czy jestes...

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

czy jestes wegetarianiem

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

jestem veganem ^_-
18
4%
nie -_-
318
73%
tak ^_^
97
22%
 
Liczba głosów: 433

Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: czy jestes...

Post autor: BlackRat »

Koktajle białkowe to zazwyczaj serwatka w białku, więc jeśli nie pijasz mleka krowiego, to raczej nie dla Ciebie, chyba, że są koktajle sojowe, ale nie wiem (ja nie jem mięsa, ale przetwory mleczne owszem). Stosuje się je zazwyczaj w dwóch rzeczach: odchudzaniu zamiast posiłków, lub -przeważnie- na nabranie masy, czyli odpowiednia białko + ćwiczenia na masę.
Wiesz, niekoniecznie musisz nabierać mięśni jak Shwarzenegger ;] , ale sporo dziewczyn właśnie z Twoim problemem chodzi na siłownie właśnie po to, by -za przeproszeniem- nie wyglądać jak kości obciągnięte skórą. Po prostu nabierasz trochę masy, nie tłuszczu jak podczas diety na przytycie, a ciałko masz ładne i jędrne. Najlepiej jakbyś weszła sobie na jakieś forum sportowe (ja osobiście polecam sfd) i poczytała o sposobach na przytycie.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

co mi tak na szybko przychodzi do głowy...banany, awokado, orzechy i pestki, quinoa (dużo białka) więcej strączków...musiałabys napisac co mniej wiecej jadasz najczesciej (i ile, powiedzmy przykladowy jadłospis z kilku dni) to zobaczymy czego brakuje albo czego można dodać wiecej.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy jestes...

Post autor: zocha »

Ostatnio przez przeprowadzkę jadłam nieregularnie, a w podróży prawie nic i przez to teraz mi jeszcze waga spadła. Teraz powoli zaczynam normalnie jeść, a od wczoraj staram się jeść więcej.

Jadłospis? Hmmmm...
Na śniadania najczęściej jem płatki różnego rodzaju z dodatkami, czyli jakieś owoce, otręby, pestki, orzechy. Placki lub naleśniki. Albo kasze, najczęściej jaglaną również z dodatkami.
Obiad różnie. Makaron z warzywami + ciecierzyca lub fasola. Ryż z warzywami lub sosami np. pomidorowym + np. tofu lub jakieś strączki. Ziemniaki z kotletami (np. ciecierzycowe, z różnego rodzaju kasz, warzyw lub płatków). Czasami pizze, tarty często jadam.
Jakieś słodkości ciastka, ciasta i takie tam własnej produkcji.
Kolacja najczęściej kanapki z pastami różnego rodzaju, z soczewicy, ciecierzycy, tofu + jakieś warzywa.

Banany jadałam często, nawet codziennie. Ale od jakiegoś czasu mam uczulenie, jakąś wysypkę na twarzy i już próbowałam wykluczyć różne produkty )kosmetyki) i nie wiem co mnie uczula (będę musiała iść chyba do lekarza). Stwierdziłam, że albo orkisz (którego dużo jadłam) albo banan. Narazie mam przerwę od bananów (chociaż dzisiaj kupiłam, zobaczymy co będzie).
Awokado też często jadam, tzn. tak raz na tydzień, nie wiem czy to często :)

Strączków jadam dużo, wydaję mi się, że czasami za dużo. Przez te uczulenie, to bałam się cokolwiek zjeść, że zaraz mnie wysypie :-\

Tak jak pisałam teraz staram się jeść częściej, czyli nie trzy podstawowe posiłki, ale jeszcze między posiłkami.
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: czy jestes...

Post autor: zyberka »

przykro mi, że nic nie doradzę bo ja się na takich dietetycznych kwestiach za bardzo nie znam ale.... dziewczyny, JEDZCIE CIASTKA FRANCUSKIE Z LIDLA! :D te wiecie, z ich własnego wypieku, wysłałam zwiadowcę, który przemaglował kobiety piekące buły :P i ciacha są 100% wegańskie :) i pyszne (szczególnie te z wiśnią)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

no to w sumie odzywiasz się ok, nie widzę raczej żadnego deficytu kalorii, no chyba że porcje jesz za małe...
może faktycznie powinnas chodzic na jaks silownie czy fitness zeby zrobic miesnie? ja wagę mam normalną ale przy odżywianiu głównie wegańskim (no bo czasem cos nieweganskiego mi sie zdarza zjesc np kefir) to prędzej tyję niż chudnę :P bo jem większe porcje i częsciej smażone i więcej orzechów i pestek...i zachcianki zapycham słodyczami, nie tak jak kwczesniej serem plesniowym :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy jestes...

Post autor: zocha »

Porcję jadam spore, przeważnie tyle lub więcej co mój chłopak lub brat. A mój brat potrafi zjeść :)
Tyle, że może za mało jem między posiłkami, nie wiem. Ja dużo słodyczy jadłam, teraz jak ciepło to trochę mniej, tak mi się nie chce. Teraz przerzuciłam się na owoce :)

Chciałam zapisać się na jogę. Mam problemy z ręką i za bardzo nie mogę jej nadwyrężać i dźwigać ciężkich rzeczy nią. Dlatego pomyślałam o jodze, no i na psychikę by mi pomogła :P
Pomyślę nad siłownią lub czymś w tym stylu. Narazie to pracę muszę znaleźć 8)

Mój brat mówi żebym jajka zaczęła jeść, zastanawiam się nad tym. Nie przepadam za bardzo za jakami, ale zobaczę jak to będzie.

Wszyscy tyją tylko ja chudnę :P
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: czy jestes...

Post autor: zyberka »

Zatrudnij się w Biedronce, bedziesz miała pracę i siłownię w jednym O0
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

zyberka pisze:Zatrudnij się w Biedronce, bedziesz miała pracę i siłownię w jednym O0
i zawsze świeże mleko sojowe 8)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: czy jestes...

Post autor: BlackRat »

A ja nadal doradzam siłownię i rozmowę z trenerem, który dobierze Ci odpowiednie ćwiczenia lub na jakimś forum sportowym zapytać, to na pewno Ci doradzą. Brat ma rację - więcej białka, tylko samo białko niewiele da, jeśli nie będziesz ćwiczyć. Naprawdę jeśli masz taką przemianę, to żadne obżeranie Ci nie pomoże, tylko odpowiednia dieta i ćwiczenia.
Ale to taka moja skromna opinia ;]
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: unipaks »

14 grudnia minęły trzy lata jak przestałam jeść mięso. Wyniki i samopoczucie dobre, oby tak zostało! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

ja mam w marcu 3 rocznicę :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: czy jestes...

Post autor: nancy1989 »

To ja się pochwalę, bo w tym mam 12 rocznicę bycia wege (laktoowowegetarianizm) :) . już pół życia jestem wegetarianką, z przyczyn moralnych. Byłoby więcej ale jako 10 latka miałam miałam małą świadomość, mięsa nie jadłam już bodajże 2 lata szybciej,ale wciskano mi np. zupę gotowaną na mięśnie, nie wiedziałam z czego jest żelatyna itd. Wyniki dobre (chociaż na początku tak nie było,ale to dlatego,że nie uzupełniałam niczym braków poszczególnych składników odżywczych- sama sobie ten wegetarianizm "wymyśliłam", w domu sami mięsożercy więc mój obiad ograniczał się do ziemniaków z surówką tofu, wszelkie soczewice i cieciorki odkryłam niestety nieco później.
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

zawsze podziwiam osoby, które podjęły taką decyzję jako dzieci/młodzież i wytrwały w postanowieniu :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: ann. »

U mnie już siedem lat leci, uf.
Mieszkam teraz sama z moim TŻ, który przeszedł na wegetarianizm trzy lata temu. Fajnie jest. :) Gotujemy sobie razem, wymyślamy nowe potrawy, oboje nie używamy kosmetyków testowanych na zwierzętach, wykluczamy skóry itd.
To nasz styl życia, my i zwierzęta. :)

Uważamy, że każdy zasługuje na szacunek. Człowiek nie ma prawa decydować o życiu i śmierci innych istot, a tym bardziej zabijać ich samolubnie żeby napełnić żołądek. Zwierzęta to przyjaciele - przyjaciół się nie je.

Na szczęście wyrosłam już z okresu "jesz mięso?! jesteś mordercą!" :D Teraz już biorę na klatę, nie chcę na siłę zmieniać świata. Ktoś je mięso, jego wybór, ale fajnie by było, gdyby choć chwilę się nad tym zastanowił.

Zauważyłam też, że ostatnio stała się modna taka nagonka na wegetarian, na tych wszystkich portalach mających rozbawiać często pojawiają się 'śmieszne teksy'. Smutne, że ludzie nie potrafią się tolerować i PRÓBOWAĆ chociaż zrozumieć. :)
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: alken »

może ta nagonka jest dobrym znakiem - że bycie vege wychodzi z "podziemia" i jest popularniejsze, a co za tym idzie - więcej hejterów się znajduje. a samo takie hejtowanie jest znakiem że dany osobnik czuje się zagrożony w swoim dotychczasowym światopoglądzie
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”