Tupot Małych Stóp ^^ - REAKTYWACJA

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Moja szajka...

Post autor: Nina »

Zdjęcie na razie jedno zdjęcie chociaż mam ich już chyba ze 20 ale nadal mam kłopoty z netem (nie ma to jak net który po 9 minutach sie wyłącza :|)
http://img19.imageshack.us/my.php?image=dscn36480rt.jpg
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Moja szajka...

Post autor: Nina »

Mafia już sie ślicznie wybarwiła, nabrała cudnego szarego kolorku :) A teraz cała 4 biega razem po pokoju, jutro zaczne łączenie w klatce bo po pokoju już świetnie sie dogadują i całymi dniami siedzą razem ;)
Jedna fotka z serii "ciule na stoliku"
[img=http://img469.imageshack.us/img469/9428 ... gf9.th.jpg]
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Moja szajka...

Post autor: yss »

aaale wielkie foty... możesz je jakoś pozmniejszać?
huska cudna :) o drugiej fotce nie będę się wypowiadać, gdyż zamierza się otwierać przez co najmniej tydzień :P

edit: otworzyło się! ale masz śliczną gamę kolorystyczną szczurkową. jeszcze tylko brakuje albinoska i niebieszczaka :D miło spotkac kogoś, kto też ma cztery łobuzy...:) radość do czwartej potęgi :D
Ostatnio zmieniony wt lut 06, 2007 9:24 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Moja szajka...

Post autor: Nina »

Dziewczyny są razem od dzisiaj koło południa. Jest super, nie spodziewałam takiego podejścia Heidi do Mafii, śpią nawet razem na hamaku. Tylko dziewczyny sie wkurzają jak Mafia próbuje je zgwałcić :shock: Mały, niewyżyty sierściuch :P
Właśnie dostały jogurcik gruszkowy i przy jedzonku też nie ma żadnych sprzeczek.
Dzisiaj śpie w pokoju gdzie stoi klatka, tak na wszelki wypadek, chociaż bójki sie nie spodziewam :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Moja szajka...

Post autor: Nina »

Dzisiaj panny miały sesje zdjęciową. Jej efekty można znaleźć tutaj :
http://Czarna-niunia.fotosik.pl/albumy/136255.html

Nie wiem co odbija Heidi. Dziczeje coraz bardziej... Z jednej strony mam poczucie winy że coś może robie nie tak, ale z drugiej strony reszta dziewczyn zachowuje sie normalnie, Mafia i Vanilla wręcz pchają sie na ręce. A tej małpy ostatnio nie idzie wyciągnąć z klatki, drapie, gryzie i chowa sie w rurze z której nie da sie jej wyciągnąć, sama też nie wychodzi z klatki, robi sie coraz grubsza i wredniejsza. Już nie wiem co z nią robić :(
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Moja szajka...

Post autor: Nina »

Moje panny mnie stresują :( Vanilla od wczoraj ma porfiryne koło oczu, dzisiaj rano wchodze do pokoju, a Mafcik ma cały nosek wysmarowany :( A Soli i Heidi za nimi ganiają...
Wysusze włosy i lece do weta. Tylko nie wiem czy wziąć wszystkie czy tylko Mafcika i Vanillke.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

RE: Moja szajka...

Post autor: lenalove »

Nie no rewelacja! cały łańcuch pokarmowy i jak sądze żyjący w zgodzie :D pozdrawiam całe dorodne stado :D
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Moja szajka...

Post autor: Nina »

Heh, może nie całkiem w zgodzie, bo dwie kotki nie mogą sie spotkać bo sie krew leje i jedna z nich gania za psem ale ogólnie jest spokojnie ;)

Wróciłam już od weta, byłam tylko z Mafcikiem i Vanillką. Dzisiaj nic nie dostały bo nie było tak malutkich igieł. Mam zadzwonić jutro popołudniu a do tej pory dawać im vibovit...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Moja szajka...

Post autor: Nina »

Czas coś napisać :)

Vanilla już zdrowa, skończyło sie na 2 zastrzykach, z oczek już nie leci, Mafci leki nie były potrzebne, samo przeszło- na szczęście

Heidi robi sie coraz większa, grubsza iiiii.....milsza. Coraz rzadziej gryzie, a jeśli już to nie tak że sie krew leje :hmmrat:

Mafia choć młodsza jest większa od Vandzi. Zastanawiam sie czy ten mój rudzielec nie jest jakąś miniaturką :hoprat:

Soli z wiekiem robi sie jeszcze bardziej cierpliwa, kochana i zaczyna sie przytulać.

Mafcik i Soliśka odkryły ciekawą kryjówke, pod grzejnikiem za łóżkiem. Z wyciągnięciem Mafcika nie ma problemu bo wychodzi na zawołanie ale z Soli trzeba się męczyć i brać ją na podstęp :mykrat:

Vanilla sporo nauczyła sie od Mafci, ciągle chce na ręce, wybiega z klatki zaraz za moim kochanym hasiakiem i ciągle by tylko biegała. Pierwsza zmyka do szafki - ich ulubionego miejsca :)

Ogólnie mówiąc, nie wyobrażam sobie życia bez moich maleństw. Są takie kochane, słodkie, milusie i wspaniałe :loverat:

A w załączniku ja z parszywkami...albo raczej parszywki ze mną :diabrat: (wyszłam koszmarnie ale tak samo sie czuje :P)
Ostatnio zmieniony pt mar 23, 2007 5:07 pm przez Nina, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

RE: Moja szajka...

Post autor: szpaczek »

zazdroszcze:( musisz miec bardzo wyrozumiałych rodziców albo mieszkać sama:P
poza tym gdyby moja szczurcia była taka kochana jak te z forum.. heh
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Moja szajka...

Post autor: Nina »

Oj rodziców mam baaardzo wyrozumiałych. Moja mama tak jak ja uwielbia zwierzęta a tato...od 7 lat pracuje za granicą, ale nawet gdyby był na miejscu to by mi pozwolił na trzymanie choćby 10 ciurów, jestem jego oczkiem w głowie. Ale zdziwi sie jak przyjedzie na święta i zobaczy 4 mordki...zatrzymał sie na 3 :D
Co do Twojej ciury-często trzeba czasu żeby szczur całkiem przywykł, łatwiej jest gdy są dwa. Moja Soli jest ze mną o początku lipca, dopiero teraz moge powiedzieć że jest prawie całkowicie oswojona. Była bardzo bojaźliwa, przestraszona, teraz jest coraz lepiej choć jeszcze nie całkiem dobrze...

Właśnie wychodze do weta z kotem :( Problem z drogami moczowymi... Znowu będą zastrzyki. Jak wetka zobaczy Mysze to sie przerazi. Ten kot jest szalony :P Wszyscy sie go boją, oprócz mnie i mamy.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Moja szajka...

Post autor: Nina »

Właśnie przyjechałam do domu, a razem ze mną dwie ślicznotki :) Dziewuszki asasy Panny troche zestresowane ale ciekawość wygrała i zwiedzają klatke. W samochodzie kapturka siedziała mi na kolanach, albinoska próbowała mnie dziabnąć :P Myśle że troche potrwa zanim sie w pełni przyzwyczają ale już widze że kapturka jest towarzyska, chyba że to tylko pozory ;) Imionka już im wybrałam (dzięki Justyśce-zaispirowała mnie) albinoska będzie Aferą a kapturka Awanturą :P Tak jakoś mi od razu te imiona przypasowały :)
Ide do "starej" czwórki bo sie dobija do mnie :P

Jeszcze raz dzięki Maugos' :hoprat:
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

RE: Moja szajka...

Post autor: Maugosia »

Nie ma za co : ).

No, tak, albinoska to zadziorna : ), az sie wystraszylam, bo jeszcze nie spotkałam sie z taką bezpośrednią agresją do człowieka u szczurków, a czarna to prawie jak moja Bibi, ślepia takie czarne. I mam wrazenie, ze obie dają się miziać : ).

Mam nadzieje, ze szczurcie sie nie przeziębiły.
Cięzki (szokujacy) dzień jak dla nich.

Wymiziaj je ode mnie :hoprat:.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 01, 2007 11:04 pm przez Maugosia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Moja szajka...

Post autor: Nina »

Szczurcie w nocy buszowały po klatce, wszystko jest w innych miejscach niż wczoraj :) Aferka (białaska) śpi na hamaku a Awanturka sama wyszła z klatki :wowrat: Właśnie siedzi mi na kolanach :) Troszke panikuje jak bierze sie ją na ręce i daje o tym znać cichym piśnięciem. Nie potrafi siedzieć na ramieniu..na razie ;) Ogólnie mam wrażenie że sie dobrze skumplujemy. Aferki na razie na ręce nie brałam, wczoraj nie chciałam ich bardziej stresować a dzisiaj nie chce na siłe 4gdd (to od Awanturki ;0) wyciągać jej z hamaka.
Raczej sie nie przeziębiły, na szczęście. Tak na wszelki wypadek dostały wczoraj wode z Vibovitem.
Wczorajszy dzień był męczący i dla nich i dla mnie. One przeżyły podróż autobusem, samochodem i pociągiem (wbrew pozorom w tym ostatnim nie były zestresowane i spały :)) a ja przeciwniczka samochodów z chorobą lokomocyjną wyjechałam z domu o 12 a wróciłam koło 21 a na dodatek pod stacją PKP w Katowicach mój brat dostał mandat gdy ja byłam odebrać ciurki :P
Jutro albo dzisiaj wieczorem dam jakieś fotki panienek. Na razie nie mam aparatu.

Maugos' wymiziane ;)

EDIT
Po raz pierwszy zostałam porządnie użarta przez szczura :P Z Aferą będzie problem z oswojeniem, boi sie ręki, najmniejszego dotyku, choćbym palcem przejechała jej po futerku...
Mafia i Vanilla za wszelką cene próbują dostać sie do klatki Aferki i Awanturki. Vanilli sie udało (nie wiedziałam że potrafi tak daleko skakać :P) i obwąchała sie z panienkami :)
Ide po rękawiczki i troche "pomęcze" białaske

EDIT2
Dzięki temu że panny są spragnione pieszczot może nie będzie tak trudno z oswojeniem. Ich zachowanie można opisać tak: Chce ale sie boje.
Przechytrzyłam Aferke, ona wlazła do kokosa a ja wyciągnęłam ją z klatki w nim :) Sama wyszła mi na kolana, dała sie głaskać a po chwili...sama sie dopominała szturchając mnie noskiem :) Na razie nie będe próbowała brać jej na ręce, nie chce jej spłoszyć...
Ostatnio zmieniony pn kwie 02, 2007 10:25 am przez Nina, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Moja szajka...

Post autor: yss »

noooo to masz teraz zajęcie z oswajaniem :)
ale jaka to satysfakcja, jak gryzący szczurek przytuli się i zaśnie....:) heh w dodatku biały :D baaardzo lubię białe.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”