Dziubaski

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dr_LooLoo
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 6:11 am

Dziubaski

Post autor: Dr_LooLoo »

Obiecałam zdjęcia, oto są zdjęcia :

Biegam po biurku
Miejscówka na biurku^^
Pod lampką
Lubię siedzeć na jedzeniu XD
Pyszczek

Milka jest u mnie od trzech cudownych dni. Na początku była trochę strachliwa, teraz jest już odważniejsza. Uwielbia makaron, spać na jedzeniu oraz zakopywać się w pościeli.
Ja tymczasem czekam na przypływ gotówki (potrzebny na rozbudowę klatki). Gdy kasa nadejdzie zaczniemy się rozglądać za koleżanką dla maleństwa.
W piątek idziemy z małą do weta, żeby zapoznać się z lecznicą, założyć kartę i sprawdzić czy malutka jest całkowicie zdrowa (od czasu do czasu kicha, ale mam nadzieję, że to ja jestem przewrażliwiona).
Pozdrawiam :D
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Dziubaski

Post autor: Matylda »

Moja( a wlasciwie Twoja) kochana szczurzuska :zakochany:
Troche zaniepokoilas mnie tym kichaniem, ale mam nadzieje ze to tylko przez stres zwiazany z podroza i utrata kolezanek :thumbleft:
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

Dziubaski

Post autor: AmericanIdiot »

Ale śliczna :zakochany: Istne cudeńko, a jaka jeszcze malutka ;) Wymiziaj panienkę ;)
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
Dr_LooLoo
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 6:11 am

Dziubaski

Post autor: Dr_LooLoo »

Matylda, ja też mam taką nadzieję ;) . Zachowuje się całkiem normalnie, tylko raz na ruski rok kichnie. Poza tym to istny z niej diabeł. Szybka jak nie wiem, co. Trudno ją złapać jak zwieje. Wszędzie chce wcisnąć ten wielki nochal :D. Sypia przytulona do orzeszka XD Jest świetna ;)
Dr_LooLoo
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 6:11 am

Dziubaski

Post autor: Dr_LooLoo »

Byłyśmy dziś u weta. W piątek nie mogłam pojechać, bo nie miał kto mnie zawieźć, a nie chciałam telepać się autobusami w taką pogodę :roll:. Pani doktor powiedziała, że wszystko jest w porządku. Posmarowała małą jakimiś preparatami antyświądowymi (możliwe, że Milka ma alergię, bo ciągle się drapie, a pasożytów żadnych nie widać) i dała zastrzyk na kichanie.
Maleństwo było strasznie zestresowane, jak wróciłyśmy to schowała się w róg klatki i siedziała tam tak jak w pierwszym dniu pobytu u mnie. Przekupiłam ją jogurtem truskawkowym i już jest w porządku :D.
Będę chyba musiała zmienić ściółkę...Używam teraz żwirku drewnianego, bo podobno jest najlepszy, ale jeżeli mała ma alergię to muszę poszukać czegoś innego. Myślałam o tej ściółce z kolb kukurydzy, ale w "moim" zoologicznym takowej nie ma :? Chyba będzie trzeba zamówić przez Internet :?
Wiadomość z ostatniej chwili : Milka naprawdę lubi spać z jedzeniem. Właśnie ułożyła się na kawałku jabłka XD
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Dziubaski

Post autor: Matylda »

Dr_LooLoo pisz jeszcze co u niej no i koniecznie chce zdjecia!! :hihi:
Ja przy nich uzywalam zwirku dla kota Benek compakt bez zapachu i nie zauwazylam kichania moze sproboj?
Ale sciolka z kolb kukurydzy i tak jest najlepsza!! :nuci:
Ucaluj mala muche owocowke :khihi:
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Dr_LooLoo
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 6:11 am

Dziubaski

Post autor: Dr_LooLoo »

Tak, muszę zmienić żwirek, wiem to na pewno. Poszłam ostatnio do supermarketu, w którym zawsze, od wieków mnóstwo było Benków i innych tego typu, ale akurat jak poszłam, zeby go kupić nie było ani jednej sztuki :| Same Cat's Best i Cat's Dream. Ironia losu?
Na razie nie mam czasu, żeby lecieć na poszukiwania żwirku, więc maluch ma w klatce tylko kupę szmatek. Szmatki wymieniam codziennie. Kichanie trochę przeszło i drapie się jakby mniej ;)
Noo... Maleństwo oswoiło się w zupełności. Daje się miziać po brzuszki, próbuje skubać mi paznokcie i zajada się gerberkiem z indyka :D Ciągle boi się paneli na podłodze w moim pokoju, więc wypuszczam ją tylko na kanapę i biurko.
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Dziubaski

Post autor: zebra »

Ha, u mnie w 2 przypadkach szmatki i chusteczki papierowe zostały na zawsze ;) Piękny kolor, naprawdę :zakochany: Przydałaby się równie urocza przyjaciółka :hihi:
Ostatnio zmieniony pt lis 17, 2006 11:03 pm przez zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Dziubaski

Post autor: Matylda »

No to dobrze ze sie polepszylo, bo sie martwilam ;)
Ucaluj i wymiziaj malutka ode mnie :zakochany:
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Dziubaski

Post autor: Fatty »

[quote="Dr_LooLoo"] Ciągle boi się paneli na podłodze w moim pokoju, więc wypuszczam ją tylko na kanapę i biurko.[/quote]
niedługo się przyzwyczai, rozszaleje i będziesz słyszeć tylko radosne tup,tup,tup,tup małych stópek po panelach ;)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Dr_LooLoo
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 6:11 am

Dziubaski

Post autor: Dr_LooLoo »

Koleżanki zacznę szukać po 15 grudnia (mam imieniny, a co za tym idzie dużooo kasy na klatkę :jezor2: ).
Zaraz idę ją wypuścić i posprzątać trochę w klatce.
Wczoraj były u mnie kumpele, Milka zachowywał sie bardzo ładnie, w ogóle się nie bała i łaziła po nich jakby nigdy nic :hihi:

Idę ją wymiziać ;)
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Dziubaski

Post autor: mataforgana »

jest tez sciółka wygladajaca jak te drewniane, ale z sianka.

ja ja ostatnio stosuję, nie jest zła :)

wymiziaj maleństwo :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Dr_LooLoo
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 6:11 am

Dziubaski

Post autor: Dr_LooLoo »

No i jestem w kropce :?
Przedwczoraj i w piątek wieczorem znalazłam w klatce porfirynę na chusteczce. Myślałam, że juz wszystko będzie dobrze, bo mała mniej kichała i się drapała. Wczoraj natomiast umazała mi rękę swoim mokrym noskiem i drapała się cały wieczór :drap: . Kupiłam wczoraj żwirek, o którym mówiła Matylda. Pocieszające jest tylko to, że Milka juz nie kicha.
Iść z nią do weterynarza? Narażać ją na stres związany z podróżą i zimno? Poza tym zachowuje sie normalnie, ma błyszczącą sierść, biega jak szalona, je, pije. Może kupić jej po prostu jakiś Vibovit czy coś?
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

Dziubaski

Post autor: zebra »

Moim zdaniem zaczekaj trochę, dawaj jej echinaceę i vibovit. Obserwuj ją dzisiaj, jak dalej będzie kichać - usuń ściółkę, wróć do chusteczek. Jeśli się nie polepszy - to do weta. ;)
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Dr_LooLoo
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 6:11 am

Dziubaski

Post autor: Dr_LooLoo »

Nochal jest już suchy, mała śpi zwinięta w kłębek i chyba czuje się dobrze ;)
Pójdę jednak zaraz do apteki po tę echinaceę, dzięki zebra ;)

Edit: Milka przed chwilą zlizała z mojego palca dwie kropelki echinacei ;)

A co do tej ściółki to sama już nie wiem, jak były same szmatki i chusteczki to też kichała i sie drapała. Może to przez suche powietrze? Centralne ogrzewanie cały czas działa, a ja wietrzę pokój tylko raz dziennie, bo na dworze jest zimno...
Ostatnio zmieniony pn lis 20, 2006 4:42 pm przez Dr_LooLoo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”