Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Izabela »

Czapeczkowo zmieniło adres zamieszkania, teraz ma ich kilka, najwyższa pora je przedstawić :)

- Gerwazy, Gabriel, Gregory, Hipolit, Hilary, Szymon oraz Pan I zwany Felusiowym Dzieciem pojechali do Warszawy, do Ajlii
- Federico, Protazy oraz Olaf zamieszkali u Ivy w Gliwicach
- Holendro-Duńczyki (czwórka samców po domowemu zawsze bezimienna, ja z kolei zawsze nazywałam je Miśkami) adoptowała również Iva
- Joel vel Krówek znalazł ciepły kąt u dr Jałonickiej-Rzepki w Warszawie
- Tadzikowi oferowała swoje serce Margo w Warszawie
- Karol, Ohio, Lando i Naboo pojechali również do Warszawy, do Sebastiana
- Leoś zamieszka już niedługo w Białymstoku u Nakashy, teraz jest jeszcze przez moment u Sebastiana
- Żytnie Ziarnko (czyli Ziarko) zamieszkał z mamą Basi, w Lublinie
- 4 samice – Helenka, Gabrysia, Havanka i Ontario - wywiezione do Warszawy z podejrzeniem ciąży już tam zostały, u Stasia i Małgosi
- pozostałe samice ze stada czyli Felisia, Pela, Irenka, Jadźka (zwana Krówką), Zubejda (czyli Zuba) oraz Aayla zostały w Lublinie ze mną
- dwaj seniorzy Rolfik i Edgarek mieszkają również u mnie
- 3 maluchy Petra, Pola i Paja (imiona nadane już przeze mnie) zostały także ze mną.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Za stworzenie tym osieroconym tak nagle szczurom nowego domu, za ofiarowanie im czasu, pieniędzy a przede wszystkim serca. Mam nadzieję, że będą u Was szczęśliwe, a i Wy zaznacie szczęścia z nimi.

Zapraszam nowe domki do pisania w temacie, jestem przekonana, że merch nie będzie miała tego za złe, wręcz przeciwnie, przecież chce wiedzieć, co u jej skarbów słychać :)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Anka. »

Izabela, jesteś wielka za ogarnięcie tego!
Merch pewnie ucieszyłaby się z nowych domków.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: alken »

koniecznie musicie pisać bo będę Was prześladować skoro wiem kto do kogo trafił >:D

a te najmniejsze na P to chyba nie debiutowały jeszcze w tym temacie? ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Nietoperrr... »

To teraz merch wszędzie będzie miała swoich szczurzych wysłanników i będą jej kablować po kryjomu!!! ;D
Gratulacje za tak szybkie ogarnięcie wszystkiego...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Licho »

No to ja pogratuluję nowym domkom doszczurzenia, skoro już sa oficjalne ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Jessica »

gratulUje :-*
ogromny pokłon w Twoją stronę IZABELO
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Izabela »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa, wydaje mi się, że zrobiłam wszystko, co w tej sytuacji mogłam zrobić, ale zasługa leży przede wszystkim po stronie osób, które zdecydowały się wziąć do siebie szczurasy, bez nich nie dałabym rady :)

Najmniejsze "P" nie miały jeszcze okazji się przedstawić, obiecuję nadrobić wszelkie zaległości, ale to jeszcze chwilę potrwa ;)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Layla »

Bardzo się cieszę, że całe stadko ma nowe dobre domki :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Nakasha »

Leoś razem z moimi 2 dziadkami, Axaramem i Cyrankiem. :) Pierwszy wybieg jest bardzo obiecujący, Leoś dał się wyiskać i nie robił problemów. :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Izabela »

Przed momentem napisałam to na spsie, ale pomyślałam, że tutaj też są zdjęcia, nie myliłam się. I piszę to samo:

O jezu, Nakasha, miód na moje serce wlałaś :-* Nawet nie wiesz, ile to dla mnie znaczy. Może głupio tak mówić, ale to znaczy dla mnie tyle, że śmierć Basi nabiera innego wymiaru, bo w jakimś minimalnym chociaż stopniu nie poszła na marne. Bo dla tego jednego szczura życie nabrało sensu. Niesamowite, jak czasami zmienia zmiana warunków ;D
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: szczurzyca. »

gratuluję i podziwiam Cię Izabelo! :-*
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: sasza&masza »

Wspaniale;) Tak Izabela jest świetna!:)
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: IVA »

Mija kolejny miesiąc jak są u mnie chłopaki Basi. Kiedy pisałam o nich to forum było nieczynne, więc dokładny opis zamieściłam na SPS-ie. Mam co prawda wszystko zapisane ale post jest bardzo długi a myślę, że osoby interesujące się losami ogonków Merch przeczytały o nich, tak samo jak i o chorobie Kacperka. I to jest największy nasz problem. Po początkowej poprawie, niestety stan Kacperka się pogarsza. Myślę że zrobiliśmy wszystko co było można. Zarówno Kacperek jak i całe moje i Basi stadko zostało przeleczone przeciwbakteryjnie jak i przeciwpasożytniczo. Kacperek oprócz tego otrzymywał sterydy. Po leczeniu przez około miesiąc było nieźle. Kacperek zachowywał się jak w chwili przybycia do nas czyli krążył po mieszkaniu, czasem miał zawieszki ale sam jadł. Widać było, ze choroba się rozwija ale ciągle mieliśmy nadzieję. Jakieś 3 tygodnie temu jego stan pogorszył się. Kacperek zrobił się nadaktywny, biega bez celu aż się zmęczy, samodzielnie niewiele je, mocno schudł. Już wcześniej podejrzewaliśmy zarówno my jak i weterynarze, że to może być guz mózgu, patrząc teraz na rozwój choroby coraz mocniej się w tym upewniamy. Na razie Kacperek dostaje środki przeciwbólowe, witaminy z grupy B, nootropil. Poza tym dokarmiam go strzykawką, a jedzonko jest wymieszane z convalescent diet. Wiemy, że niedługo będziemy musieli się z nim pożegnać ale na razie nie chcemy o tym myśleć.
Poza tym u Rysia (Frederico) coraz rozwija się niedowład tylnych łapek. Chłopak jednak nie daje się starości i stale jest w ruchu gdy tylko ich stadko jest na wybiegu. Co prawda częściej odpoczywa ale jego aktywność jest godna podziwu. Ferduś - brat Rysia - jest znacznie mniej aktywny, też ma niedowład tylnych łapek ale do tego problemy z nerkami.
U Prota jeden z guzków na brzuchu okazał się jednak ropniem i został oczyszczony, drugi niestety ciągle się lekko sączy. Prot jest mało aktywny, na wybiegu dużo odpoczywa, przesypia. Ciągle ściera się z Olafem, który jak na swój wiek jest w znakomitej kondycji. Ogólnie rzecz biorąc "geriatria" ma się nie najgorzej ;)
Misiu, Miluś i Wania to ogromne grubasy. Staramy się ich odchudzić a w zasadzie to jak, bo R ciągle podsuwa im dropsiki. Odchudzanie jest jednak trudne, bo jak miski są puste to chłopcy rzucają nimi w klatce a na spacerach siedzą na nogach R i żebrzą. Najgorzej w Wania który waży już ponad 1150 g ale na szczęście jest jeszcze ruchliwy. Pozostali są od niego sporo lżejsi ale i tak duzi z nich chłopcy.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Nakasha »

Kwietniowy Leoś:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Izabela »

Umilkłam, ale jakoś mnie to wszystko zaczyna przygniatać coraz bardziej, nie mam siły na pisanie...

Czapeczkowo się kurczy... Od odejścia Basi 6 szczurów nas pożegnało, w ciągu 3 miesięcy już 6...

Ela – 23.08.2008 - 11.01.2011
Odeszła nagle, po cichutku, jeszcze w merchowym domu, nie chciała zmian w swoim życiu, poszła za Basią...

Edgar – 23.08.2008 – 28.02.2011
Tak o tym napisałam na spsie, tutaj jakoś nie dotarłam wtedy:

„Niby wiedzieliśmy, że to nastąpi prędzej czy później, ale w sumie nie spodziewaliśmy się tego teraz - nie dawał żadnych konkretnych objawów chorobowych. Był staruszkiem, z wielkim niedowładem tylnych łap i troszkę spracowanym sercem, ale żył sobie powolutku. I nagle w niedzielę wieczorem osłabł bardzo, apetyt stracił (niby jadł z palca, ale samemu to już nie), spanie mu było tylko w głowie. Wczoraj rano jeszcze zjadł jogurt z lekami, ale też był bardzo osłabiony. Po powrocie z pracy zauważyłam, że nie trzyma temperatury, dogrzewałam go, próbowałam podać coś jeść, pić, ale już nic nie przyjmował. Na steryd nie zareagował. Zmarł wieczorem wtulony w dłonie moje i Zbyszka. Miał 2 lata, 6 miesięcy i 5 dni. „ ...

Joel – 13.08.2009 – 03.2011
W pierwszej połowie marca dr Ania go uśpiła, nie było sensu go dalej męczyć. Guz, który cyklicznie odrastał, w pewnym momencie dał przerzuty – reszta potoczyła się błyskawicznie. Gdy widziałam go 03.03. był szkielecikiem z guzami w całej jamie brzusznej. Jakiś tydzień poźniej choroba zaatakowała płuca, Joel się dusił, nie było dla niego ratunku. Dr Ania mówiła, że gdy go otworzyła guzy były wszędzie, nawet w pęcherzu moczowym. Joel miał rok i prawie skończone 8 miesięcy...

Rolfik – 18.08.2008 – 31.03.2011
Bałam się strasznie o niego, gdy odszedł Edgar, miał widoczny kryzys psychiczny. Rozruszały go trochę i chyba pomogły odzyskać wolę życia 2 maluchy Pariscope, które były u mnie na tymczasie i które wypuszczałam na spacer właśnie z Rolfikiem (dorosłe szczury nie chciały się z nim integrować). Po wyjeździe maluchów jego stan psychiczny na szczęście się nie pogorszył, zresztą poświęcałam mu każdą wolną chwilę, głaskaliśmy się, karmiliśmy, iskaliśmy. Ale wszystko się kiedyś kończy – pod koniec marca serduszko Rolfika było w coraz gorszym stanie, szczur męczył się coraz bardziej, dusił się coraz częściej. Pod koniec brał 5 leków 2 razy dziennie, zaczął być problem z ich podawaniem, apetyt mu siadał. 30.03 ledwie wmusiłam w niego trochę jedzenia, 31.03 już mi się nie udało. O godzinie 20 podjęliśmy decyzję i pojechaliśmy do lekarza... Rolfik miał 2 lata, 7 miesięcy i 13 dni. Ma mogiłkę tuż obok Edgarka, znowu są razem...

Hipolit (19.05.2009 – 30/31.03.2011) i Szymon – (? - 30/31.03.2011)
W tym samym czasie, dzień po dniu (nie wiem, który kiedy, nie odróżniałyśmy ich) odeszły znienacka dwa siamkowe dumbolce u Ajlii. Nie dawały wcześniej żadnych objawów choroby, to był szok dla wszystkich. Prawdopodobnie zabrały ich sprawy sercowe – koniec marca to w ogóle był chyba koszmar dla sercowców, Ajlii straciła wtedy jeszcze jednego kochańca, leczonego od dawna na serce, a jej pani doktor swoją samiczkę. Hipolit miał 1 rok, 9 miesięcy i 11/12 dni. O Szymonie nic nie wiem, niestety, ale wydaje mi się, że był trochę młodszy. Tak czy inaczej obaj nie mieli jeszcze 2 lat...

Nie wiem, co dzieje się u chłopaków Ivy i Margo, ale jak się nie odzywają to mam nadzieję, że wszystko dobrze...

Zdjęcia Edgara i Rolfika ; jeśli Ajlii ma jakieś fotki dumbusiów, to proszę o wklejenie, to ostatnie pamiątki...

Razem:
Obrazek

Edgar:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Rolfik:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I już ich nie ma
Obrazek
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”