Winogrona

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Winogrona

Post autor: Tili »

Moje chlopaki tez wcinaja winogrona, choc staram sie nie kupowac w molochach, bo tam to wiadomo, ze wszystko jest sztucznie podtrzymywane. Jesli chodzi o trutki to kiedys czytalam artykul na temat inteligencji szczurow i byl tam podany przyklad z trutka. Otoz napisano tam, ze stado szurkow wybiera najslabszego i "kaze" mu sprobowac, czeka iles tam i jesli ten osobnik zdechnie to reszta omija tacke z daleka. U rodzicow w bloku juz od x czasu zaprzestano sypac trutki, bo byly nie skuteczne natomiast sprowadzono koty. I od paru lat nie ma ani myszek, ani szczurkow.
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Winogrona

Post autor: aneczka1-13 »

Co do pestek od winogron to słyszałam że podobno mają właściwości przeciw rakotwórcze :o . Wie ktoś coś na ten temat?? Bo jeśli tak to chyba można szczurkom bez pestek podawać?? A co do kupna pryskanych to najlepiej kupować na takim tam targowisku co wiadomo że sprzedawca ma swoje.
Obrazek
Klikać
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Winogrona

Post autor: Tili »

O "antyrakowym" zastosowaniu wiem jedynie o burakach, a warzywa czy owoce wlasnie najlepiej od ludzia kupic, bo przynajmniej nie szprycuja konserwantami i nie trzymaja w chlodniach nie wiadomo ile.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Winogrona

Post autor: Izold »

Boże. Burakowa uczta to moje utrapienie- szczury nigdy nie jadły, ale gdy dawałam chomikom, zasikiwały wszystko na czerwono. ::) Ale kto wie, jeśli zdrowe, to moze im dam. Winogrona -jeśli jest sezon, zawsze daje. w skórce, ale nie wiem czy to dobrze.
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Winogrona

Post autor: pariscope »

Ja na wszelki wypadek wyjmuję pestki, a skórki zostają po uczcie niezjedzone.
Jeśli chodzi o profilaktykę przeciwnowotworową, to wiele warzyw ma takie działanie. Szczególnie polecam brokuły - uwielbiane przez szczury. Wielokrotnie skuteczniejsze są kiełki brokułów, ale moje szkraby nie chcą ich jeść, bo są pikantne w smaku.
Za moją panią wet polecam również wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3-6-9, a także tran. Nie tylko wszechstronnie wspomagają szczurze zdrowie, ale przy okazji poprawiają wygląd i jakość sierści. Stosuję od dawna i polecam gorąco wszystkim. A szczuraski doceniają i, jeśli na palcach zostanie troszkę tłuszczyku, to wylizują aż spod paznokci :D
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Winogrona

Post autor: Venefico »

Ostatnio dałam mojej winogronko i zjadła je w 5 sek :P
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Winogrona

Post autor: Mycha »

Winogrona są jednymi z najmocniej pryskanych owoców na świecie. Jeśli decydujemy się podawać szczurkom winogrona to tylko z pewnego, ekologicznego źródła. Możemy wtedy podawać całe owoce - zarówno skórkę jak i pestki. W pestkach znajduje się witamina E i kwasy tłuszczowe. Ogólnie z ilością winogron nie można przesadzać bo to bardzo słodkie owocki i zawierają duuużo cukru, ale od czasu do czasu nie zaszkodzą.
Moje szczurki bardzo lubią te owoce :)

Dodam, że dziwi mnie podejście niektórych osób "jak szczur je to znaczy, że mu nie szkodzi". Straszna głupota. Można źle karmić szczura przez całe życie i ten szczur na pierwszy rzut oka będzie zdrowy, ale po kilku miesiącach umrze z powodu chorób narządów wewnętrznych. Wszelakie świństwa, tłuszcze, cukry powodują choroby serca, inne syfy zbierają się w nerkach. Takim właścicielom może się później wydawać, że zwierzątko umarło ze starości, ale nie wiadomo ile miesięcy trwał jego dyskomfort zanim choroba całkiem je wykończyła bo nie wykonali mu sekcji. Szczur żyje krócej niż człowiek, szybciej się rozwija i u niego organy mają mniejszą szansę na regenerację niż u człowieka.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”