moje ukochane śliczności. całe pierwsze stadko już za TM [*]

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: susurrement »

hmm. nie było wczoraj spotkania na neutralnym terenie, bo dr zwróciła mi uwagę, że się już na nim spotkali = byli razem w inkubatorku po zabiegu [i się ponoć Torinka do Timonka przytuliła jak się wybudziła a on wrócił po zabiegu! :)], poza tym jak na kontrolę jeździliśmy to tam też się zapoznawali; no i dodatkowo u mnie i mojej mamy na rękach.
dzisiaj jestem cały dzień w domu to może ich puszczę gdzieś razem na neutralnym gruncie i jeśli dobrze pójdzie - po południu połączę klatki i będę obserwować. a na noc zamknę przejście pomiędzy klatkami i mam nadzieję, że mnie obudzą ewentualne kłótnie. ale przez pręty to chyba sobie krzywdy nie zrobią, nie? tylko, że jutro będę w domu po 16, to nie wiem czy tak od rana mogę ich zostawić, może się będą wkurzać, że nie mogą sobie pohasać razem? ;)

ps
jak wczoraj zobaczyłam Tori hasającą od Timonka do Pumby i od Pumby do Timonka.. ahh.. jaka ona była szczęśliwa! zaczepiała ich, iskała, przytulała.. a teraz chyba tęskni, bo taka jakaś inna niż zwykle ;)
Ostatnio zmieniony wt gru 04, 2007 9:19 am przez susurrement, łącznie zmieniany 1 raz.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: koopa »

Poza tym neuteralny teren w domu to też coś innego, tak mi sie wydaje. Ja bym ich samych bez opieki nie zostawiała. bo to nie wiadomo co wariatom do glowy strzeli ;) A nocka jak bedzie spokój to jasne ze tak, a niestety przez kratki też mogą sobie dużą krzywde zrobic...

Ps fotka z avatarka po prostu urzekająca!!
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: susurrement »

pozostaje mi więc chyba jedynie czekać do weekendu z łączeniem klatki. bo trochę bez sensu byłoby łączyć klatki na noc, a rano rozmontowywać (szczególnie, że wstaję na ostatnią chwilę i jestem nieprzytomna^^).
dziękuję za rady :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: yss »

nie ma pośpiechu :)
jeżeli nie robią sobie krzywdy, nie fuczą, nie zaczynają się nawzajem wgniatać w narożniki i bić, to widocznie się bardzo polubili :)
wkładaj całą ekipę do jednej klatki na jak najdłużej - i obserwuj. jeśli razem zasną, na kupce, sądzę że będzie można ich zostawić. :) na noc i już na zawsze, tylko klatki połączyć wtedy.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: susurrement »

dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie ogonków, nie było żadnych bitew tylko iskanie, przytulanie i wspólne bieganie :) Pumbie hormony już chyba całkiem opadły, bo z agresora zrobił się przytulanką i już nawet nikogo nie próbuje dominować. a co najważniejsze - nie gryzie.

Obrazek Obrazek  Obrazek Obrazek Obrazek

zmęczyli się bieganiem strasznie i zaczęli się układać do spania na moim zasikanym łóżku, więc trafili już wszyscy razem do klatki, która wygląda tak [zamierzam jeszcze coś pododawać, ale powoli braknie mi pomysłów; jakieś sugestie?]:
Obrazek
ogonków tu niestety nie widać, pochowali się w rurach i śpią :)

martwi mnie tylko trochę Pumba i Tori. Pumba się drapie a jak próbuję obejrzeć skórę układając sierść pod włos to piszczy, ale nie widzę, żeby coś było nie tak. więc sama już nie wiem. do tego Tori ma dziwne coś na ogonku:
Obrazek
ostatnio jak byliśmy u weterynarz, mówiłam jej o strupku, więc dowiedziałam się, że u dorastających samiczek pojawiają się takie łuski na ogonku. z tym, że ze strupka łusek zrobił się nieco mniejszy, acz zaczerwieniony. nie wiem, czy powinnam się martwić? nie wygląda to dobrze..
Ostatnio zmieniony sob gru 08, 2007 5:44 pm przez susurrement, łącznie zmieniany 1 raz.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: odmienna »

niby taka sielanka ale co ta Tori nagadała Timonkowi, że aż tak oczy zasłania i się za głowę łapie?  :D

Ogonek wygląda, jakby był otarty, albo jakby się jakiś stan zapalny tworzył; ja bym to posmarowała np. 1% detreomycyną- leczyłam tym otartą łapkę Jędrulki i wet powiedział, że nawet jak poliże, nie zaszkodzi .
Obrazek
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: susurrement »

haha, no nie mógł już słuchać jej okrzyków radości, ze wreszcie go widzi i zaczął zatykać uszy, niby się myjąc :D

z tego co właśnie wyczytałam - to antybiotyk. dostanę to bez recepty? i czy nie pogorszę smarując tym?
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: Pamelka666 »

jakiej używasz ściółki i co ile zmienasz? bo patrzyłam na fotce klatki i sie nie moge dopatrzyć co to...
U mnie: Mafia, Cappuccino, oraz Blues ;) Oraz tymczasowo: Kler i Tiru :)
(*)Chilli, maleństwo, które zbyt wcześnie odeszło na drugą stronę...
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: susurrement »

jak byli w oddzielnych klatkach - używałam pinia na całość, a domku cat's best zbrylający. i zmieniałam co tydzień. a że teraz jest tylko jedna kuweta do wypełnienia to na całość cat's best zbrylający.
a czemu pytasz? ;)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: Landrynka »

przepiękne szczury. 4 zdjęcie tori i timonka jest super. pewnie mi nie pozwolisz, bo to w końcu twoje szczury, ale czy mogę je sobie pożyczyć do avatara?
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: susurrement »

myślę, że możesz ;)
ale może z jakimś podpisem.. cóż to za ciuraski i czyje? ..sama nie wiem ;)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: Landrynka »

ok dzięki. jak znajde chwilę, to je zmniejszę.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: susurrement »

z przyjemnością chciałabym poinformować, że trafi dzisiaj do nas czwarty ogonek :) będzie to maleńka, pięciotygodniowa albinoska :) już nie możemy się doczekać!
uh, miesiąc nic nie pisałam.. w między czasie Pumba zaliczył infekcję górnych dróg oddechowych, Tori ogonek, który był prawdopodobnie otarty, zagoił się, a o Timonie dowiedziałam się, że ma chyba skłonności masochistyczne ;) przeraziłam się jak zobaczyłam strupki przy uszkach i kilka na pleckach, ale pani dr stwierdziła, że to ugryzienia. przypuszcza, że Timuś nie sygnalizuje swoim towarzyszom, że za mocno go iskają. np jak pobierała mu skalpelem kawałek strupka - siedział spokojnie, nawet nie pisnął. a przyjemne to na pewno nie było! możliwe, żeby nie czuł bólu? :| dziwne to wszystko. ale na pewno nie jest to kwestia pasożytów, więc nie będę musiała czekać z łączeniem.
ma ktoś może pomysł na imię dla samiczki albinoski na P? bo jakoś nie mam weny twórczej :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: Magamaga »

Pola, Pupa, Pati, Pela :)
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: moje ukochane śliczności - tori, timon i pumba :)

Post autor: susurrement »

haha Pupa :p Pola mi się podoba.. hm.
na stronie z imionami dla kotów znalazłam dwa ciekawe: Puma i Perwersja. ale Perwersja za długie, niewygodnie będzie ją wołać ;)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”