pruszkowskie gangsterki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: RattaAna »

Teli, może nie zawsze, ale bardzo często :)


dziś mieliśmy kryzys w nocy - z Ziutką coraz gorzej, praktycznie nie śpi tylko zwisa z otwartymi oczami i otwartym pyszczkiem z koszyka, rzęzi i trudno jej oddychać; od kilku dni ciężko jej cokolwiek wcisnąć do jedzenia, już pomysłów brak co by tu przygotować, a ona co najwyżej kłapnie ze 2 razy ząbkami i odchodzi; widziałam jak zjada własne kupki... dupka ususzona, łapki rozchodzące się na boki, obraz nędzy i rozpaczy; mój M. pojechał dziś z nią do weta, liczyliśmy się już nawet z eutanazją... pierwszy raz nie żegnałabym szczurka... jednak po badaniu wetka zdecydowała spróbować z jeszcze innym sterydem, który można podać codziennie - byle zechciała zjeść smakołyka z tym sterydem; mamy obserwować i jeśli do poniedziałku nie będzie lepiej, niestety wtedy trzeba będzie pomóc malutkiej odejść...

tak więc bardzo prosimy o kciuki za naszą dzielną Ziutkę, żeby jadła i pożyła jeszcze troszkę we względnym komforcie...


u Fridy bez zmian, porusza się po niskich płaszczyznach, nigdzie się nie wespnie, słabiutkie ma tylne łapki, cały czas się trzęsą; na szczęście apetyt ma, więc nie traci sił, nasza Czarna Mamba; odpuściła już nawet ofukiwanie klatki juniorek na wybiegach, zrobiła się większym pieszczochem i złagodniała;

Emma, Piękna Agutkowość, jak perszing - co prawda bardzo dużo śpi i oszczędza siły, ale teraz jako jedyna ze starszyzny wszędzie wskoczy, wejdzie, spierniczy ;) ciura jest niezniszczalna, doprawdy; oby jak najdłużej!
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: odmienna »

A niechże Was tam Łagodność Wielka strzeże i poczuciem bezpieczeństwa otacza. :)
Awatar użytkownika
Spark
Posty: 201
Rejestracja: pn mar 30, 2009 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: Spark »

Trzymam kciuki za Ziutkę bardzo mocno ! Nie musiałam jeszcze rozważać eutanazji ale sama myśl mnie przeraża ... Oby nowy lek zadziałał .
RattaAna pisze:loża szyderców o poranku: Image
to z kolei rozbawiło mnie do łez :D !
Mizianka dla wszystkich szczurasków !
ObrazekObrazek
RICO i PSOTKA
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: RattaAna »

dziękujemy: Spark, odmienna;

Ziutka dostała steryd, który podajemy 2x dziennie po ułamku tabletki (encorton)+ furosemid; jak dotąd działa, na szczęście; ciurze wrócił apetyt, może się wreszcie spokojnie wyspać nie zwisając główką w dół z koszyka;
trochę mi się śmiać chce, bo Ziutka już 2 razy dostała ostatnie namaszczenie... 2 razy się z nią żegnałam zalewając łzami, a tymczasem... reaktywacja :D jest niesamowita, chyba ma ogromną wolę życia a do tego -mimo wieku (2 latka 7 m-cy) - twarda jednak z niej sztuka ;) moja kochana najstarsza seniorka :) i taka się "pieskowa" zrobiła, łazi za nogami, zwiedza resztę domu, wpatruje się tymi swoimi czarnymi koralikami w oczy...
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: *Delilah* »

Ziutka niech się trzyma i nie straszy Forum!
Oczywiscie przekazuję rożową energię ze strony mojej i Rekinkow:)
:* Buziaki
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: Akka »

Cieszy poprawa zdrowia Ziutki, oby dziewczyny żyły jak najdłużej. Wspaniałe masz stadko :)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: odmienna »

muszę,no muszę tu dzisiaj coś "zmalować"
Obrazek
;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: unipaks »

Niech się seniorki zmobilizują i ze wszystkich sił starają trzymać jak najlepiej , żeby pewien Mały Wielki Ktoś mógł się zaśmiewać w głos z radości na ich widok :)
Zdróweczka życzę Ziutce , Fridzie i Emmie i przesyłam buziaki :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Spark
Posty: 201
Rejestracja: pn mar 30, 2009 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: Spark »

Gratulacje dla Rodziców ! Dużo zdrówka dla maleńkiej ! :-*
ObrazekObrazek
RICO i PSOTKA
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: *Delilah* »

ŁŁŁŁŁŁŁaaaaaaaa :)
Gratulacje Ratta :)
!!!!
Buziaki dla Was!
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: RattaAna »

ojej, dopiero zauważyłam Wasze wpisy, jakie to miłe :)
dzięki Wam serdeczne!!!



w seniorkowym stadku niestety kiepsko - dopiero co pożegnaliśmy Fridzię, jak Emma zaczęła się sypać; Emi - nasza dzikunia intrwencjuszka!!! egzystująca w świetnym zdrowiu i formie przez 2 lata i 4 m-ce!!! przewraca się na boki, tak jakby zadek jej ciążył (zresztą, faktycznie jej ciążył przez jakiś ostatni rok, ale z przejedzenia); mnóstwo porfiryny w oczach, nastroszona sierść... wygląda jak dziki bury szczurek; tż pojechał z małą właśnie do weta...
boję się by nie był to jakiś wstrętny wirus, bo objawy trochę podobne do objawów Fridy, do tego pojawiły się w ostatnich paru dniach ??? na chwilę obecną, paradoksalnie, najdzielniej trzyma się Ziutka, szczura, którą już 2 razy żegnaliśmy, a która jak dotąd przeżyła 2 panny ze stada;
na dodatek sekcja zwłok Fridy nie wskazała przyczyny wystąpienia tak złego stanu w tak krótkim czasie - więc tak naprawdę nie wiadomo czy to faktycznie był jakiś wypadnięty kręg czy nie; strasznie dziwna sprawa, nikt nic nie wie a szczurzynka odeszła w paręnaście dni - silna, duża, zdrowa szczura!

smutno mi, bo nie mogę się nimi teraz zajmować, strasznie mi ich brakuje i myślę, że im mnie też; tż - pod moim czujnym okiem - zajmuje się nimi najlepiej jak może, ale między nimi nie ma tej więzi, jaka jest między mną a nimi; może dlatego podupadają na zdrowiu..?

w każdym razie prosimy o jakieś wolne kciuki za Emcię, naszego żarłocznego buraska...
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: Ogoniasta »

Trzymam kciuki z całej siły za zdrówko Emci!! :-*
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: Telimenka »

Trzymam kciuki za Emciuszka :) . Musi byc dobrze..
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: odmienna »

prosimy o jakieś wolne kciuki za Emcię
.. wolne? kciuki potrzebne dla szczurów mają swoje źródło w sercu i wyrastają w ilości niezbędnej- zatem Emcia ma u mnie parę na wyłączność.

nie martw się, że nie możesz im poświęcić więcej czasu; przecież czują, że je kochasz :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: pruszkowskie gangsterki

Post autor: unipaks »

Będziemy trzymać (za wszystkie , ale szczególnie za Emmę) i kciuków nie zabraknie , nawet pożyczymy parę zaprzyjaźnionych ;D
I ty też się trzymaj i nie daj się lękowi :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”