Koniec szczurzej historii. Trzódki ciąg dalszy.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: zalbi »

iwonka myślę, że w wszędzie robią testy. ja byłam na testach prywatnie bo jak się okazało było taniej a kobieta prowadzi mnie już dawno tak z alergią jak i jako lekarz ogólny, bo ma dwie specjalizacje i chociaż jest lekarzem dziecięcym to bardzo mi pomogła z moimi częstymi anginami itd kiedy inni lekarze nie wiedzieli co mi podac. poza tym testy w przychodni byłyby dopiero za kilka miesięcy a ja zaczynam się męczyc już teraz, kicham i mam katar przez pyłki.

Loryel - wiem jak jest ciężko i szczerze Ci współczuję. Ja do ostrego stadium astmy nie doprowadziłam, jednak mało brakowało. Ale nie dawałam już rady. Leki pomagają, masz rację, do czasu. Jednak myślę, że jeżeli zaczęłabym się leczyc kilka lat temu miałabym większe szanse niż z leczeniem "na ostatnią chwilę" gdy dopiero zorientowałam się, że mam alergię. Chociaż to bez sensu - bo dlaczego miałam leczyc się wcześniej skoro tej alergii nie było.. eh.


Odczulac się, odczulac i jeszcze raz odczulac. I wtedy może była by możliwośc, by ogony z nami zamieszkały. Jednak osobiście boję się, że objawy mogą wrócic, skoro tak silne leki, jakie brałam, nie dawały efektów..
Brakuje mi chłopców strasznie. To okropna rzecz oddawac przyjaciół, których kochasz.. bo tak, ja ich kochałam. I nadal jest mi ciężko, gdy o nich pomyślę. Ale wiadomo, że jeżeli chodzi o dobro przyjaciela - trzeba swoje uczucia odłożyc na bok. W dniu oddania chłopców byłam twarda - udało mi się to. Za to wieczorem płakałam jak głupia.


Dlatego nikomu nie życzę takiej alergii ani oddawania przyjaciół.. ale tak, jak pisałam już przedtem - jeżeli miałabym zrobic to jeszcze raz - zrobiłabym. Bo wiem jak bardzo poprawiło mi się po tym i wiem, że dla nich też było to lepsze.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Loryel
Posty: 125
Rejestracja: czw lip 16, 2009 5:04 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: Loryel »

Dodatkowo owy lekarz-dziad (bo inaczej go nazwać nie można) przeprowadził i badania na astmę... i co ? Oczywiście stwierdził, że żadnej astmy nie mam... ja akurat ze spokojem mogę spać po nocach... mam ataki jedynie jak się np przebiegnę. Ale tak to jest całkiem ok... w sumie odkąd biorę leki na alergię. Bez leków miałam duszności także w nocy ale nie do tego stopnia, że spać nie mogłam. Więc bardzo dobrze cię rozumiem zalbi... postąpiłaś jak najbardziej odpowiednio w takiej sytuacji. A i ogony są teraz równie szczęśliwe ;) Ja postaram się jeszcze przemęczyć te 2 lata... mam nadzieję, że dam radę.... ale boję się tej pustki w życiu bez ogonów... człowiek bardzo szybko przywiązuje się do tych małych żyjątek i to do takiego stopnia... :'( No nic trzymaj się tam zalbi i życzę ci jak najlepiej :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: zalbi »

zamieszkały z nami dwa aksolotle ::)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: Paul_Julian »

Takie cosie ?

Obrazek

Pokaż fotkę tych rózowych cosków :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: zalbi »

tak..

pokażę. jutro. gdy przywieziemy im mieszkanie...

jutro też idę na dżdżownice.. ::)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: Jessica »

łoo :o . czekam na zdjecia
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: zalbi »

Paul_Julian pisze: Pokaż fotkę tych rózowych cosków :D
tylko zapytam jeszcze: dlaczego różowych?
przecież aksolotle nie są różowe.

my mamy białego - leucystycznego i dzikiego.


zdjęcia wstawię wieczorem, jak się już stworki zadomowią.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: Nietoperrr... »

Jakie fajne cosie,takie kosmiczne stworki ;D
Tak na marginesie,ni cholery nie wiem,co to takiego... ::)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: zalbi »

sprezentowaliśmy im 100 litrowe akwarium. na razie wystarczy, maluchy mają po 8/9 cm.
ogólnie aksolotle to bardzo ciekawe i piękne zwierzęta. przynajmniej ja tak uważam. w sieci można znaleźc wiele informacji na ich temat, jednak na większości for są wypisywane głupoty.. np takie, że aksolotlowi nic nie stanie się, gdy będzie trzymany w wodzie o temp 27 stopni.. nam jak na razie udało się uzyskac temp 19 stopni ale i tak chciałabym to jeszcze obniżyc. na krótki okres czasu komputerowy wentylatorek jako chłodzenie wystarczy.


zdjęcia: bez jakości, ostrośc padła.. ale mój aparat nie lubi się z szybą akwarium..
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: Paul_Julian »

Te aksolotle były chyba na liscie "dziwnych zwierzątek" :)
Osobiście nie znam sie wogóle na rybkach , myślę , ze sa troche nudne, bo nie mozna ich pogłaskac. Ale na pewno są fascynujące w obserwacji.
Na sieci widzialem tylko te różowe , fajne mają te "uszki". czy one czemuś służą ?
I to takie traszki chyba bardziej niż rybki ....
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: zalbi »

Paul_Julian pisze:Te aksolotle były chyba na liscie "dziwnych zwierzątek" :)
Osobiście nie znam sie wogóle na rybkach , myślę , ze sa troche nudne, bo nie mozna ich pogłaskac. Ale na pewno są fascynujące w obserwacji.
Na sieci widzialem tylko te różowe , fajne mają te "uszki". czy one czemuś służą ?
I to takie traszki chyba bardziej niż rybki ....
to nie ryby a płazy. a "uszki" to nic innego jak skrzela.

poza tym są to bardzo towarzyskie zwierzęta. można brac je na ręce (oczywiście w wodzie), podpływają gdy podchodzi się do akwarium, karmię je z ręki. jeszcze trochę i nauczę je podpływac pod powierzchnię wody by się przywitac.
i są dobrym rozwiązaniem dla alergików. co prawda są stworkami nie planowanymi ale myślę, że są "zaskoczeniem" bardzo trafionym.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: Paul_Julian »

Ojaaa , z tego co piszesz to faktycznie bardzo towarzyskie ! I jak czytam , to dosyć spore , do 30 cm. Sympatycznie wyglądają z tymi skrzelami. I szybko sie uczą :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: unipaks »

Aksolotle są fascynujące ; moja koleżanka ma je od lat i zawsze się u niej wgapiam że nie wiem , jak czas leci :)
Dawno , dawno temu sądziłam , że Cortazar je sobie wymyślił :D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: Nue »

O ile dobrze kojarzę, aksolotle przez całe życie występują w postaci larwalnej, a przejście w postać dorosłą hamuje w naturze między innymi właśnie temperatura.

No co. Byłam na biol-chemie :P
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Koniec szczurzej historii. Myszy harcują.

Post autor: zalbi »

Nue pisze:O ile dobrze kojarzę, aksolotle przez całe życie występują w postaci larwalnej, a przejście w postać dorosłą hamuje w naturze między innymi właśnie temperatura.
[/size]
niekoniecznie. za "dorastanie" aksolotli odpowiedzialna jest tyroksyna. przy podawaniu tego hormonu, lekko podwyższa się temperaturę wody. ja nie zamierzam, zostawię to ludziom w labach.
liczę tylko na to, że się nie pogryzą i żaden nie będzie miał z przodu trzech nóżek.. ::)



a teraz złe wiadomości:
jednak jestem bliższa decyzji oddania dziewczynek niż ich zatrzymaniu. dzisiaj mam już spuchnięte oczy, z nosa leje mi się od rana i zaczynam się dusic.. napisałam już do pani z Neverlandu, żeby pomogła mi w decyzji.. bo przecież Osika jest od niej.
ale na dniach pojawi się ogłoszenie o oddaniu..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”