Własna mieszanka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Własna mieszanka

Post autor: Angua »

[quote="falka"]3/4 C płatków zbżowych Total [/quote]
a "c" to jaka miara?
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Własna mieszanka

Post autor: Elbereth »

C to skrót od cup, czyli filiżanka po angielsku.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Własna mieszanka

Post autor: Azi »

planuje stworzyc własną mieszankę i chciałam się upewnić, że wszystkie składniki są dobre i nie zaszkodzą szczurom :

żyto
owies
pestki dyni
słonecznik
fistaszki (w skorupce)
płatki nestle fitness

suszone:
jabłko (z własnej działki)
winogorono (z własnej działki)
banan
burak czerwony
marchewka
pietruszka
seler

zasnanawiam się jeszcze nad rzodkiewką
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Własna mieszanka

Post autor: krwiopij »

Azi pisze:płatki nestle fitness
Do tego mam zastrzeżenie.
Płatki Fitness z pełnego ziarna pszenicy z witaminami i składnikami mineralnymi. Skład surowcowy: ziarna zbóż: pszenica, ryż, cukier, maltoza, sól, syrop glukozowy, emulgator: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, miód, regulator kwasowości: fosforan t
Cukier, sól, regulator kwasowości... W małych ilościach OK, ale nie wiem, czy w podstawowej mieszance powinno się to znaleźć.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Własna mieszanka

Post autor: Azi »

Niemniej te płatki właśnie mają pszenicę, nad tym cukrem się sama zastanawiałam, chodziło mi o dodanie do diety ziarna pszenicy, bo do takiego nie mam dostępu (surowego) ewentualnie mogę dać inne płatki, ale nie wiem, czy są takie bez dodatków :roll:
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

Własna mieszanka

Post autor: vipszczur »

Azi ja korzystam z mieszanki która została podana w tym temacie moje szczuraski to wsuwaja poczytaj cały tememat najlepiej :D
Ostatnio zmieniony czw wrz 14, 2006 5:13 pm przez vipszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Własna mieszanka

Post autor: Elbereth »

[quote="Azi"]płatki nestle fitness [/quote]
Zwykłe chyba mogą być, ja ich używam jako smakołyk (Bella za nimi szaleje 8) ) i tak by chyba było najlepiej, jak przeczytałam skład napisany przez krwiopijkę, to aż się zdziwiłam, że coś takiego funkcjonuje w handlu jako "fitness", "zdrowa żywność" itp. Ale broń Boże musli fitness (nie wiem dokładnie jak to się nazywa, w każdym razie płatki fitness + suszone owoce)!!! Kiedyś przeczytałam skład i okazało się, że większość w tym zawartych suszonych owoców zawiera tlenek siarki :strzela: . Wybrane płatki z tego można dawać (a owoce zjeść samemu ;) ), a suszone owoce kupić z Herbal Pets albo inne specjalne dla zwierzaczków.

[quote="falka"]Najlepiej namieszać samemu Pszenica, jęczmień (owsa i tak nie jedzą), płatki owsiane (duże) lub musli np. 6 zbóż (bez owoców kandyzowanych i bez cukru), ryż preparowany (gryka i pszenica preparowana do dostania w lider price), orkisz, soja (ziarna lub granulat), makaron (może być razowy), dynia niełuskana, słonecznik niełuskany, płatki kukurydziane (w sklepie ze zdrową żywnością dostaniecie bez cukru, także sojowe identyczne jak kukurydziane), gryka sucha, ryż suchy, proso (takie dla papużek), susz warzywny (marchewka, buraczki - patrz warzywniak). Z zoologa dorzucam do tego Herbal Pets (np. nasionka są chętnie zjadane) i karmę Prestige na wagę.[/quote]
vipszczur, o ten przepis Ci chodziło? Przepis wygląda bardzo porządnie, chyba też spróbuję (tylko najpierw będę musiała trochę polatać po całej okolicy w poszukiwaniu składników, a brakujące, czyli prawdopodobnie większość, dokupić w Gdańsku).
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Własna mieszanka

Post autor: ESTI »

[quote="krwiopijka"]Azi napisał/a:
płatki nestle fitness

Do tego mam zastrzeżenie. [/quote]
Moje uwielbiaja te platki i nie zamierzam im tego odbierac. :jezor2:
Zawsze mozna troche dosypac do karmy, wiec beda mialy od czasu doczasu jak na to natrafia lub dawac osobno. ;)
Obrazek
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

Własna mieszanka

Post autor: vipszczur »

[quote="Elbereth"]falka napisał/a:
Najlepiej namieszać samemu Pszenica, jęczmień (owsa i tak nie jedzą), płatki owsiane (duże) lub musli np. 6 zbóż (bez owoców kandyzowanych i bez cukru), ryż preparowany (gryka i pszenica preparowana do dostania w lider price), orkisz, soja (ziarna lub granulat), makaron (może być razowy), dynia niełuskana, słonecznik niełuskany, płatki kukurydziane (w sklepie ze zdrową żywnością dostaniecie bez cukru, także sojowe identyczne jak kukurydziane), gryka sucha, ryż suchy, proso (takie dla papużek), susz warzywny (marchewka, buraczki - patrz warzywniak). Z zoologa dorzucam do tego Herbal Pets (np. nasionka są chętnie zjadane) i karmę Prestige na wagę.

vipszczur, o ten przepis Ci chodziło? Przepis wygląda bardzo porządnie, chyba też spróbuję (tylko najpierw będę musiała trochę polatać po całej okolicy w poszukiwaniu składników, a brakujące, czyli prawdopodobnie większość, dokupić w Gdańsku).[/quote]


tak ten przepis stosuje ale niegdzie nie moge znaleźć soji i platkow sojowych.... moje szczurki najpierw troche marudzily z tym ale potem sie okazało że jednak im wszystko smakuje ;D
Obrazek
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Własna mieszanka

Post autor: Elbereth »

vipszczur, poszukaj soi w sklepach ze zdrową żywnością. Możesz też zamówić przez net:
http://e-zdrowie.abc24.pl/default.asp?k ... &pro=88966 - nasiona na kiełki
http://e-zdrowie.abc24.pl/default.asp?k ... &pro=88991 - ziarno soi
http://e-zdrowie.abc24.pl/default.asp?k ... pro=135613 - soja niemodyfikowana genetycznie
http://e-zdrowie.abc24.pl/default.asp?k ... pro=108186 - soja czarna
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Własna mieszanka

Post autor: falka »

szczerze to ja mam granulat i szczurki go nie jedzą ;) możesz spróbować kotlety suche (nie te w proszku tylko takie niby schabowe, które się moczy i później gotuje) - możesz im nawet dawać w całości, od czasu do czasu, to może sobie pogryzą. soja podobno ma działanie zapobiegające nowotworom, zwłaszcza u samiczek (kobiece narządy). nie wiem, jaki jest dokładny skład sera tofu, ale na zagranicznych stronach spotkałam się z tym, że ludzie go dają - widziałam tofu w lider price, ale nigdy nie próbowałam (byłam akurat po preparowane ziarna i nie starczyło mi kasy)
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Własna mieszanka

Post autor: Joanka »

Kupiłam mieszankę o takim składzie:

Kukurydza (duże żółte ziarna)
Kukurydza (małe czerwone ziarna)
Słonecznik
Jakieś małe białe mączne w środku nasionka podobne do słonecznika, nie mam pojęcia co to
Groch
Soja
Soczewica
Pszenica
Ryż
Pęczak
Takie błyszczące złote okragłe nasionka, których jest pełno w karmach dla kanarków, ale nie siemię lniane (może ktos wie co to?)
Odrobina kolorowych kukurydzianych chrupek

Czego by tu jeszcze dosypać? Dyni? Płatków owsianych?
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

Własna mieszanka

Post autor: vipszczur »

[quote="Joanka"]Kupiłam mieszankę o takim składzie:

Kukurydza (duże żółte ziarna)
Kukurydza (małe czerwone ziarna)
Słonecznik
Jakieś małe białe mączne w środku nasionka podobne do słonecznika, nie mam pojęcia co to
Groch
Soja
Soczewica
Pszenica
Ryż
Pęczak
Takie błyszczące złote okragłe nasionka, których jest pełno w karmach dla kanarków, ale nie siemię lniane (może ktos wie co to?)
Odrobina kolorowych kukurydzianych chrupek

Czego by tu jeszcze dosypać? Dyni? Płatków owsianych?[/quote]

takie blyszczace to prawdopodobnie jest proso dla papug

http://szczury.org/viewtopic.php?t=12593 tutaj zobacz jest tez niezly przepis
Obrazek
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Własna mieszanka

Post autor: Ratata »

Albo sezam ;)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Własna mieszanka

Post autor: Joanka »

Nie sezam, sezam jest płaski, a te nasionka okrągłe. :) Ale kolor mają identyczny jak sezam.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”