Ogonki i bezogonek

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

No tak, czas nadszedł, żebym i ja przedstawiła nasze zwierzaczki. W naszej rodzince pierwsze pojawiły sie rybki, najpierw była kula, potem akwarium. Przewinęło sie przez nie sporo pływających "ogonków", teraz zostały 3 sztuki, jak odejdą śmiercia naturalną nie bedzie już kolejnych. Tak więc na chwilę obecną żyją sobie w zgodzie Pan Welonek (lat 6) i Karaś Podrzutek a sprząta bo nich Glonek czyli glonojad. Prawie równo z rybkami zamieszkała u nas szczurzyca Mypcia (czarno-biały kapturek), która po ponad 2 latach życia odeszła pokonana przez nowotwór, jej miejsce zajęła Klarysa, zmarła śmiercia naturalną mając prawie 3 lata. Niestety nie byłam wtedy świadoma, że szczurki powinny życ w stadzie :sciana2: , cóż...
W międzyczasie w domu pojawił sie Majk, świnek morski przyniesiony z likwidowanego zoologa, jest z nami do dziś. Kilka dni po wprowadzeniu sie Majka mąż przywiózł do domu Kropeczkę, wiedział jak bardzo tęsknimy z córką za szczurkami. Była malutka i taka kochana, od razu urzekła nas swoim spokojem i łagodnością...ma w tej chwili rok i 8 miesięcy... aha ...3 lata temu przyniosłyśmy do domu kundelka z ulicy... niestety nie potrafił zostawać w domu sam, mieszka więc u moich rodziców na wsi, ma tam bardzo dobre warunki, a nas odwiedza w wakacje, święta i długie weekendy... ma szczęściarz 2 domy i super dogaduje się z mieszkającymi u nas na stałe zwierzakami.
Przy okazji operacji na Kropkowej łapce trafiłam na forum... wiem juz jak źle miały 2 pierwsze szczurki spędzając życie samotnie. Od 2 dni jest z nami Tiksi, śliczna ruda szczurcia, która przebyła długa drogę z Warszawy i powolutku poznaje się z Kropką...
To tyle...
trzymajcie kciuki za dziewczynki, żeby szybko stworzyły stadko...

Wrażenia z łączenia dziewczynek bedę opisywać w dniach kolejnych, na razie z wanny dochodzą odgłosy fukania, Kropka sie jeży i szturcha Tikusię., fruwa futerko ale krew się nie leje... wieczorem kolejne podejście

Zdjęcia wstawię jak znajdę chwilę ;) i jak się nauczę je wstawiać...
Ostatnio zmieniony pn wrz 25, 2006 4:47 pm przez helen.ch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Ogonki i bezogonek

Post autor: marchewa »

A ja już jutro wymiziam Kropkę i Tikusię :D
Zazdrośćcie mi!!! :D
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

:D prawda... prawda... juz można marchewie zazdrościć, zwłaszcza, że jeszcze Destiny - śliczności do miziania będzie ;)
Obrazek
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Ogonki i bezogonek

Post autor: Viss »

marchewa, wycmokaj je ode mnie prosze, teskno mi za nimi.
I am not from your tribe.
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

:) Viss, za wcześnie wyjechałaś z zachodu Polski, trzeba Ci było jutro wycieczkę do Zielonej Góry zaplanować... :hyhy:
Obrazek
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Ogonki i bezogonek

Post autor: Viss »

[quote="helen.ch"]trzeba Ci było jutro wycieczkę do Zielonej Góry zaplanować.[/quote] nie zaprzecze, ale nic straconego. Wiosna nasza! :hihi:
I am not from your tribe.
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

Małe spotkanie na Ziemi Lubuskiej juz za 2 godzinki :lol: .. hihihi.. będziemy miziać i miziać... a Kropka wczoraj już na Tiksi w wannie nie fuczała... przesuwała ją tylko łapą jak mała stawała jej na drodze, Tikusia za to odważniej do Kropki podchodzi , opiera się o nia łapkami i wącha uszka... pupcie też już obwąchały, niestety na podłodze w przedpokoju kotłowanina była niezła.. ale chyba błąd zrobiłam, że je tam puściłam.... dzis kolejne spotkanie, obmyśleć muszę, czy mam jeszcze jakiś neutralny grunt.... i zobaczymy co dalej
Ostatnio zmieniony wt wrz 26, 2006 3:52 pm przez helen.ch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

Destiny pojechała do domku, więc rozpoczęłysmy na dobre łączenie Kropki i Tiksi, kolejne spotkanie w wannie na kołderce przebiegło bez fuczenia i latającego futra, razem z kołderką (stara dziecięca sprzed lat) zaniosłam ogonki do przedpokoju, do kąta , który Kropka najmniej lubi, zabarykadowałam szczury z kołdrą w kącie przy pomocy deski od szafy (konkretnie to półka kiedys była czy cóś), siedziały tam dość długo. Kropka fuczała na początku ale w końcu ułożyła sie do snu odpędzając jednak Tikusie skrzeczeniem przeraźliwym. W końcu wzięłam obie na ręce, na kolana przed komputer, miałam obie na raz i nie działo sie nic, głaskałam, miziałam aż wpadłam na ryzykancki pomysł zapakowania ich do Kropki klatki. I siedzą tam już dobre 40 minut.. idę spać... zabiorę małą do jej klateczki... myślę, że krok konkretny na drodze do pokojowego współistnienia zrobiony...
Ostatnio zmieniony wt wrz 26, 2006 11:37 pm przez helen.ch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Flafon
Posty: 30
Rejestracja: sob sie 19, 2006 7:10 am

Ogonki i bezogonek

Post autor: Flafon »

Dobrze idzie...Jeszcze troche a beda spaly wtulone w siebie ;) Miejmy nadzieje :zakochany:


Jezus Maria, nie moge zapomniec o tym pieknym szczurku z zoologa... Nie wiem jakie to umaszczenie :flex: Caly byl bialy oprocz takiej mocniej szarej glowki....Dzisiaj chyba tam nie pojade, a szakoda :sad2:
Szczur z tonącego okrętu ucieka
Myszka za nim goni
i krzyczy: szczurze pokonaj tonący okręt!
Pokonaj swój lęk i strach!
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

Tak, idzie dobrze, ale ja juz bym tak chciała zobaczyć je przytulone do siebie, nie gryzą się, Tikusia jest uległa jak baranek, ale Kropka fuczy i przepycha ja dupskiem... wczoraj siedziałam przy nich do 1.30 chyba, zmógł mnie sen więc rozdzieliłam do osobnych klatek. Dziś zakupiłam ściółkę zupełnie nieznana Kropce, żwirek z prasowanej słomy Pabemii, niezbyt ładnie wygląda ale przynajmniej neutralne wystarczająco, klatke wyszorowałam, wyjęłam wszystko oprócz poidełka. Wpuściłam Tiksi zaraz potem Kropkę, była mała bitwa o półki, potem zasnęły każda w innym kącie... przed chwilą się kotłowały a teraz myją futerka... posiedzą tak aż spać nie pójdę, tylko żal mi ich, że głodne będą.
Ostatnio zmieniony śr wrz 27, 2006 5:06 pm przez helen.ch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Ogonki i bezogonek

Post autor: Anita »

No, co ja tu widzę, łączenie idzie pełną parą 8)
Popraszę zdjęcia mojej rudziutkiej :zakochany:
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

Anitko, zdjęcia bym chciała robić, nie mam w tej chwili czym, pożyczę coś na weekend, bo te które zrobiłam kolezanki aparatem sa fatalnej jakości. Poszukam zaraz co się nada, i jak się uda to cos wstawię... Dziewczyny siedzą w klatce... w różnych kątach, mała zajęła Kropki ulubione miejsce na półeczce, więc ta zadowolona nie jest, ale nie atakuje, poszła spac do kąta... mają tam pusto i nieprzytulnie, nie mają jedzenia... jeszcze troche je potrzymam a na noc zabiorę małą do jej klatki i dam im jeść.

A i jeszcze jedno... ona ma boski kolor futra.... to nie jest rudy, to jakieś cudo rudo- beżowo-szaro-białe... boska jest.. prześliczna
Ostatnio zmieniony śr wrz 27, 2006 7:10 pm przez helen.ch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

ciiiiiii... dwa ciepłe puchate stworki śpią zgodnie na jednej półeczce, niby razem ale wciąż na dystans... duże ciepłe futerko skrzeczy jak małe chce się przytulić... ale oczu nie otwiera.... ciiiiiichosza....

o tak sobie leżą (zdjęcie z komórki, sorry, za jakość, ale nie mogłam sobie odmówić):

Obrazek

a tu poniedziałkowy spacer Tiksi i Destiny:
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr wrz 27, 2006 8:42 pm przez helen.ch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

:hello1: :wav: szczury w jednej klatce od 22 godzin, noc spędziły przy moim łóżku, były piski, ale dlatego, że mała do dużej wciąż się chce tulić, a duża , zaraza, nie chce sie zgodzić i skrzeczy. Rano zaryzykowałam i zostawiłam je same, razem w klatce, w pracy odchodziłam od zmysłów. Oczami wyobraźni widziałam najgorsze sceny. Właśnie wróciłam, śpią małe paskudy, każda w innym kącie ale wszystko gra, żadnych oznak walki, zostawiłam je z jedzeniem (rano przy mnie zgodnie wcinały makaron) i udało się... Wynosze klatkę Tiksi do piwnicy.. niech żyje stado!
Obrazek
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

Teraz mam wrażenie , że Kropka boi sie Tiksi, jak tylko mała sie zbliża duża piszczy, maja dwa hamaczki i jedzenie, śpia każda w swoim hamaku, jedza razem z jednej michy ale dochodzi jeszcze przy tym do przepychanek. Dziś mała wyrzuciła dużą z hamaka, przekomicznie to wyglądało: Kropka znieruchomiała na widok małej skradającej się do niej, odchyliła sie za bardzo i .... bumm... wypadła z hamaka :hyhy:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”