Sól i wapno dla gryzoni

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

Mam pytanko...

Post autor: EmDżi »

No właśnie obeszłam wszytkie działki w okolicy (z tych co moge podebrać coś) i te drzewa są takie marne albo pełne owoców (jabłek) i nie pozwalają mi jeszcze zerwać :/
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Mam pytanko...

Post autor: ESTI »

A nie masz swojej działki? Albo może ładnie poproś jakiegoś działkowicza?
Obrazek
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

Mam pytanko...

Post autor: EmDżi »

mam swoją - i moje to chyba narmajniej wygląda :evil: hmmm a mam tak miłych działkowiczów że bez noża nie podchodź ( i nie przesadzam niestety)
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Mam pytanko...

Post autor: ESTI »

No to na pewno rośnie tam jakaś zielenina do zerwania, na pewno będzie lepsza niż ta z podwórka. ;)
Obrazek
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

Mam pytanko...

Post autor: EmDżi »

tylko właśnie tego się obawiam - słowo marne w tym momencie u mnie na działkach oznacza - drzewka chore a napewno nie mam zamiaru otruć szczurka - i dlatego czekam na jakieś zdrowe a takie mi dadzą jak owoce zbiorą bo te gałeżie są naprawde za duże żebym mogła je zabrać i nikt nie zauważy :(
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Mam pytanko...

Post autor: knautia »

wet pokazywał mi takie kolorowe kostki drewniane, a w zoologiku widziałam w kształcie jabłuszek i gruszek :lol: w cenie 6,50 zł za 3 szt. chyba...
nie mam pojęcia tylko, czy będą takim wynalazkiem zainteresowane :roll:
EmDżi
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 3:20 pm

Mam pytanko...

Post autor: EmDżi »

i tak liczy sie pomysł - trzeba obskoczyć zoologi i poszukac wynalazków - ehhh...niestety mój ogon jest wybredny :/ ale mam nadzieję że sie zainteresuje
Moja kochana malutka z Aniołkami lata :(:(
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Mam pytanko...

Post autor: Agata »

[quote="knautia"]wet pokazywał mi takie kolorowe kostki drewniane, a w zoologiku widziałam w kształcie jabłuszek i gruszek w cenie 6,50 zł za 3 szt. chyba... [/quote]
Ja miłam kiedyś taką marchewkę. ;) Dałam Dziuni, a tej chyba zasmakowało bo później nie mogłam nawet żadnych szczątków z tej marchwi znaleść więc najprawdopodobniej całą zeżarła :lol:.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

Mam pytanko...

Post autor: Shady Lane »

Pewnie wapno już nie jest jej potrzebne, myślę, że gdy tylko będzie tego potrzebować to zacznie obgryzać.

Ja z moimi zrobiłam taki myk, że jak przestały obgryzać to wyjełam im i na drugi dzień włożyłam spowrotem i szczurki się zainteresowały i na nowo obgryzają :)
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Oleczka »

widze ze nie tylko moja mala sika na sol ehh zastanawiam sie czemu one tak namietnie sikaja na ta sol :? bo nic w klatce nie jest tak brutalnie traktowane :) jak ta sol
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
cauldron
Posty: 11
Rejestracja: sob mar 04, 2006 10:28 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: cauldron »

może to wapienko zbyt nisko leży :)
Lena122
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 04, 2006 7:12 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Lena122 »

Mój szczurek nie liże soli (ale może mu nie potrzeba), ale nie tyka też w ogóle wapnia, a zamiast tego szczęka ząbkami :( Czy jest jakiś odpowiednik kostki wapiennej do podania, żeby mały ścierał ząbki??
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: Matylda »

"szczekanie zabkami" nie ma nic wspolnego ze scieraniem zabkow.
Niektorzy twierdza ze to oznaka radosci inni ze zlosci!
Ale do scierania zabkow mozesz podac galaz z drzew owocowych, suchy chleb, bulke.
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: ESTI »

[quote="Matylda"]"szczekanie zabkami" nie ma nic wspolnego ze scieraniem zabkow. [/quote]
Czasami jak najbardziej ma zwiazek, w koncu szczurki scieraja zabki poprzez pocieranie, a nie za pomoca twardego jedzenia. ;)
Obrazek
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Sól i wapno dla gryzoni

Post autor: bonsai »

Hmm.... moje szczuraski podskubują sól... co prawda mało, ale zawsze.... Chociarz służy im głównie do siedzienia [taka fajna... duża, gruba.. obie się mieszczą...] :lol2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”