Eliza, Korek i Gina - moje stadko || Wujuś [*]...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Eliza, Korek i Gina - moje stadko || Wujuś [*]...

Post autor: Elly »

No to my tez zalozymy swoj temat w koncu :) a co tam :P

W sklad mojego stadka wchodzą jak juz pisałam w tytule

No ale bez przesady :) To tyle o Pysi, bo bym chyba nie skonczyla do rana :P

<:3 )~ Mary Jane - czarny kaptur ze mną od 9.02.2006
Po dwoch tygodniach kiedy stwierdzilam, ze Pysia jest juz oswojona - tzn nie wyrywała sie przy wyciąganiu z klatki, moglam ją puszczac poza klatke i dala sie zlapac, pomyslalam, ze musi miec kolezankę. Po szkole pojechalam z rodzicami do tego samego sklepu i tam zauwazylam całą gromadke malych szczurków, które oczywiscie byly trzymane razem... Stwierdzilam, ze wezme jedna z samiczek i wybrałam wlasnie Mary, przedtem oczywiscie sprawdzilam, czy to na pewno dziewczyna. Denerwowalam sie tylko, czy moze nie jest zaciązona, ale pozniej na szczęscie nic na to nie wskazywalo. Mary bardzo szybko się oswoila, praktycznie po kilku dniach moglam ją bez problemu brac na ręce, czasem wypuszczac. Nie bylo to jakies zaufanie, ale nie bala sie mnie tak jak Pyska na początku.
Mary ma ok. 7 miesiecy i to maly strachulec. Jak tylko gwaltownie porusze ręką od razu leci gdzie sie da i zeby nie bylo jej widać. Lubi chyba siedziec mi na kolanach, zawsze jak jestem przy kompie, to co jakis czas złazi po klawiaturze, siada mi na nodze i zaczyna sie myc. Czasem zamiast przyjsc do mnie na kolana, siedzi ze mną na krzesle, ale pozniej przychodzi, posiedzi chwile i idzie dalej. W przeciwienstwie do Pysi często wytrzymuje dluzej niz 30 sekund w jednym miejscu ;] Niejadek z niej, je wszystko, ale zawsze po trochu i dlatego tez jest bardzo mala i chuda. Jak dawalam jej leki w bobo vita to często musialam w nią wmuszac, bo nie chciala wszystkiego zjesc. Tez bardzo lubi kukurydzę i bobo vita z mięskiem. Miala trudnosci z zaakceptowaniem Karmela, kopala go tylnymi nogami, piszczala, za kazdym razem sie zblizyl, lub ona do niego. Po rujce jest juz wszystko dobrze, spią razem i iskają sie  ;) Na temat Mary jak na razie tyle :]

<:3 )~ Karmel - czarny berkshire ze mną od 21.06.2006
Siedziałam sobie na forum i przeglądałam tematy w zwierzakach. Natknęłam się na temat o szczurku z Oazy gdzie napisała Limba 'naprawde nikt go nie chce' i podała tez pewien link. Weszłam na ową stronę i moim oczom ukazał się właśnie on. Przeczytałam opis i cos mi we wnętrzu powiedzialo 'on powinien byc moj'. Gadalam z Limbą i temat zszedł wlasnie na tego szczura, wspomnialam, ze postaram się zrobic coś, by szczurek mogl byc moj. Przygotowałam plan B :D i najpierw pokazałam linka tacie, który nic nie powiedzial. Wracając z koncertu powiedzialam mu, ze jezeli nikt się nie zgłosi, to wezmę tego samczyka. No i wyszlo na to, ze się zgodzil. Od razu napisalam Limbie smsa, a po chwili zadzwonilam [darmowe weekendy  :jezor2: ] no i szczurek został dla mnie zaklepany :) Umowilismy sie 'na srodę' i potem to juz byla tylko kwestia przygotowania sobie wszystkiego do wyjazdu. Kupilam bilet dzien wczesniej, zabrałam wszystko i w drogę. Z dworca pojechalysmy od razu do Oazy skąd zabrałysmy szczurka. Pani, która tam byla bardzo się ucieszyła, ze będzie wreszcie mial dom. Dowiedzialysmy sie, ze siedzial tam juz od ponad 3 miesiecy. Zabrałysmy go w podróz do domu Magdy i tam spędził dzien i noc :]
Po poprocie do domku postawilam go w mniejszej klatce obok Pysi i Mary i tam posiedział trochę. Widzialam, ze bardzo sie interesuje kolezankami, one nim tez i postanowilam polączyc ich jeszcze tego samego dnia. Poszlo to bez problemu z Pysią, z Mary bylo gorzej. W klatce się na niego rzucała. Po rujce jak juz pisałam jest wszystko okej.
Ma ok 5 miesięcy, kręcz szyi powstały na skutek urazu prawdopodobnie, który mu i mnie nie przeszkadza, jest wykastrowany [dla czepialskich :D] i bardzo przyjaznie nastawiony do innych szczurów.
Na temat upodobań Karmela niewiele jeszcze wiem, jak na razie jestesmy jeszcze w trakcie oswajania. Juz powoli widzę, ze Karmi lubi głaskanie i umie usiedziec w miejscu dość dlugo, czyli mozliwe, ze bedzie taki misiu :) Lubi dropsy i rozne inne smakolyki :]
Dziękuję Limbie:* za odswiezenie tematu o nim.

Kilka fotek

http://img520.imageshack.us/my.php?image=czenie14qr.jpg Karmel i Mary
http://img483.imageshack.us/my.php?image=czenie29qh.jpg od lewej: Mary, Karmel, Pysia
http://img79.imageshack.us/my.php?image ... ie13qb.jpg Karmel w ręczniku
http://img124.imageshack.us/my.php?image=marysia5il.jpg Mary
http://img81.imageshack.us/my.php?image=marysia22pk.jpg Mary
http://img110.imageshack.us/my.php?imag ... ia36iq.jpg Mary szczur wystawowy :P
http://img312.imageshack.us/my.php?image=male14ze.jpg Mała Pysia :]
http://img374.imageshack.us/my.php?imag ... ale0dr.jpg Duża Pysia :P

O, sie troche rozpisalam, ale jak już mnie natchnie, to pisze i pisze :P
Ostatnio zmieniony sob lis 03, 2007 1:51 pm przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: Viss »

Wszystkie przepiękne, a Karmi naprawdę jest karmelowy :zakochany:
I am not from your tribe.
Velis
Posty: 234
Rejestracja: pt cze 16, 2006 7:48 am

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: Velis »

Karmi jest taki śliczny :zakochany: , jak i reszta stadka, ale ten jest przeuroczy :D. :hihi:
I believe in a thing called love!
Just listen to the rhythm of my heart
There's a chance we could make it now
We'll be rocking 'til the sun goes down
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: Elly »

Ostatnio zaczełam na niego mowic Piwko :lol: to bedzie chyba jego druga ksywa :P
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Velis
Posty: 234
Rejestracja: pt cze 16, 2006 7:48 am

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: Velis »

[quote="Elly"]Ostatnio zaczełam na niego mowic Piwko :lol: to bedzie chyba jego druga ksywa :P[/quote] Nieźle! :khihi:.

Moja mama przerabia czystą wódkę z karmelem. xP. Możesz go wołać też Wóda :khihi:.
I believe in a thing called love!
Just listen to the rhythm of my heart
There's a chance we could make it now
We'll be rocking 'til the sun goes down
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: Elly »

http://img135.imageshack.us/my.php?image=para1mk.jpg wyglądają na parę ;> :D Pyska i Karmi
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Velis
Posty: 234
Rejestracja: pt cze 16, 2006 7:48 am

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: Velis »

Boże, jakie cudne :zakochany: . Zakochałam sie w twoich szczurkach, GMR wariuje :hihi: .
I believe in a thing called love!
Just listen to the rhythm of my heart
There's a chance we could make it now
We'll be rocking 'til the sun goes down
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: Elly »

Hmmm Karmi robi postępy, juz sie tak nie wyrywa, a Mary go zaakceptowala chyba juz do konca i wlasnie sobie lezą w kącie klatki w trójke :zakochany:
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Velis
Posty: 234
Rejestracja: pt cze 16, 2006 7:48 am

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: Velis »

[quote="Elly"]Karmi robi postępy, juz sie tak nie wyrywa,[/quote] to samo mogłabym powiedzieć o Mac :).

A Twoje szczurasy są naprawdę :zakochany: miziaste. :hyhy:
I believe in a thing called love!
Just listen to the rhythm of my heart
There's a chance we could make it now
We'll be rocking 'til the sun goes down
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: Elly »

http://img178.imageshack.us/my.php?image=karmi32iu.jpg hihihih :D

Karmi dzisiaj spędził na moich kolanach 10 minut prawie :] i cały czas praktycznie przelezał, czasem jedynie ruszal sie, zeby zobaczyc co jest w okol niego :> a ostatnio próbował usilnie wspiąc mi sie na ramie, zeby gdzies zeskoczyc... codziennie jest lepiej :zakochany: to chyba dobry znak
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: limba »

Karmel jest przeslodki ... :zakochany: dziewczyny sa tez sliczne ale do niego mam slabosc :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: mazoq »

sweet :zakochany:
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: Elly »

Wlasnie Karmel siedzi u mnie na kolanach i wcale sie nie rusza :D tzn troche, to wiadomo... ale lezy juz tak od dluzszego czasu i nie próbuje uciekac :lol2: chyba jest coraz lepiej. Na początku chcial gdzies sobie pojsc i jak przysuwam klawiature to tez, ale tak to lezy sobie :P Czasem czuje, ze sie trzęsie, ale to szczurek po przejsciach, wiec mu sie nie dziwie
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Velis
Posty: 234
Rejestracja: pt cze 16, 2006 7:48 am

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: Velis »

Ojej :zakochany: . A moje podróżniczki - odkrywczynie biegają wszędzie ;), właśnie robią sobie gniazdko w mojej szufladzie z bielizną :zakochany: .
I believe in a thing called love!
Just listen to the rhythm of my heart
There's a chance we could make it now
We'll be rocking 'til the sun goes down
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

Karmel, Dee-Dee, Masza i Korek- moje 4-muminkowe stadko :]

Post autor: Elly »

U Karmela odkrylam kolejna ceche... jest bardzo cierpliwy ;] Wczoraj czekał przez ponad dwie minuty aż skończe piłować mu pazurki (pilowalam po obcięciu, co by sie nie haczyly) i trzymalam mu lapke w powietrzu, a on lezał i nic sobie z tego nie robil :zakochany: Wielkiego strachu w nim nie widzialam, wiec mysle, ze on juz po prostu taki jest :D Zreszta jak biore go na kolana to troche sie powierci, a pozniej kladzie sie i lezy :D Chyba, ze ma mozliwosc pojscia sobie, to wtedy postanawia ze mnie zejsc :]
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”