzie idealnym dodatkiem do naszej własnej mieszanki :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”