Ulubione przysmaki Waszych milusińskich ;)

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Ulubione przysmaki Waszych milusińskich ;)

Post autor: czukukkcza »

lista rzeczy które moje ogonki polecają:):
-suche kotlety sojowe[świetne na ścieranie ząbków,ogony sobie nawzajem wyrywały:D]
-suszone figi[lubią,ale bez takich rewelacji co przy kotletach sojowych;]]
-kiełki[nasionka zasiane w tym celu na gazie,dodatek do codziennej porcji jedzonka-moje szczególnie lubią słonecznikowe]
-kocia karma[whiskas junior-bardzo lubią,czasem daję suchą,czasem taką z saszetki...]
-zupka[chudy rosołek z warzywkami i kurczaczkiem]
-surowy brokół
-lekka herbatka[niesłodzona]
-dżemik niskosłodzony truskawkowy
-kawałeczek chlebka razowego posmarowanego odrobinką Rama Creme Bonjour/myślę że serek topiony też będzie "si";)/
-migdały
-suszone banany i kokos

moje za te wszystkie łakocie dałyby sobie odrąbać pół ogona:)
a wasze co lubią:)?
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

rewelacyjne dodatki do karmy:)

Post autor: turybiusz »

kocia karma[whiskas junior-bardzo lubią,czasem daję suchą,czasem taką z saszetki
Słyszałam, że po tych saszetkowych karmach koty potem często mają problemy z układem moczowym. Saszetek whiskasa bym dla szczurów nie ryzykowała. W ogole whiskasa nie dostaja nawet moje koty, to moim zdaniem taki tani zapychacz a nie karma.

Moje sa mało wymagające, najbardziej kochają ryż na mleku. A poza tym:
-mięsko
-kawałek skórki z boczku z obrobinką słoniny
-kaszkę ryżową dla niemowląt
-pestki dyni
-dropsy dla gryzoni (ja też je podjadam :wink: )
-specjalne kolby z ziarna dla koszatniczek (za tymi bardziej szczurzymi nie przepadają)
-suchy chleb
-makaron gotowany
-itd.itd.itd.
...
Dodi:)
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 15, 2005 8:17 am

rewelacyjne dodatki do karmy:)

Post autor: Dodi:) »

Ja też mie polecam karmy dla kotów . Zwierzęta strasznie po tym tyją, a naturalnych składników pewnie trudno by było się w tym doszukać. Sztuczny dżemik albo Rama Creme Bonjour też chyba tak średnio się z tego powodu nadają.
A z drugiej strony to chyba ciężko teraz znaleźć coś w czym nie ma chemii. Ehh... jak to fajnie by było mieć swój własny ogródek serwować zwierzakom tylko to co naturalne...
Co do makaronu to ja ostatnio zjadam z moimi szczurkami ten ciemny: pycha! :)
Awatar użytkownika
tulpenik
Posty: 199
Rejestracja: czw sie 18, 2005 12:46 pm
Lokalizacja: Szczecin

rewelacyjne dodatki do karmy:)

Post autor: tulpenik »

Moje szczurki przepadają za:
- chlebem z miodem
- białym serkiem
- gotowanymi ziemniakami
- zupami w każdej wersji
- mięsem w każdej postaci

Pozostałe rzeczy jedzą, ale bez specjalnych pisków radości. Natomiast suszone owoce ja im wyjadam :-)
Bez szczurków
Felcia [12.2004 - 11.02.2006]
Radha [7.10.2005 - 2.04.2007]
Misza [8.2005 - 13.11.2007]
http://tulpenik.fotosik.pl/albumy/85457.html
Bez psa
Fafik [29.06.2007 - 28.05.2009]
http://picasaweb.google.com/tulpenik/Fa ... directlink
Benek
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 05, 2005 9:58 pm

Jad?ospis szczura

Post autor: Benek »

Na wielu stronach opisane jest, że szczurowi można podawać różności, tylko nikt nie nepisze w jakich ilościach? Co dajecie swoim szczurom do jedzenia (chodzi o wszystko, łącznie z karmą) i w jakich ilościach, bo mój szczur ciągle ma problemy przez to, że albo za dużo czegoś zje, albo je coś nieodpowiedniego :( Proszę pomocy !!!
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

rewelacyjne dodatki do karmy:)

Post autor: Ania »

Benek - przejrzyj cały dział Karmienie a sam się zdziwisz ile ciekawych rzeczy znajdziesz - między innymi tego czego właśnie szukasz. Żeby wołać o pomoc trzeba najpierw wstać i spróbować samemu po nią sięgnąć...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

rewelacyjne dodatki do karmy:)

Post autor: limba »

suche caly czas..a z cala reszta jest taka zasada zeby poprostu nie przesadzac...lepiej dac za malo niz za duzo. Musisz dostosowac dawkowanie do swojego szczurcia np poltorej lyzeczki gerberka, pol marcheweczki kilka kawalkow gotowanego ziemniaczka, kilka listkow cykori, kawalki jabluszka itp. I rozdzielic np. rano warzywka i owoce a wieczorkiem jogurcik lub gerberek lub cos innego Z dropsami nie przesadzac (2-3 dziennie ) jak i ze wszystkimi szczurzymi slodkosciami...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

rewelacyjne dodatki do karmy:)

Post autor: czukukkcza »

[quote="Dodi:)"]Ja też mie polecam karmy dla kotów . Zwierzęta strasznie po tym tyją, a naturalnych składników pewnie trudno by było się w tym doszukać[/quote]

ja moich ciurów tym nie karmię,daję im to raz-dwa na miesiąc.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Natalie
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 07, 2005 12:58 pm

rewelacyjne dodatki do karmy:)

Post autor: Natalie »

ja natomisat słyszałam że szczurkom nie powinno się dawać mięsa, gdyz stają sie po tym bardziej agresywne....ogólnie uważam, że takie makarony i jakies takie mączne rzeczy nie są wskazane dla szczurka- przeciez to nie ma żadnej wartości energetycznej a powoduje tycie :/ Miałam szczurzyczkę, któr auwielbiała makaronik, ale przez ten swoj apetyt (a raczej przeze mnie, bo ja jej poduwałam takie przysmaki ;-()strasznie się roztyła i mysiała przejść na dietę :roll:
Mynia,
Tysia (6.12.05)-najgorszy prezent od Mikołaja :(
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

rewelacyjne dodatki do karmy:)

Post autor: Korlis »

Ja swoim daję:
-ziarno(przedewszystkim :P )
-gerberki
-orzechy
-warzywa i owoce
-mleczne rzeczy(np.serymleko,...)
-przeszne żeczy(np. makarony,chleb,...)
-kolby,wapienka
-przysmaki
a takze inne żeczy 8)
:P
ifuritka
Posty: 62
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:53 am

rewelacyjne dodatki do karmy:)

Post autor: ifuritka »

Whiskas? Slyszalam ze dodaja srodkow uzalezniajacych zwierzeta (wieksza sprzedaz) pozatym skoro sama nie jadam zmielonych pazurow i oczu (parowki tez fe) to i szczurkom nie daję :) pozatym zabijaja sie o wszytsko gerbera tylko jeszcze nie probowalam dawać a sucha karma to im srednio podchodzi... O statnio kupilam mieszanke na wage- same lakocie! nawet suszone banany to nie chca.. Dziwne te moje laski.
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

rewelacyjne dodatki do karmy:)

Post autor: turybiusz »

Natalie napisała:
ja natomisat słyszałam że szczurkom nie powinno się dawać mięsa, gdyz stają sie po tym bardziej agresywne...
To nie prawda. Szczury potrzebują dodatku bialka zwierzęcego. Mięso powinno byc przegotowane, ze wzgledu na możliwość złapania robaczycy.
...
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

rewelacyjne dodatki do karmy:)

Post autor: nezu »

tyrybiusz, wieprzowina nie powinna byc podawana szczurom. Nie pamietam czemu ale jest niezdrowa dla psow i kotow, a co mowic o szczurach. Dlatego podawanie boczku nie jest zbyt madrym posunieciem...
W zadnej kociej karmie nie uswiadczysz wieprzowiny. Po co ryzykowac.
Mieso jest jak najbardziej wskazanym dodatkiem do diety, ale okreslone miesko.
Ja ograniczam sie do bialego drobiowego, czasami szczuraki dostaja troszke suchego od moich kotow(czasami = raz w miesiacu), konkretnie acane lub hills w zaleznosci od tego ktora z nich im(kotom) kupie.
No i od czasu do czasu kupuje im larwy maczniaka, przyznaje sie bez bicia..

Oczywiscie podaje bialko zwierzece w ograniczonych ilosciach, tak zeby nie przesadzic i nie doprowadzic do przebialczenia

A co do smakolykow. POLECAM chipsy bananowe i kokosowe. Moje dziewczynki bardzo je lubia, to smakolyki dla ktorych dalyby sie poszatkowac :)

Oczywiscie nie ograniczam sie tylko do nich, podaje tez niektore ze smakolykow podanych przez innych forumowiczow ;)
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

rewelacyjne dodatki do karmy:)

Post autor: turybiusz »

tyrybiusz, wieprzowina nie powinna byc podawana szczurom. Nie pamietam czemu ale jest niezdrowa dla psow i kotow, a co mowic o szczurach.
Wiem o tym, dlatego miesa wieprzowego moje szczury nie dostaja. Jedynie skórkę z boczku bardzo, bardzo, bardzo rzadko :wink:
...
Awatar użytkownika
PeLINKA
Posty: 189
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 10:02 pm
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik

Ulubione jedzonko

Post autor: PeLINKA »

Jakie jest ulubione jedzenie waszych ogonków? Wyłońmy największe szczurze przysmaki! Może ktoś zarzuci jakimś ciekawym pomysłem...

Ściema przepada za:
- pestkami dyni, ja też!
- suszonymi bananami
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”