Koniec szczurzej historii. Trzódki ciąg dalszy.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Loryel
Posty: 125
Rejestracja: czw lip 16, 2009 5:04 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: Loryel »

hahahaha :D padlam... Eman - gwozdz programu :D
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: zalbi »

zapomniałam pochwalic łyska!
Dante został Szczurem Dnia! 14 października =P

http://petoftheday.com/archive/2009/October/14.html


opis jest trochę pokręcony - wiadomo, oni go redagowali.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: zalbi »

Wczoraj z Katowic przywiozłam drugą myszkę - Osikę z hodowli Neverland. Bounty nie będzie już sama.
Osika to wielka samiczka o mięciutkim futerku i dużych uszkach.
Mieszkają już razem.

różnica w wielkości jest:
Obrazek

__________________________________________________________________________________________________

A co u chłopców? Leją się na okrągło =/

Najbardziej wyżywali się na Dantusiu, dlatego oddzieliłam go od reszty i siedzi sam. Każda próba ponownego połączenia kończy się na szkodzie dla łyska. Wczoraj skończyło się na tym, że Dante ma tylną łapkę częściowo obdartą ze skóry.


Eman i Equus na okrągło kłócą się o alfowanie. Jeden dzień alfą jest Equus, na drugi dzień Equus ucieka przed Emanem.. i tak w kółko. Najgorzej ma Burton bo przy okazji obrywa się i jemu.

tak to wygląda:
http://www.youtube.com/watch?v=QSYlTXygSZQ

klatka jeszcze nie umeblowana, proszę nie krzyczec


Dzisiaj chłopcy biegali cały dzień a, że na biurku mam warsztat z koralikami, kamieniami i innymi, to mają wolny do tego dostęp. Nie pomyślałam o tym. Eman z wielkim skupieniem zbierał najpierw te najdroższe kamienie, potem zabrał się za te tańsze. Na końcu zabrał szklane koraliki, plastikowych już nie chciał.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: zalbi »

Mama zrobiła bezy. Wzięłam końcówki miksera z pianą i zaniosłam chłopcom, żeby mogli oblizac bo kotom i psu bardzo smakowało.
Equus nie chciał, Eman nie chciał, Burton polizał kilka razy i się odwrócił. Pomyślałam, że może przeszkadza im to, że piana jest na metalowych prętach. Zebrałam pianę na palec ale ani Equus ani Eman nie chcieli. Podstawiłam palec pod hamaczek, pod pyszczek Burtona, ten powąchał i odsunął się. Już cofałam rękę z cały czas wyciągniętym palcem, gdy nagle Burton wyskoczył z hamaczka, wgryzł mi się w palec i tak zawisł. Zrobiło mi się gorąco w uszy i poczułam straszny ból w miejscu, gdzie paznokiec styka się już ze skórą.. Krzyknęłam na Burtona a ten momentalnie puścił i wycofał się z powrotem na hamak.
zalałam krwią szczurzą kuwetę, podłogę i Emana, który napatoczył się pod dłoń.

Burton wgryzł mi się w macierz paznokcia tam, gdzie już paznokiec się kończy tak, że oddzielił mi paznokiec od skórki. Od spodu palca wbił się w to samo miejsce. Jakby rozchylic ranę, widac kośc. Gdyby nie ta kośc, odgryzł by mi chyba kawałek palca.

Przyszłam do kuchni obmyc rękę z krwi to babcia potraktowała mnie amolem.
Mam dwie dziury w palcu, za to brak czucia do drugiego zgięcia palca. I puchnie.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: Ogoniasta »

ałaaaaaa!!! :-X aż mnie zabolało :-\ Współczuję bardzo. Może trzeba na pogotowie? Może szycie potrzebne... :-\ Jakiś zastrzyk itp...
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: zalbi »

szyc? palec? nie.. chyba bym tam umarła jakby mi mieli zszywac miedzy innymi opuszek palca wskazującego..

palec ładnie się "zszedł". aktualnie jest na etapie ropienia, ale już to ładniej wygląda. i już nie jest spuchnięte.

można więc uznac, że szybko przyszło, szybko zeszło i po kłopocie, chociaż ból straszny jest nadal.



spanie na siedząco to coś, czego nie lubię.. tylko po to, by dało się normalnie oddychac pomimo tej alergii.. wymęczyłam się tej nocy strasznie ale po długich i ciężkich zasnęłam.
wczesnym rankiem obudzili mnie chłopcy. wszyscy czterej rozkichali się tak, że trwało to dobre pięc minut. poszłam do klatki zobaczyc co się stało i doszedł mnie okropny, intensywny, ostry zapach. obok klatki, na stole, stał wczoraj odświeżacz powietrza - ten który wkłada się do kontaktu. a teraz ten sam odświeżacz leżał na ziemi i cała jego zawartośc wylała się na podłogę. zaczęłam kichac razem ze szczurami i moją godzinę snu więcej diabli wzięli.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: unipaks »

mnie się też gorąco zrobiło , gdy przeczytałam o twoim palcu...koszmar . Burton niczym buldog - co nim powodowało?
Zalbi , a wracając do kamieni tych lepszych zwłaszcza - czy może będzie u ciebie giełda minerałów ,o której jeszcze nic nie wiesz? ;D
Wyzdrowienia dla palca i zdrowego snu dla wszystkich :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: zalbi »

unipaks, giełda minerałów =P



Byłam dzisiaj w lecznicy. Miałam jechac tylko z Burtonem, ale wzięłam wszystkich, profilaktycznie.

Burton ma ogromnego ropnia na ogonie i infekcje górnych dróg oddechowych. Ma przekrwione dziąsła i pyś w środku. Dostał serię trzech zastrzyków w tym antybiotyk. Jutro powtórka z rozrywki. Osowiały i sztywny jest, ale nie wiemy jeszcze dlaczego. Może ta choroba go dodatkowo osłabiła. Jeżeli stan się nie pogorszy, to Burton powinien wrócic do normy.
Eman i Equus dostali coś na wzmocnienie żeby ich też coś nie chwyciło przy okazji choroby Burtona.

Dzisiaj zrobiłam chłopcom pierwszą inhalację z soli iwonickiej i septosanu. Wszystkim, bo żadnemu to nie zaszkodzi a pomoże nie chorowac. Wszyscy dostają też scanomune.



Waga na dziś:
Burton - 443 g
Eman - 552 g
Equus - 664 g
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: susurrement »

a Dante już w nowym domu?
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

MAMY NOWEGO DOMOWNIKA

Post autor: zalbi »

Na temat Dantusia napiszę w odpowiednim czasie.


MAMY NOWEGO SZCZURZEGO DOMOWNIKA!
Wracając dzisiaj z lecznicy odebrałam maleństwo. Śliczny, agutkowy chłopczyk. Szczurzątko trafiło do mnie z rozwaloną tylną łapką. Łapka wyglądała paskudnie i widac było, że go boli i że mu to przeszkadza.
Nie zwlekając ani chwili od razu poszliśmy na operację. Nóżka została zszyta, zostały podane leki przeciwbólowe i jest ok. Stópka jest krótsza, ogonek nie ma na niej paluszków ale dzielnie drepta i wydaje mi się, że nie sprawia mu to większego kłopotu.

Zapoznałam go już ze starszym, niebieskim samcem i jest ok. Niebieski zdominował maluszka i już po chwili tulili się do siebie. Aktualnie siedzą razem na łóżku i chyba śpią. Cieszę się, że roczny samiec wreszcie będzie miał towarzystwo, tak długo był sam. Ogony oczywiście zostają u mnie.

i zdjęcie z łączenia:
Obrazek
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: alken »

;D ;D ;D haha dopóki nie zobaczyłam zdjęcia byłam mocno przejęta, że jak to, nowy szczur, jak jednego oddałaś :P "słitaśny" jest. i pewnie nie gryzie pościeli ^-^
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: Sheeruun »

Zabiłaś mnie tym opisem... ja tu sie ciesze ze zaraz sobie podejrze zdjecie ślicznego szczuraka.. a tu.. maskotki! ;D
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: zalbi »

No, doszczurzyłam się jednym słowem =)



I zdjęcia:

Dante:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Equus:
Obrazek Obrazek


Emanana nie interesowała sesja zdjęciowa a Burtona nie chciałam męczyc.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: ogonowa »

hahaha, padłam. :D



http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a9 ... 4aefa.html niczym książę w złotej wanience. ;>
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja trzódka: Burton, Eman, Equus

Post autor: Ogoniasta »

Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”