kwarki- szczury niebieskookie

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Sysa »

Zdjęcia cudne, a filmik..

Tak biednie wygladają te łapinki kochane :'( Ale dzielnie sobie Dolarek radzi, dziarsko! Wielki duch w tym małym ciałku drzemie! :-*
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: odmienna »

Tak, wiem Sysa, że to wygląda żałośnie. Prawdę jednak mówiąc, to gorzej wygląda, niż jest w rzeczywistości. W tych stópeczkach jest czucie-( Dolarek zawsze miał w stópkach łaskotki i dalej ma) dlatego tak ważny mi się wydaje ich masaż i ogrzewanie. To trzeci mój szczurek z tą starczą przypadłością i w tych chwilach najbardziej sobie właśnie chwalę moje łóżko 2x2 metry – bo trzeba uważać, po czym mysiorek ciągnie brzusio.
Inna sprawa, że każdy z tych trzech szczurków (Jędrulka, Blessiaczek i teraz Dolarek) to zaprzysięgły sybaryta, który leniuchowanie przedkładał w życiu nad inne sporty... no i jednak liczyłam, że skoro to statystycznie wybitnie samcza przypadłość- Dolarka, jako kastrata ominie. Za to, przednie łapki ma silne i jak trzeba- potrafi sierpowego wymierzyć. Masuję mu także brzuszek- choć nie zawsze jest tym zachwycony- ale nie wiem przecież jak daleko ten bezwład sięga. Kupki robi ładne. Jednak, choć ani jemu, ani Blessiowi się to nie zdarzyło, pamiętam, że Jędrulce ze trzy razy taki masaż brzuszka, pozwolił się pozbyć solidnego czopa z siuraczka... trochę działam w ciemno, ale cieszę się, że mogę mu ofiarować sporo czasu. Póki mieli siebie z Blessiem, nawet nie wiedziałam, że mam starowinki w domu ;) .
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: unipaks »

Dolaru słodki :-* Dzielnie radzi sobie i nieźle wygląda, a pewnie też i ogoniasty kumpel może mu w toalecie stópek pomóc ;)
Całuję mocno te stópki i masowane brzusio też! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: merch »

starsze szczurki powinny miec sprawdzane siusiaki- moga mic klopot z ich domywaniem , gromadzi sie mastka i zakazenie gotowe, takze codziennie trzeba sciagnac napletek z sisiaka i jak cos sie gromadzi przetrzec wacikiem zwilzonym ciepłą wodą.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: ol. »

Dolarek wygląda tak miękko i gładko, że całkiem łatwo można sobie wyobrazić go jako nieco wyrośniętego oseska, który dopiero co pokrył się sierścią, wyszedł na pierwszy spacer - i żaden świat mu nie straszny :D
A że w pieleszach u mamy najlepiej - to się wie ;)

Kwarkom, kocicy i odmiennej – zdrowych i radosnych Świąt !
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: odmienna »

ol. pisze:Dolarek wygląda tak miękko i gładko, że całkiem łatwo można sobie wyobrazić go jako nieco wyrośniętego oseska, który dopiero co pokrył się sierścią, wyszedł na pierwszy spacer - i żaden świat mu nie straszny :D
naprawdę, mnie nie przestaje zadziwiać nieskazitelne piękno i aksamitna gładkość jego sierści. Nawet, mimo niesprawności, niewiele muszę mu pomagać w utrzymaniu tego stanu (no, jak go dopadnie młodzież, to czasami trzeba troszkę tylną część "przetrzeć" ) no i cieszę się, że jeszcze wyraźnie nie chudnie- nie ma "efektu znikania szczurka"
Za życzenia, bardzo dziękujemy. :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: unipaks »

Życzenia nieustające dla niego, żeby tak dalej się trzymał i nie dawał upływowi czasu kochany Dolaru :) I niech nadal utrzymuje tę świeżość wyglądu i dobrą wagę. Buziaczki dla wszystkich Kwarków od nas :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: odmienna »

dziękujemy, za ciepłe słowa. Dolarek jest dzielny i prawdę mówiąc, jego kontakty z gówiażerją nie wyglądają całkiem źle ;)
z racji dzisiejszych, dziwnych godzin- kwarkowo dzieli się z Wami takim czymś: http://sm32.home.pl/zyczenia/bn.swf
...wszystko fajnie, ale oni obiecują/ grożą, że wrócą.... ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: unipaks »

Co słychać u Kwarków z Nowym Rokiem - nie uciekły chyba po koncertach tej świątecznej orkiestry? :D Zdrówka i szczęścia dla mieszkańców Kwarkowa życzę :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: ol. »

a ja po prostu chciałam się do Was uśmiechnąć :)
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: *Delilah* »

ja uśmiecham się również, powracam ze skruchą, niczym córka marnotrawna...
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: pariscope »

Co się dzieje w Kwarkowie? Taka cisza tu zaległa, że aż boję się pytać...
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: odmienna »

pariscope pisze:Co się dzieje w Kwarkowie? Taka cisza tu zaległa, że aż boję się pytać...
jejku! niebójnic :-*
Oj, no.... zarósł nasz temat solidnie. Że do tego dopuszczam, tym bardziej paskudnie z mojej strony, że dopadło mnie tyle bidy w rożnych wariantach i odsłonach naraz, że trudno mi się pozbierać, a to, że jednak się „zbieram” i trwam- to niemal wyłączna zasługa Kwarków (Wy i Wasze Uśmiechy, też mają tu swój wkład)
W skrócie, sytuacja wygląda tak:
Dolaruuu – teraz już „znikanie szczurka” jest wyraźne. Norka na terenie mojego łóżka stała się „salonem” gdzie reszta Kwarków wpada, by pogadać z seniorem i załapać się na jakiś ekstra poczęstunek. Dolarek w zasadzie chwali sobie te wizyty, bo muszę powiedzieć, że chłopcy są dla niego bardzo sympatyczni z wyjątkiem...no właśnie; trochę to śmieszne, trochę wkurzające- ale bardzo ciekawe zjawisko: Czarne Robaczki, zachowują się pięknie wobec Dziadzi dopóki...dopóki odmiennej nie ma w tym łózku! Wystarczy, że się położę; natychmiast trzeba pokazać, jakie to z nas supersamce! „Co tam taki starowinka! Patrz, jaki ja jestem! Podeptam go, oleję, potarmoszę! No! Po co się tak nad nim rozczulasz? Świat należy do nas!”.
Taki jestem chudziutki: Obrazek
Znowuuuuu mnie kąpała! : Obrazek Obrazek
Jest już mocno niedołężny. Słabną i przednie łapki- trudno w nich coś utrzymać ale wypracowałam sobie takie specjalne ułożenie ręki, że zjada smakołyki w przekonaniu, że sam je sobie przytrzymuje.
Zapomina o jedzeniu, więc po pracy pędzę... „gdzie byłaś tyle godzin? Zgłodniałem!” : http://www.youtube.com/watch?v=znnZ03y09J8
Kiedy indziej, tak łatwo nie idzie: http://www.youtube.com/watch?v=Y88RinQdJFs preparowany amarantus, cieszy się takim sobie zainteresowaniem...
... Robaki, są niesamowite i przekochane
Może ktoś pamięta mojego Frasobliwego molestowanego przez Dara? Dalej nie ma lekko(widzicie minę Aggeuszka?) : Obrazek Obrazek Obrazek
Czego?! My tu tylko śpimy: Obrazek Obrazek Obrazek
Widzieliście ZUO? Uśpione, wygląda tak: Obrazek

A tutaj, pięknooki Kitun: Obrazek Obrazek
Kitunek, ma nie tylko wyjątkowo piękne oczy i bródkę- Kitunek ma także bardzo dobry charakter.
Kitunek mocno pokochał Arielka, ale ten, uporczywie woli samotne pomieszkiwanie za szafą w przedpokoju. Kiedy raczy zaszczycić swoją obecnością, Kitunek przyjmuje go tak: http://www.youtube.com/watch?v=EYne2muEsbY (Arielek, to ten, z płaszczykiem „spiętym” w dwóch miejscach- Kitunek ma płaszczyk „rozpięty”)Ja , gdy Łaciaty Cudaczek przychodzi, cieszę się podobnie, ale tego widoku- Wam oszczędzę :D

To na razie tyle.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: kwarki- szczury niebieskookie

Post autor: Afera »

Witam, oglądałam filmiki ze starszym szczurkiem i jestem pod wrażeniem opiekuńczości jego Pani... niewielu ludzi jest na to stać, by siedzieć przy chorym człowieku tyle czasu i dopilnowywać go z podstawowymi potrzebami a co dopiero zwierzaka...
Przesyłam mizianko dla Dziadzi. :)
Pozdrawiam!
9 duszyczek za TM [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”