Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Mocne kciuki za Pyzę! Walcz, dziewczyno :-*
I niech wszelkie paskudztwa ustąpią i dadzą ogonkom żyć spokojnie - trzymajcie się, szczursieny! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Kontakt:

Post autor: Paul_Julian »

Niestety, malutka odeszła w piątek :( Rano jeszcze dreptała, po przyjściu z pracy już nie żyła :(
Na sekcji wyszło zwłóknienie pluc :( Mogło być zachłystowe, albo myko...albo nie wiadomo co, bo przecież beta nie pokaże , ze cos boli
A zapisałem Pyzę Ostronos na tegoroczną wystawę .... :(

Dziękujemy za kciuki - przekażemy reszcie !
Szczursieny :
Mucha,Porzeczka,Illyasviel,Iskander,Kretka
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza Ostronos

Awatar użytkownika
unipaks

:( Smutna wiadomość...
Śpij spokojnie, Pyzo [*]
Niech reszta się trzyma, głaski ślę ogonkom!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Kontakt:

Dawno mnie nie było. No wiec tak, Mucha dzisiaj miała zabieg wyciecia guzka z boku żeber. Podobny jak ostatnio, ale rósł wolno. Transporter , w którym wracała cały w stres-kupie ::) Dalem ja do małej klatki, usadowiła sie trochę nerwowo w hamaczku na podłodze. Zajrzała do miseczki... w miseczce znalazła sobie jakiś smaczek i zaczęła wcinać :) Czyli wszystko już dobrze :)
Reszta ekipy też dobrze. Porzeczka wreszcie sie wygoiła ! Od 2ch tygodni brzusio czysty. Codziennie biorę całe stadko pod bluzę i sobie tam siedzą, a ja sobie gram na telefonie. I okazało sie, ze Illyę tez da sie miąchać :D
Szczursieny :
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza Ostronos

Awatar użytkownika
unipaks

Fajnie, że jest już dobrze i jeszcze idzie ku lepszemu! ;)
Niech stadko zdrowo i zgodnie się trzyma, wymiąchaj ogonki także ode mnie! :-*

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Kontakt:

A tu cały maj nam zleciał o_O
Szcuraki na szczęscie wszystkie zdrowe, Iskander czasem coś smarknie, ale bez ekscesów. Mają teraz kukurydziany żwirek w kuwetkach i chyba im smakuje, bo podjadają, głupki jedne :D
A dzisiaj to zabawnie. Siedziałem z ogonami za pazuchą, ale Porzeczce szybko sie nudzi i wraca do klatki. Klatka stoi zaraz obok łózka, drzwiczki otwarte, więc sobie tam spokojnie idzie, sprawdza teren i wskakuje na ścianę klatki i wdrapuje do środka. No i teraz Porzeczka była w połowie drogi, jak mi sie kichło. Jeszcze nie widziałem, zeby w takich podskokach do mnie z powrotem wiała XD A to raczej mało przylepna szczura :)
A u Iskandera odkryłem czułe miejsce w uchu. Ja go tam miącham, a on mi liże palce :)
Szczursieny :
W szczurzym raju:

Awatar użytkownika
unipaks

Paul_Julian pisze:
czw maja 28, 2020 5:11 pm
Porzeczka była w połowie drogi, jak mi sie kichło. Jeszcze nie widziałem, zeby w takich podskokach do mnie z powrotem wiała XD A to raczej mało przylepna szczura :)
Normalnie to zobaczyłam! ;D
Tylko się cieszyć, że wszystko ok, i niech tak zostanie!
Głaski dla stworków :)

ol.

Post autor: ol. »

Dawno do Was nie zaglądałam... Dla Pyzy [^]
Dobrze, że pozostała czwóreczka ma się dobrze. A jak Muszka wśród młodzieży ?
A Porzeczka :D kochanym labisiom nawet po drodze z klatki zdarzają się przygody :) Buziaki dla niej !

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Kontakt:

U nas... nowości ! Od czwartku jest u mnie Kretka. Ma 2 lata i 2 miesiące. Na szczurzej grupie chłopak z mojego miasta dodał informację, że ma do oddania szczurzycę, bo jej towarzyszka umarła, a on wyjeżdża do innego miasta i nie ma kto sie nią zająć. Zwykle komentuję, zeby jeszcze dodali post w lokalnej szczurzej grupie, ale tym razem dosłownie chwilę po dodaniu tego posta - zareklamowalem swoje stado XD
I następnego dnia odebrałem rudawo-agutkową kapturkę. Pulpecik z niej i chyba niezły urwis :)

Ulokowałem ją na parterze Maximusa ( wejście na piętro jest zamknięte), szyko sie tam urządziła i zaczęła wcinać ziarenka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu Porzeczkowa konstrukcja z tutek. W igloo siedzialy 3 ogony....
Obrazek

I jedzenie ryżu :)

Obrazek

Obrazek

Illyasviel:

Obrazek

I Muchowy nos :) Pod noskiem po jednej stronie ma taką smieszną brodawkę :)

Obrazek
Szczursieny :
W szczurzym raju:

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Kontakt:

Łączenie Kretki ze stadem okazało się bardzo trudne. Druga próba jest już pod kontrolą behawiorystki Oli z "Jak zrozumiec szczura" na facebooku. Kretka to urodzona beta, atakuje najsłabszych - Muchę i Illyę, i przede wszystkim sie nie słucha. Tu już muszę zmienić ton mówienia na bardziej ostry.
Koniec końców, Mucha i Illya są czasowo osobno. Najpierw połączymy Kretkę z Porzeczką i Iskanderem. A potem z resztą. Biedna Muszka jest pogryziona i ma naderwany kawaleczek ucha :( Bardzo mi szkoda biedulki, zaczynam żałować, ze wziąłem Kretkę. Ale z drugiej strony, jesli kto inny by ją wział, to kto wie - moze siedziałaby sama ?
Trzeba odegnac takie złe mysli, mam nadzieję, ze dziewczyny szybko sie dogadaja..
Szczursieny :
W szczurzym raju:

ol.

Post autor: ol. »

O kurczę, kto by przypuszczał, że panna w statecznym, jak by nie patrzeć, wieku, okaże się taką awanturnicą. Szkoda poturbowanej Muszki;(
Oby Porzeczka wzięła sprawy w swoje ręce i pokazała Kretce jak się traktuje pozostałe koleżanki.
Mam nadzieję, że przy odrobinie dłuższym czasie, stadko uda się zgrać na powrót w nowej konfiguracji. Też uważam, że Kretka super trafiła do doświadczonego i empatycznego domku, który tak łatwo nie odpuści. Żeby tylko ona to również zrozumiała - kciuki !

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Kontakt:

Ol., a u nas się porobiło! W niedzielę wykryłem u Porzeczki guza w brzuchu....jakoś tak mocniej ją gniotlem po brzuszku i szok...W poniedziałek pojechałem do dr Judyty, pełen najczarniejszych mysli, dzisiaj był zabieg. Udalo się !
Guz naciekał na wszystkie narządy, dr wahała sie kilka razy, ale jednak widziała szansę i Porzeczka dzielnie sie obudziła. teraz odpoczywa, dogrzewam ją na takim ciepłym żelowym dysku. Cały dzień byłem zdenerwowany, ale "brak wiadomości to czasem dobra wiadomośc " ! Jak Judyta zadzwoniła, że sie udalo, to się mało nie poryczałem z nadmiaru emocji, szczescia i stresu.
teraz Porzeczka potrzebuje duuuzo spokoju. A ja mam 300 zl mniej w portfelu... >_>
Szczursieny :
W szczurzym raju:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”