Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: Layla »

No więc czas na moje pannice... Moje trzy panieneczki są moimi pierwszymi szczurkami, a wszystko zaczęło się od podsłuchanej rozmowy na korytarzu Uniwersytetu Gdańskiego... Już od roku wraz z moim ukochanym zastanawialiśmy się nad przygarnięciem szczurka, będąc w kwestii własciwej opieki zieloni... Dominik miał kiedyś myszy, więc myśleliśmy, że to takie większe myszy... ;) Decyzja się jednak odwlekała, bo zmienialiśmy mieszkania szybciej niż Doda kolory tipsów nieomal 8) Nagle usłyszałam na korytarzu historię Amiki, która będąc w ciąży znalazła się na ulicy w okolicach akademików, usłyszałam, że urodziło się 6 kluch... Oczywiście wtrąciłam się w rozmowę, i podjęłam decyzję, że wezmę malucha, wtedy nie wiedziałam nawet czy chłopaka czy kobietkę :) W umówionym dniu (9 stycznia) właścicielka Amiki przyniosła mi 3 tygodniową, za wcześnie oddzieloną Arię...Była malusia, wystraszona, ale silna i zdrowa, jak na to, że jeszcze mogła przy Amice siedziec... Był mróz szesnastostopniowy, biegliśmy do domu z pudełkiem z Arią, której wymyśliliśmy już wcześniej imię. Czekała na nią klateczka:) Trafiłam na forum, dowiedziałam się wiele o opiece nad szczurkami, i stwierdziłam, że nie skrzywdzę Arii samotnością :D Pewnego dnia w zoologu w realu spojrzały na mnie czerwone oczka, biało-kawowy maluch wskoczył na ramię, wybuchła szaleńcza miłość... I tak 28 lutego Betty znalazła u mnie domek, łączenie, jak to u młodych dziewuch, było błyskawiczne... Myślałam, że koniec mojego stadka, że będą dwie... Ale...

13 marca Dominik wyszedł... i wrócił.... Z wyrywającą się z rąk niemiłosiernie dziewuchą i powiedział- to jest Bianca, ma 4 tygodnie, chyba jej nie wyrzucisz? ;)


I tak już zostało, mam 3 królewny, a każda inna:)


Krótka charakterystyka:

Aria- ma 5 miesięcy, czarny kapturek. Ostrożna do bólu, analityczny umysł, dominuje nad stadem bez potrzeby używania przemocy. Czasem potrzebuje samotności, spokojna i wyniosła. Zakochana w moim Dominiku, mnie lubi, ale traktuje jak niższą w stadzie :lol: Ma lęk wysokości i nie lubi jeść za dużo, nie poniża się do walki o żarcie :) Notorycznie sika tam gdzie aktualnie śpi.


Betty- mniej więcej w wielu Arii, biała z ledwo widocznym kawowym kapturkiem, czerwone urocze oczka. Moja pupilka, lubi dawać buziaki, woli mnie niż Dominika 8) Lubi się bić, kocha spać, kocha być iskana, a jeszcze bardziej lubi zakopywac się w śmietniku, mały zbój:) Nie jest szczytem intelektu, ale nadrabia to wygladem (mała blondi) i słodyczą. Smakuje jej wszystko, nie stroni od tapet ;) Kocha szaleństwa pod kołdrą :D


Bianca- trzymiesięczny czarny kapturek. Ciągle myśli, że uda jej się zdetronizować Arię. Niezwykle towarzyska dziewczynka, wesoła, z alergią i skłonnością do przeziębień. Bardzo wojownicza, na okrągło zaczepia dziewczyny, biłaby się non stop jakby mogła. Wyrywa jedzenie, nawet jak ma pełną michę. Gryzie czasem przez kraty, terytorialna jest bardzo. Ostatnio czasem usiedzi w miejscu przez chwilkę i można ją pomyziać. Jednakże treścią jej życia jest walka i zabawa. Oraz jedzonko, bo je niewyobrażalnie dużo, na zapas ;) Żywe sreberko:)



Wszystkie panienki są w galerii, niestety na razie nie mam bardziej aktualnych fotek :(
Ostatnio zmieniony sob sie 04, 2007 10:30 am przez Layla, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: Layla »

Od wczoraj moje królewny są nareszcie w większej, nowiutkiej klateczce, wystarczającą na 3 ciurki 8) Dotychczas mieszkały w klatce Kaskada, więc panował tam niesamowity tłok. Aria jest bardzo zdziwiona nową rezydencją, ale zachwycona hamaczkiem, bo ona kocha hamaczki:) Betka czuje się już jak u siebie w domu, a Bianeczka bije się po staremu ;) Klateczkę mam na biurku, i pisząc pracę magisterską (nuuudy :P) spoglądam na panienki, albo one łażą mi po notatkach :twisted:
Obrazek
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: KasiaGdańsk »

To jest piękne, one są takie słodkie i dzikuskowate. Nie mogę się doczekać by ich znów nie wymiziać...:)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: Layla »

KasiaGdańsk, one się też nie mogą Ciebie doczekać, polubiły cię ;)
Obrazek
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: KasiaGdańsk »

Ja je też, tym razem zabiorę Ajunię na spotkanie..:)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: Layla »

Cóż to będzie za spotkanie... :D A moje panienki tłuką się o rzodkiewkę właśnie... W nowej klatce czują się świetnie, mają więcej przestrzeni, a niedługo od góry dolączę małą chomiczą:) Aria ma dziś dzień miłości dla mnie, bo mi daje buziaczki i gryzie rzęsy :D

Betty wczoraj miała katarek, podejrzewam, że od spania w kałuży sików ;) Dziś jest ok, posmarowałam nosek maścią majerankową i obserwuję moje białe szaleństwo 8)
Obrazek
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: KasiaGdańsk »

Hi,hi małe kochane mordki..:) Kiedy zrobi się cieplej w końcu wyniosę moją wielka na spacerek...
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: Layla »

W Arii, przypominającej dotychczas spokojnego kocura obudził się mały diabełek :twisted:
Nie wiem, czy to zasługa większej klatki, ale od przeprowadzki nie poznaję Ariuni- czyżby aż tak żywiołowo reagowała na większy metraż? ;) W każdym razie zaczepia dziewczyny żeby się bawić, co się wcześniej zdarzało bardzo rzadko, mniej śpi, jest hiperaktywna ;) Nie miałam pojęcia, że ciury aż tak odczuwają zmianę klatki :)

Stadko mam więc rozwydrzone i szalone do granic możliwości. :hihi:
Obrazek
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: Layla »

Obrazek
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: KasiaGdańsk »

Piękności...a teraz urosła i jest jeszcze bardziej słodziasta...:)
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: Layla »

Aria i Bianca mają dziś dzień kłótni ;) Rano porządnie się pobiły a teraz omijają się wielkim łukiem... Bianca ze swoim zamiłowaniem do przemocy nie ma lekkiego życia, bo dziewczyny się na nią wkurzają, zwłaszcza Aria... Bianca z upodobaniem ciągnie ją za ucho, iska strasznie mocno, że Arisia wydziera się jakby nie wiem co się działo... Chyba większego urwisa nie widziałam :D Mam nadzieję, że będzie zaraz zgoda, bo Ariś potrafi się śmiertelnie obrazić nawet na kilka dni :D Jak ją kiedyś (jej zdaniem) za szybko zamknęłam, to obraziła się i odwracała ode mnie oraz zrobiła głodówkę protestacyjną, odmawiając nawet zjedzenia dropsów z mojej jakże niegodnej tego ręki :) Pamiętliwa bestia:)

Tak w ogóle.... Bianca nauczyła się od Arii sikać w hamak, z czego się nie cieszę... Jedynie Becik zbiega do sikania na parter, biegnie nawet przez sen, z półzamkniętymi oczami...Moje mleczno-kawowe słonko...
Obrazek
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: KasiaGdańsk »

Słodko z nimi jest, jak mi ich brakuje. :) Ajunia je pozdrawia, zwierz kradnący stare bilety, druczki i pieniądze...:D
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: Layla »

Moje bestyjki chciałyby ją poznać :)))) dziś znów mają seksualne zabawy, bo Bianca ma rujkę i biegają za nią jak szalone:D

Ostatnio aria wyniosła z klatki kawałek żwirku i zaniosła dominikowi pod nos :khihi: a jaka dumna była z siebie :)
Obrazek
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: KasiaGdańsk »

Chciała się z nim podzielić jej żwirkiem, hi,hi :khihi:
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Futerka Layli: to już 8 futerek :)

Post autor: Layla »

Ha!! Chciałam pochwalić się nową członkinią stadka:) Ma na imię Aiko, jest piękną dwumiesięczną husky szczurzyczką:) Na razie mieszka sama, poznała dziś na spacerku dziewczyny. Zareagowały wielką ciekawością, ale nie obeszło się bez popychanek. Co dziwne, najburzliwiej reaguje Betty, o której zawsze myślałam, że jest ciapowata :jezor2: Ilekroć jestem przy klatce Aiko, dziewczynki patrzą na mnie z wielkim wyrzutem, jakbym im nie wiem co robiła ;) Zazdrośnice:) Mam nadzieję, że dalsze łączenie przebiegnie pomyślnie... Myślę, że nie będą się tłukły "do krwi ostatniej" bo nawet jak się pierwszy raz spotkały, to była chęć dominacji, a nie jakaś ogromna przemoc:) A więc... Aiko, witaj w domku... :zakochany:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”