Mięso w diecie szczurów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Mięso

Post autor: nefretete »

przepraszam, że trochę zmieniam temat, ale jeśli ktoś chce mogę podać przepis na marchewkowe pulpecimi z mięsem (czarliemu bardzo smakują :thumbleft: )
nefretete
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Mięso

Post autor: ESTI »

Joanka w takim razie obserwuj i patrz czy drapie sie czesciej niz zwykle.
Byc moze jeden strupek to tylko przypadek, a moze pierwsza oznaka niechcianych gosci.
Obrazek
Juni
Posty: 534
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 11:01 am

Mięso

Post autor: Juni »

Odkopuję temat :P Mam pytanie. Jak wspomniałam mamie, żeby zostawiła trochę jakiegoś mięsa dla szczura to dziwnie się na mnie spojrzała :roll: Powiedziała coś o tym, żebym ogonkowi nie dawała bo może zdziczeć i gryźć... Może to jest spowodowane jakimś starym przesądem jak z tą trucizną w ogonie, może to jej własne coś bo Szczurkó nie lubi [ w co wątpię]... Mimo wszystko jednak pytam czy to prawda ;)?
Dyrekcja ZOO ogłasza:
Prosimy nie karmić Trolli!
Sezon polowań na Trolle rozpoczęty! 8)


***
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Mięso

Post autor: Dory »

Raczej nie :lol: . Choć może mięsko wyrwać gwałtownie z ręki, w końcu to przysmak ;) .
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Keyrane
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 9:05 am

Mięso

Post autor: Keyrane »

Hm, hm, a ja usłyszałam kiedyś od kogoś, że jak da się szczurkowi SUROWE mięso, to zacznie gryżć ręke właściciela. Trochę beznadziejne, ale może jednak...? Jak myślicie?
Czy GMR jest nieuleczalne? Jeśli tak to biada mi i mojej rodzinie, która ma już dosyć dwóch szczurków. A to przecież tylko dwa szczurki! Ja chcę całą hodowlę, łeee!
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

Mięso

Post autor: Panna Nikt »

Nie wiem, słyszałam tylko o tym że surowe mięso może wzbudzać agresję.
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

Mięso

Post autor: gijane »

moja szczurka dostawala surowe mieso, owady itp(co sie nawinelo) i nie gryzla. ale ponoc to bardziej samce maja tendencje do gryzienia po suorwym miesie.

zdania sa podzielone. na wszelki wypadek lepiej dawac gotowane. a surowe tylko bardzo rzadko lub wcale.
Ostatnio zmieniony pt gru 01, 2006 3:54 pm przez gijane, łącznie zmieniany 1 raz.
Wampiria
Posty: 60
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:12 pm

Mięso

Post autor: Wampiria »

Ja mimo wszystko nie daję szczurasom mięsa surowego (tak na wszelki wypadek)... Ale mięsko w Gerberkach.. czasem ugotowany kuraczczek albo psia sucha karma znajdują sie w ich menu ;)
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Mięso

Post autor: Paula_13 »

Znalazłam okropne rzeczy na temat suchych i mokrych karm dla zwierząt(miesnych). Nie pamiętam stronki ale jak znajdę ti wkleje. Było tam napisane, że w badaniach w 2004r. wykazano, że do suchych i mokrych karm dla psów i kotów dodawane są utylizowane zwierzęta(o zgrozo, jak to brzmi... :zlosc: )z lecznic weterynaryjnych, z zoo(tak, padnie sobie jakiś lewek, albo co gorsza go uśpią i do karmy). A co jest najgorsze z tego wszystkiego, to to, że w procesie utylizacji nie neutralizuje się środek do usypiania zwierząt... :shock: Czyli podając karmę dla psów lub kotów naszym maleństwom karmimy je środkiem do usypiania... Jako agrument wpisano tam wiele wyników badań itd i napisano coś w tym rodzaju:
"Średnia życia psa w USA, które ma monopol na karmy suche itp, pies w wieku 7 lat jest stary(bez względu na wzrost), a to wszystko przez karmienie zwierząt suchą karma...robi się kanibali z naszych zwierząt. Lądują tam także szczurki z laboratoriów nafaszerowane szkodliwymi substancjami...
Mną to wstrząsneło. Zachęcam do nie podawania swoim szczurkom(oraz oczywiście innym zwierzętom suchej karmy, ale surowe mięso. Jest to tzw. dieta BARF, na niej kot mojego znajomego żyje już... 24 lata. To bardzo długo.
I tutaj moje pytanie, czy można szczurkom podawa surowe mięsko? Bo po przeczytaniu tego artykułu boje się podawa suche.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Mięso

Post autor: Ratata »

Jak widzisz zdania co do surowego mięsa i mięsa w ogóle są podzielone... powiem Ci jedno: z mięsem kupionym w sklepie jest jak z rosyjską ruletką - nie wiesz, czy trafi Ci się barwnik, pasożyt, jakaś choroba... Jedyne mięso jakie podałam moim szczurom w stanie surowym pochodziło ze świni ubitej u wujka na wsi, zdrowej, przebadanej, nie zapapranej żadnymi saletrami i innymi ulepszaczami. Sklepowego mięsa staram się im w miarę możliwości w ogóle nie serwować.
IMO jeżeli masz dostęp do pewnego mięsa, możesz spróbować nim karmić szczury, pamiętaj tylko, że to wszystkożerne gryzoni i podstawą ich diety powinno być ziarno ;)

EDIT: A w te bajki o lwach w karmie itp. po prostu nie wierzę. Tak samo, jak w dwudziestoczteroletniego kota(chociaż chciałabym, żeby Ches tyle pożył :zakochany: )
Ostatnio zmieniony ndz gru 03, 2006 11:20 pm przez Ratata, łącznie zmieniany 1 raz.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Keyrane
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 9:05 am

Mięso

Post autor: Keyrane »

Czyli chyba, jednym słowem, najlepiej dawać kluchom ugotowane mięso. Najbezpieczniej.
Czy GMR jest nieuleczalne? Jeśli tak to biada mi i mojej rodzinie, która ma już dosyć dwóch szczurków. A to przecież tylko dwa szczurki! Ja chcę całą hodowlę, łeee!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Mięso

Post autor: ESTI »

Nie wiem, słyszałam tylko o tym że surowe mięso może wzbudzać agresję.
Poraz kolejny obalam mit - SUROWE MIESO NIE POWODUJE AGRESJI!
Czy inne zwierzeta po zjedzeniu surowego sa agresywne?
Czy czlowiek po tatarze gryzie wszystkich dookola?
NIE.

Oczysicie szczur moze sie rzucic na kawal surowej padliny, ale to tylko z lapczywosci.
Ja sama surowego miesa nie jadam i moje zwierzeta tez nie, gdyz zwyczajnie boje sie chorob i robactwa. Jesli juz to nalezy podawac gotowane. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Mięso

Post autor: Marcysia. »

[quote="ESTI"]Czy czlowiek po tatarze gryzie wszystkich dookola?[/quote] dobre porównanie, ale nigdy takiego ludzia nie widziałam :klask:
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

Mięso

Post autor: Lazanka »

[quote="ESTI"]Poraz kolejny obalam mit[/quote]

Heh - no ten mit pokutuje chyba wszedzie :hihi: ja swego czasu spotykalam sie z opinia ze pies karmiony surowym miechem bedzie agresywny - ogolnie wieutna bzdura :) Jedyne co grozi wlascicielowi psa po nakarmieniu pupila surowym mieskiem to zaczadzenie :khihi: - no przynajmniej u mojego psa tak bylo ze walil baki okrutne po takim zarelku :) Nawiasem mowiac ciekawe czy u szczurkow tez jest taka reakcja :) - no ale sprawdzac nie bede - mieso moim daje rzadko bardzo bo sama w zasadzie go nie jem :) (a surowego to juz wcale ).
-=Lazanka=-
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

RE: Mięso

Post autor: gijane »

wybaczcie, ze odgrzebuje satry temat, ale mam dosc ciekawa informacje.

otoz dwiedzialam sie od specjalistki w zywieniu zwierzat z sggw, pani Sawosz (nie pomne teraz jej tytulu ani imienia niestety :P) ze szczury jak najbardziej powinny jesc mieso.
malo tego, powiedziala ona, ze jak by sie ktos uparl, to mozna przestawic szczura na diete WYLACZNIE MIESNA. i jest ona bardziej wskazana, niz dieta wylacznie roslinna( prawde mowiac wydaje mi sie to troche dzwine, ale jezcez ja dokladnie dopytam, co z przebialczeniem, brakiem wlokna itp).

nie namawiam tu do nie podawania roslin, ziaren itp, przedstawiam tylko zdanie tej pani. powiedziala rowniez, ze rewelacyjnym zrodlem bialka dla szczura sa swierszcze. tak wiec pewnie niebawem zaloze hodowle swierszczy :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”