kwarki- szczury niebieskookie

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Babli »

Aaa! DD super wyglądają, no padłam ;D . Niech je złe oko dosięgnie, a osobiście wydłubię...! :P
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: *Delilah* »

Stefek kojarzy mi się z pewną postacią z "wojowniczych żółwi Ninja :P

Obrazek

Czerwony kolor zaiste bardzo pyszczkowy :)
(Ktoz smie zle zyczyc Kwarkom? ) złe życzenia mają to do siebie, ze wracaja z siłą trzykrotną.
No, ale jeśli ktoś lubi zadzierać ze Szczurzą Potęgą...
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: glucjan »

Sa urocze te Twoje szkrabki. A to ze szczurki moga ustawic nawet kota to wiemy nie od dzis:) super:)
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
Spark
Posty: 201
Rejestracja: pn mar 30, 2009 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Spark »

To z czerwoną wstążeczką też robiłam jak młody był bobasem - były na łóżeczku w wózku schowane pod ubrankiem ;D . Podobno jak byłam mała to sąsiadka powiedziała , że ślicznie jem i w ogóle taka zdrowiutka ze mnie dzidzia . Następnego dnia przestałam jeść :( .No nie tak całkiem ;) jednak zrobił się ze mnie niejadek . I jak tu nie wierzyć w istnienie złego uroku . Niestety jeszcze nie udało mi się pogadać z holistami ale mam nadzieję , że nóżki Stefka mają się lepiej .
ObrazekObrazek
RICO i PSOTKA
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: odmienna »

A w czerwonym im do twarzy (czy może raczej do pyszczków :D ) :)

no nie, Ogoniasta? Prawie tak im ładnie, jak Naszemu Bablisiowi w zielonym. ;D
Haha, ale żeś opasała chłopaków, no ale jesli ma odstraszać niech odstrasza czary czarownico
8) Wolałabym „czarodziejko” , ale cóżżżżżżżż ;) . Trochę się martwię, że faktycznie o zabobon się ocieram i wrota piekła już, już się uchylają... pocieszam się jednak, że nie do końca tam się nadaję, bo mimo, że nie mogę wyjść ze zdumienia, że można aż do tego się posunąć i tu cytat: „oj żeby im się te szczury zaczęły wreszcie sypać..” i jako pociecha odpowiedź: „----- nie ma pewności że już się nie sypią. W końcu --- umarł bardzo młodo i z bardzo dziwnych przyczyn.” ...Choćby nie wiem jak nie lubić ludzi ze stworzeniami związanych, przecie co jednej z drugą szczur zawinił, żeby mu aż tak źle życzyć. :'( właściwie nadal nie wiem, co z tym zrobić, ale osobiście szczurakom tych osób nijak źle życzyć bym nie mogła; wręcz przeciwnie- niech będą wielkie, kochane, szczęśliwe a co najważniejsze- zdrowe.

Niestety, Spark- nie mogę powiedzieć, żeby lepiej było z łapkami; mam nawet wrażenie, że pod wpływem tego hydrokoloidu stan się jakby pogarsza, moje biedactwo... on ma coś takiego w oczach... Deli- w rzeczywistości zupełnie nie przypomina tego wojowniczego gościa :P
- glucjan ; dzięki :)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Babli »

Nick wygląda może ładnie... Ale DD + czerwień, śliczniej! ;D
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: *Delilah* »

Deli- w rzeczywistości zupełnie nie przypomina tego wojowniczego gościa :P
odmienna no ale przynajmniej "nałapeczniki" maja podobne:)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Nue »

„oj żeby im się te szczury zaczęły wreszcie sypać..” i jako pociecha odpowiedź: „----- nie ma pewności że już się nie sypią. W końcu --- umarł bardzo młodo i z bardzo dziwnych przyczyn.”
:o To te osoby mają szczury?? Niepojęta dla mnie sytuacja! Co komu do szczurów odmiennej?? Robią komuś krzywdę swoim istnieniem, czy co??
A może o pochodzenie szczurasów chodzi... cóż, psy szczekają, karawana idzie dalej.
Trzymajcie się! Na pohybel złorzeczącym!
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: odmienna »

A no mają, Nue, mają; właśnie dlatego tak mi źle…nie jest człowiekiem dobrym ktoś, dobry tylko dla niektórych. Wszak najgorszy człowiek też niektórym dobrze życzy….co tam ;)
odmienna no ale przynajmniej "nałapeczniki" maja podobne:)
Niestety, tylko podobne. Niestety, bo te stefulowe są zdecydowanie nieprofesjonalne. Nawet chciałam się tym wizerunkiem posłużyć jako instruktażowym i zgadnij co córuś z B. na to? :D
Cały czas główkuję cobytu i jakbytu bo hydrokoloidu nie da się tak założyć na wyrywającą się łapkę, żeby szczelnie przylegał. Tyle dobrze, że to izoluje od twardego podłoża. Stefek na miękkim siedzieć nie chce, bo Stefek siedzieć nie myśli wcale…zdumiewające to jest, bo widać jak go to boli. Zdejmowanie i zakładanie opatrunków to sport ekstremalny ::)
Przy okazji „cobytu" trafiłam na preparat Akutol- spray; przetestowałam oczywiście najpierw na sobie ( tak moje szczury nagminnie realizują odwet za testowanie specyfików dla ludzi na ich gatunku :P ) by się przekonać, że dla szczurów się nie nadaje bo…chciały mnie zjeść! Dosłownie. Musi coś im w tym wyjątkowo apetycznie pachnieć bo się wszyscy bez wyjątku rzucali na mnie jak na jakiego danonka i to nie lizać (jak np. przy mleczku klonowym Garniera) ale gryźć, schrupać mnie chcieli. ;D
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: zalbi »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 34ca5.html
no, ładne białe wdzianko (kimono) juz jest, czerwony pas, to jaki to juz poziom zaawansowania? =]
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Spark
Posty: 201
Rejestracja: pn mar 30, 2009 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Spark »

Holiści obrazili się gdy telefonicznie zapytałam ich co można zastosować na łapki Stefka - szok . Nie odpuszczam jednak tak łatwo i nasłałam na nich ;D moją koleżankę bardzo pro- zwierzęcą ( ja nie mogę bo za chwilę wyjeżdżamy na wakacje ) i ma zdybać jakiegoś doktorka , przycisnąć i wydusić jakąś sensowną poradę . Uwierz mi ona to potrafi :D . Rozmawiałam z naszą wet i ona ( jeśli to są otwarte rany ) dałaby na to ozonellę , odstawiłaby antybiotyk i zrobiła posiew . To są tylko jej sugestie bo prawda jest taka , że co lekarz to inne leczenie . Trzymajcie się ciepło !
ObrazekObrazek
RICO i PSOTKA
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: odmienna »

dzięki spark :-* . nie wiedziałam o istnieniu Ozonelli. Na pewno postaram się to zdobyć, bo świetne, choć pewnie się przyda dopiero w późniejszej fazie leczenia. Wygląda mi bowiem na to, że stopień zaawansowania tego świństwa jest większy niż miałam nadzieję. W tej chwili jest przerwa w podawaniu antybiotyku (moim zdaniem, było to jednak uzasadnione, bo bógwico w tych ranach było. Po kilku dniach przykładania hydrokoloidu, może na skutek oczyszczania się, paskudztwo ukazuje się „w pełnej krasie” – bujająca ziarnina (czyli tzw, dzikie mięso)...dokładnie pasuje mi opis ran odleżynowych III stopnia:

Rany "czerwone"
Czerwony kolor rany oznacza ziarninowanie, czyli fazę wzrostu komórkowego. Z istniejących naczyń krwionośnych rozrastają się na zrębie kolagenowym produkowanym przez fibroblasty nowe naczynia włosowate. Powstająca w ten sposób ziarnina jest żywo czerwona, bardzo delikatna i przy urazie łatwo krwawi.
W tym okresie leczenia stosowane opatrunki powinny tworzyć wilgotne środowisko i pobudzać ziarninowanie. Gdy ilość wysięku jest wysoka, skuteczne są opatrunki alginianowe lub hydrofibre. Wymagają one pokrycia drugim opatrunkiem, np. hydrokoloidem lub opatrunkiem poliuretanowym.
W ranach ze średnią lub małą ilością wysięku możemy stosować hydrokoloidy, opatrunki poliuretanowe, żel hydrokoloidowy lub hydrożele w postaci płytki. –
Jak Wetka „prowadząca” wróci z urlopu, zdecyduje, czy trzeba to zaopatrywać chirurgicznie.... i tak miałam go zamiar wykastrować (następne wojownicze „skrzydełko” które rzuca się na dwa razy większego samca) i właśnie z myślą o ew. cerowaniu stópek po opanowaniu infekcji się wstrzymałam.
Teraz najważniejsze, żeby nie urażał a on... ja zgłupieję z tym Małym ::) a Tobie życzę udanych wakacji :)
Awatar użytkownika
Spark
Posty: 201
Rejestracja: pn mar 30, 2009 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Spark »

Zapomniałam napisać , że ozonellę można kupić w aptece . Kiedy Rico miał martwicę po zastrzykach ( ok. 3 cm średnicy ) wystarczyło jedno posmarowanie i rana zmniejszyła się o połowę ! Trzymam kciuki za Was ! A Stefcio niech się zlituje i współpracuje z pańcią :D !
ObrazekObrazek
RICO i PSOTKA
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: odmienna »

...właśnie nabyłam; jeśli to prawda co piszą- rzecz jest genialna: NIE trzeba rany oczyszczac no a to nie szczypie :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: unipaks »

mam nadzieję , że wyleczą się te biedne łapki Stefanka, oby ten specyfik jak najszybciej podziałał!
Głaski dla ogonków :) a wstążeczek to może lepiej nie zdejmuj(niektórzy twierdzą , że trzeba je potem spalić)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”