Własna mieszanka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Własna mieszanka

Post autor: lajla »

no jak kazyd alebo z wielu was wie ja kupuje karme na wake i kupuje tez pstatnio osobna karme gdzie nie am zadnych zairen tylko same dodtaki kuleczka, suszone warzywa owoce... i te z zwlasnie tym wsyztkim ale tez z ziarnem i robi sie z tego prawidzyw koktajl! dodaje do teg jeszcze msuli kupuje szuszone banany, jablka czy takie cosie dodaje makaronu troche psich lub kocich ciasteczke i moge sie pochwailic bo jestem starszie dummna ze jesren wlacielka 5litrowego sloika takije mieskzanki i jestem starsnzie z tego dumna :roll: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Własna mieszanka

Post autor: jokada »

ja tez ostatnio zrobiłam podobna mieszankę - mi wyszły tylko ;) 3 litry :lol:
ale kocich chrupek nie wrzuciłam do tego, daje im po pare co kilka dni
i tez jestem dumna
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Własna mieszanka

Post autor: Angua »

hehe :P ja dodaję jeszcze pestki z dyni w łupinach i ryż preparowany (biały, niesłodki) w sumie na mieszankę wchodzi paczka karmy z vitapolu i drugie tyle różnosci
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Własna mieszanka

Post autor: lajla »

kasze gryczja chcialam dac ale do konca pewna nie bylam ale jesli ty dajesz to ja tez sprubuje:)
kocich ciatek daje malutko i sa ta takie bardzo malutki raczje to kocia karma rybna... bo hmm floyd ajkos sie nienteresuje psimi ciatkami dlatego tego tez malo dostaje bo nie chce marnowac a myszoskoczek tez sie an to nie rzuca czasme obydowje skubna soje ciahc i tyle :)
wiec naprawde tego amlo jest
ala
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 18, 2004 5:57 pm

Własna mieszanka

Post autor: ala »

a te kasze gryczana to surowa? sie zastanawiam tez nad cieciorka - nie wiem czy znacie to, to taki rodzaj grochu chyba, inaczej zwany ciecierzyca, uwielbiam to ugotowane dodac to salatki (dla siebie) - i mysle ze te spore kuleczki to by duzo roboty mialy szczurki z nimi. mozna im surowe podac, jak sadzicie?
skorpionica z roku szczura
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Własna mieszanka

Post autor: krwiopij »

hmm... ja moim kasze daje w kazdej postaci, byle bez przypraw... mysle, ze cieciorka nie powinna zaszkodzic... a jeszcze wczoraj moje diabelki zajadaly sie gotowana soczewica... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ala
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 18, 2004 5:57 pm

Własna mieszanka

Post autor: ala »

ja akurat soczewicy nie cierpie,ale przywioze troche od rodzicow, bo tato uwielbia :]
moze ogonki tez polubia, zawsze to cos nowego :]
skorpionica z roku szczura
Koornel
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:29 am

Mieszanka wybuchowa :D

Post autor: Koornel »

Mam już dość kupowania dla mojej DeeDee karm firmowych. Ona zazwyczej nawet ich nie tknie i dosłownie olewa. A do tego to wtopa hajsu. Postanowiłem
zrobić jej własną mieszankę. I tu pytanie do forumowiczów- z czego jej tą mieszankę zrobić, jakie ziarna itp. Zoologiczny w moim mieście jest bardzo dobrze zaopatrzony w ziarna dlatego wpadła mi do głowy ten pomysł.
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

Własna mieszanka

Post autor: olka »

Moje uwielbiaja pestki dyni (nie łuskane oczywiście) i to dla nich obowiązkowy składnik mieszanki! Poza tym trdycyjnie i według upodobań: owies, pszenica, słoneczik, płatki zbożowe,kukurydza.... :D
Olka
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Własna mieszanka

Post autor: Mycha »

Możesz także pociachać jabłko czy marchewki i wysuszyć i również dodać do pokarmu :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
KIRA ÂŁOBUZ

Własna mieszanka

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Moze byc trohe lnu , płatków owsianych,orzehów i to co moje ogony lubia najbardziaj połamany chleb a do juz przygotowanej mieszanki mozesz dodać trohe tranu no i jeszcze są oddzielne chrupki , ciasteczka . Napewno będzie smakowało :D
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Własna mieszanka

Post autor: krwiopij »

ja zawsze robie wlasna mieszanke... do zwyklej karmy (zazwyczaj megan) dodje platki owsiane, troche kukurydzianych, kasze gryczana, chrupki animalsa (te kolorowe), preparowany ryz i sucha karme dla kociat... pestki dyni daje jako przysmak... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
RATtamahatta
Posty: 95
Rejestracja: czw mar 11, 2004 2:16 pm

Własna mieszanka

Post autor: RATtamahatta »

a co zrobic jak szczury nie chca jesc nic poza chrupkami i smakolykami...od jakiegos czasu mam szczurki od cozzy,poki dawalam im "kolorowa"karme,bylo ok.teraz daje im taka ktora jedza dziewczynki i hektor systematycznie wywala cala zawartosc miseczki przez kratki na podloge,bojkotujac diete bo w koncu lamie sie i daje im cos dobrego co by z glodu nie pomarly...jak ich przekonac do nasionek i normalnego zarcia??
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 150
Rejestracja: pt lut 13, 2004 12:16 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała/ Kraków

Własna mieszanka

Post autor: Paula »

Ja moim dosypuję do mieszanki suszone buraki.Bardzo je sobie chwalą :D Nie zauważyłam żeby jakoś im szkodziły, ale jeśli ktoś wie czy przypadkiem nie są dla nich niewskazane, to proszę o informację.
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Własna mieszanka

Post autor: Angua »

[quote="RATtamahatta"] w koncu lamie sie i daje im cos dobrego co by z glodu nie pomarly...jak ich przekonac do nasionek i normalnego zarcia??[/quote]
Szczur nie zdechnie z glodu nad miską zarcia. Jezeli wywala zarcie z klatki, spróbuj moze przymocować miseczke, tak zeby nie mogl jej przewrocic. Sa tez takie karmidełka na ziarno, które przymocowuje sie na zewnatrz klatki, a ziarno zjeżdza do korytka rynienką, w miare wybierania. Poza tym, jesli chcesz przyzwyczaic szczura do "normalnej" karmy, nie mozesz sie łamać - on juz sie nauczył, ze predzej czy pozniej (chyba prędzej :wink: ) i tak cos dobrego dostanie, wiec nic dziwnego, ze nie chce jesc ziarna. Moje tez na poczatku nie chcialy - tzn. przez pierwsze dni jadły, bo bylo to to samo, co dostawaly w sklepie, potem odkryly istnienie świezych warzywek, owoców, pestek z dyni, płatkow sniadaniowych, bialego serka, jajek na twardo... no i sie rozbestwiły :P Moja metoda jest taka, ze dostają pełna miche suchej karmy co dwa dni, oprócz tego oczywiscie rozne rzeczy ekstra, ale w ciagu dnia, nie na noc. Jak juz wyjedzą wszystko kolorowe, nie dosypuje suchej karmy, dopoki nie zjedzą ziarna. Działa :wink: Nie masz sie czego bac - przez 24 godziny szczur nie zdechnie z głodu, nawet gdyby nie mial nic do jedzenia. Poza tym zawsze moesz powiesic w klatce kolbę - tego przez pręty nie wywali :wink:
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”