czy jestes...

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

czy jestes wegetarianiem

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

jestem veganem ^_-
18
4%
nie -_-
318
73%
tak ^_^
97
22%
 
Liczba głosów: 433

Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: czy jestes...

Post autor: Maszka »

ja jeszcze żyję ;D
Kameliowa pisze:http://www.polsoja.com.pl/index.php/Pro ... baski.html to były te, mnie bardzo smakowały :)
Jadłam klasyczne i wędzone - całkiem dobre. Kiedyś kupiłam jakieś w puszce, nie pamiętam co to za firma była, ale - obrzydlistwo! W smaku papierowe, jakieś takie mączyste, obślizgłe przez tą zalewę. Okropne!
Z Polsoi jadłam też jakąś wędlinę, nie najgorsza, ale parówy jakoś lepiej wchodziły. http://www.polsoja.com.pl/index.php/Pro ... owane.html to ta pierwsza, ten pieprz mnie wkurzał :P
Ale rodzice stwierdzili, że za drogo jadam i mi nie chcą tego kupować :(

A na weekend planuje tooo - http://icantbelieveitsvegan-veganstorie ... pesto.html ;D zielone, wiosenne - rukola, brokułki, cieciorka, ciacho francuskie mmmm...
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: czy jestes...

Post autor: Kameliowa »

Ja z tych więdlin to salami mogę kilogramami jeść :D Natomiast szynkowa mi śmierdzi trochę :D Drobiowa całkiem calkiem jest. Ta z żurawiną fu, a ta te śliwką taka za słodka.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: czy jestes...

Post autor: zyberka »

Maszka pisze:Kiedyś kupiłam jakieś w puszce, nie pamiętam co to za firma była, ale - obrzydlistwo!
Orico... na bank... pasztety też mają okropne. Jedynie flaczki i mielone jest samczne

Ja sobie sprawię te parówy o których mowa bo ciekawość mnie zżera ;D
Ale ale! Od wędlinki się proszę odczepić, testowałam ;D i ta z pieprzem najlepsza! :P


Tarta, MmmMMmm.... Już nie pamiętam kiedy jadłam :'( idę się pocieszyć kawą... dokładnie. Chociaż nie wiem co byś ugotowała to kawa i tak będzie przy tym jak boski napój ;D I nawet ze śmietanką sobie zrobię, bo kupiłam sojową :P :P
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: czy jestes...

Post autor: Kameliowa »

Dziś kupiłam sobie Newsweeka i tam jest bardzo ciekawy artykuł właśnie na temat produktów wege i eko :) Odradzają jedzenie kotletów sojowych :D
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: czy jestes...

Post autor: zyberka »

Dobrze, że w ogóle nie odradzają soi, bo bym została frutarianką albo sama nie wiem czym :D A z jakiego powodu odradzają?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: unipaks »

Przypuszczalnie chodzi o dodawany do nich (i do sosów sojowych) glutaminian sodu E621; jest szkodliwy ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

o, ja chyba nigdy nie trafiłam na glutaminian w żadnych kotletach, granulacie czy kostce...w sosie sojowym chyba też nie
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: czy jestes...

Post autor: Kameliowa »

wiesz co, poszukam tego numeru i przepiszę najwazniejsze rzeczy po badaniach laboratoryjnych.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

przypuszczam że bardziej chodzi o to że to wysoko przetworzona żywność i mało wartościowa...
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: czy jestes...

Post autor: Kameliowa »

Najgorzej jest w supermarketach, gdzie na regałach oznaczonych słowem „bio” można znaleźć obok żywności ekologicznej także niemającą z nią nic wspólnego żywność dietetyczną czy wegetariańską.

– Przykładem wysoko przetworzone kotlety z soi, o których na pewno nie można powiedzieć, że są ekologiczne czy choćby zdrowe – mówi Urszula Mijakowska, ekspert ds. dietetyki. Radzi, by uważnie czytać skład produktów. W żywności ekologicznej nie może być śladu glutaminianu sodu bądź sztucznych barwników. 
– 90 procent żywności na takich stoiskach niewiele ma wspólnego z ekologią – dodaje Dorota Metera.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: czy jestes...

Post autor: Kameliowa »

Dokładnie tak Alken :)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: czy jestes...

Post autor: KITEgirl »

znalazłam swój wpis z zeszłego roku :D już jestem.
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: czy jestes...

Post autor: zyberka »

DOPADŁAM WEGAŃSKIE WAFELKI W ALMIE, WHHHOOOOAAAA! nic dziś innego nie żarłam (jadłam tutaj nie pasuje) :D
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: czy jestes...

Post autor: Maszka »

a czy tylko mi się wydaje, że w biedronce nie ma już cudownie taniego mleka sojowego? Objechałam najbliższe biedronki i nic...
A już mi się udało "wychować" mamę i mi kupuje bez proszenia, z alpro mi na 100% nie kupi. (nauczyłam też ją kupować ciemny chleb i makaron! Bez przypominania! Wiecie jaki to postęp w jej przypadku? :D )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”