Dwa szczuraki, dwa koszaki, cztery ptaki i dzieciaki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: Nakasha »

Moje szczury również wybudzały się 3 - 8 godzin...

Ale jeśli się rusza, mruga oczkami i równo oddycha, to raczej nic złego nie powinno się dziać... Być może jest wyjątkowo wyczerpana? Z tego co piszesz, to była poważna operacja i prawdopodobnie straciła sporo krwi.

Ciągle trzymam kciuki!
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: yss »

szynszyl obudziła mnie o 4 rano. pilnowałam jej do 2, ale zasnęłam...
ciamkała sobie kaszkę z miseczki. dziś jak wstałam, jadła chlebek trzymając go ładnie w rączkach. umie się też umyć, ale raczej pełza niż chodzi, jest trochę jak przetrącona. szew ma ogromny. jak rusza łapką przy chodzeniu, szew się marszczy, to na pewno boli. wzięłam ją do łóżka, najpierw siedziałyśmy tam razem, a teraz siedzi sobie sama pod kołdrą, ma dostęp do kaszki, którą co jakiś czas podjada. zjadła też parę kęsów ręcznika papierowego :/ chociaż podtykałam jej zamiast ręcznika chlebek.

głównie śpi, biedny myszek.
jedziemy dziś do weta się pokazać, dostanie pewnie syrop przeciwbólowy i może wet coś orzeknie.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: limba »

yss trzymam bardzo mocno kciuki za Szylke. Dobrze ze ma apetyt. U mnie kilkakrotnie tez szczury byly jeszcze nie do konca soba nastepnego dnia po operacji, tym bardziej jak sama piszesz ze napewno ja boli :( bidulka...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: yss »

ano, siedzi taka przykurczona.... pod kołdrą :) kibelek urządziła sobie przy mojej poduszce :/
pożywia się głównie kaszką, bardzo jej smakuje. skubnęła trochę banana. mam nadzieję że jutro już będzie lepiej i niedługo szynszylek będzie piękny jak dawniej :D i że szybko odrośnie słynne szynszylowe futro... :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: yss »

wet uznał że szczur goi się ok, dał zastrzyk antybiotykowy, myszka nawet nie pisnęła... teraz jeszcze 3 dni brania tablet i potem już tylko wizyta na zdjęcie szwów.
bardzo miły szczur z tej szylki :) w drodze wierciła się okropnie, dopóki nie objęłam jej palcami głowy i pyszczka. wtedy się wtuliła i siedziała tak nieruchomo....

stado - jak to moje stado. śpi i je :P
szczupaki - rozrabiają okropnie. mój p wziął szczupaków na kanapę. przebywałam w łazience, ale słyszałam z pokoju jakieś okrzyki, po czym przybiegł p krzycząc "waryjat! waryjat! on tak... on tak zasuwał strasznie szybko w kółko po kanapie, po brzegu, mnóstwo razy! normalnie waryjat, panie!"
a nie wierzył, że szczupak jest lilowy :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: Nakasha »

A miałabyś jak nakręcić filmik biegającego Szczupaka :D?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: yss »

nakasha: weź dowolny filmik o szczurach i puść go szybciej :) waryjat. lily wprawdzie tak nie biegała, ale podskakiwała w miejscu na 20 cm w górę :D jak pingpong. ale i tak szczupak jest mała ptaszyna :) mała dosłownie, bo jakoś kiepsko rośnie. szczepan rośnie z dnia na dzień a ten mały łobuziak tylko troszkę urósł :)

szyla dziś bardzo ożywiona. w nocy zmyła większość srebrnego opatrunku natryskowego [witajcie w krainie srebrnych kupek..] ale szwy póki co na miejscu. swoją drogą lily po operacji parę dni paradowała w stroju techno, w końcu mycie to coś, co zdarza się innym.
wczoraj wieczorem szyla przemeblowała chorobówkę, wszystkie szmatki zgarnęła na gniazdo, uformowała piękny wał wg najlepszych tradycji mojego stada [tradycyjnie bez przykrycia], a pod spód schowała miseczkę z kaszką i nakrętkę z suchą karmą. bo jeszcze jej ktoś zje.

właśnie wyjęłam miseczkę kaszkową, leżała odwrócona na samym wierzchu, aby zrobić myszce nową kaszkę. w miseczce znalazłam suchą karmę. szyla w nocy robiła musli :/
ten się nie myli, kto nic nie robi
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: merch »

No to wszystko wskazuje , ze szylek wraca do formy.

Pozdrowienia dla stada !
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: Nakasha »

weź dowolny filmik o szczurach i puść go szybciej
Hehe nie ma to jak motorek w dupce :D małe, biegające Szczupaczątko :D

A tak BTW z tą wielkością to różnie bywa... oprócz genów apetyt też odgrywa swoją rolę... ja miałam jeden skrajny przypadek: Smok waży raptem 300 gram, a jego brat Sky 550 ::). Z tym, że Sky praktycznie śpi w misce, a Smok to niejadek.
witajcie w krainie srebrnych kupek..
Skąd ja to znam ;) dobrze, że nie zdejmuje sobie szwów ::) . Zgadzam się z merch, Szylek najwidoczniej wraca do formy :D no to kciukamy dalej :D
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: IVA »

Wiem, że trochę późno ale dużo ciepłych myśli dla szylki.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: Telimenka »

Rowniez sle cieple mysli dla Szylki :-* :-*

Super ze dala sobie rade,dzielna wojowniczka. A ja sie nadal nie moge doczekac zdjatek..
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: yss »

teli: zdjątek dziury w szylce?

szylka, głupie słoneczko, zjadła część szwów i ciągle grzebie w powstałej dziurze. gdyby sięgała pyszczkiem do pozostałych szwów, nie byłoby już ani jednego.
nie wiem, jechać z nią do weta, czy liczyć, że samo się jakoś pozrasta? chyba pojadę, chociaż chwilowo nie mam czym :/ ale co jej zrobi wet, zszyje na nowo? bez znieczulenia? czy coś poda? wczoraj zawinęłam głupka bandażem, ale trzeba było skrzyżować bandaż nie tylko z przodu, ale i z tyłu na pupie, bardzo szybko zorientowała się, że bandaż można podwinąć i wygrzebać sobie jeszcze większą dziurę. dziura ma jakieś 1,5 cm, niecałe. powiedzmy 1,2 albo 1,3. jest obrzydliwa.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: limba »

yss... u mnie przy dziurze w brzuchu po zdjetych szwach lekarz zalecil plukanie d rivanolem oraz aplikowac do dziury solcoserylu. Pomoglo.
Co do bandaza. Widzialam na zagramanicznej stronie sklepu ze korzystaja taki bandaz samoprzyklejajacy sie. http://acrorats.homestead.com/health.html zdjecie szczura w tym jest tak w polowie strony.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: RattaAna »

jeśli szwy wydziabane, a krańce dziury zostaną na dłużej "z daleka", to już się samo tak nie zejdzie; moja Lusia była mistrzynią w rozdziabywaniu sobie okropnej dziury w brzuchu. Skończyło się jak u limby - solcoserylem na ziarninowanie i rivanolem - goiło się dłużej, ale zakładanie szwów nie miało już sensu.
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

Re: szczurzyce z lancre: po operacji szynszylki

Post autor: Kasiek »

Yss, taki bandaż o którym wspomniała Limba to bandaż kohezyjny :) Bez problemu powinnaś go dostać w aptece :)

Dużo zdrówka dla Szylki :) :) :) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”