Łobuzy dwa: Burbon, Gwiazdka/ Rudziaczek[*]

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
martucha1991
Posty: 171
Rejestracja: pt cze 27, 2008 8:34 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje potwory:)

Post autor: martucha1991 »

no i klatki nie udało mi się wylicytowac( tzn. mojej mamie, bo ja akurat byłam poza domem). Wydaje mi się, że udało się to komuś z forum ;)
Nie mogę się doczekac jutra :D a jednocześnie trochę się boję, że coś nie wyjdzie. Na odebranie szczurka z dworca mam tylko 3 minuty..
ze mną: Nano i Piko ;)
za TM: Kropka, Rudzielec, Burbon, Gwiazdka, Czarek, Whisky, Ząbek, Zadzior, Zawias, Spidi, Imbir, Goździk, Karolinek, Gruby, Rocky, Cynamon, Rambo
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moje potwory:)

Post autor: zalbi »

martucha, spokojnie, uda Ci się =D

gdy odbierałam malutką ogonkę od Shortusi, miałam minutę =P
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje potwory:)

Post autor: limba »

martucha dasz rade tylko miej wszystko przygotowane. :)

Zwierzyniec imponujacy :) i czekamy na fotencje nowego mieszkanca :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
martucha1991
Posty: 171
Rejestracja: pt cze 27, 2008 8:34 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje potwory:)

Post autor: martucha1991 »

już jest z nami ;D grubas, większy od bab, ale jakiś wyjątkowo wielki też nie :) Bardzo spokojny, powolny, zupełnie inny niż baby :) Jeszcze nie czuje się całkiem jak u siebie, ale jest bardzo przyjazny. Chyba będzie z niego miziak ;)
jestem trochę w szoku, bo jeszcze nigdy wcześniej, nie zdarzyło mi się, żeby ogony od początku były do siebie tak przyjaźnie nastawione :) Jak wróciłam wsadziłam Burbona do klatki, potem wypuściłam dziewuchy, a one po jakimś czasie władowały się kawalerowi do domu, obwąchały, i zabrały się do wyżerania z jego michy :P Trochę bałam się wpuścic tam Rudzielca, żeby nie doszło do jakichś spięc, ale wszystko było w jak najlepszym porządku ;) Gwiazdka trochę bała się nowego przybysza, ale ciekawośc przezwyciężyła jakiekolwiek obawy. Na koniec wszystkie wlazły do szuflady w wiklinowej szafce i wtedy doszło do małej kłótni między Burbonem a Rudą, nie wiem kto był sprawcą tego konfliktu, ale po chwili odnosiły się do siebie tak jak przedtem.
To teraz foty :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1f ... 96cae.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf0 ... ac206.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e50 ... ad5c1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b7 ... 5bd5b.html
wszystkie ogony w wiklinowej szafce, uwielbianej :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/277 ... 71e37.html
Jeżeli nic się nie wydarzy, nie będzie nadal żadnej agresji to chyba połączę je za jakieś dwa dni :) czas pokaże.
ze mną: Nano i Piko ;)
za TM: Kropka, Rudzielec, Burbon, Gwiazdka, Czarek, Whisky, Ząbek, Zadzior, Zawias, Spidi, Imbir, Goździk, Karolinek, Gruby, Rocky, Cynamon, Rambo
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moje potwory:)

Post autor: zalbi »

to Burbon to kastrat? dlaczego ja nic o tym nie wiedziałam??


więcej zdjęć =)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
martucha1991
Posty: 171
Rejestracja: pt cze 27, 2008 8:34 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje potwory:)

Post autor: martucha1991 »

Gdyby nie był kastratem, to bym go nie brała ;) trzymanie szczurów w dwóch klatkach to nie dla mnie, z różnych powodów ;)
A o foty się postaram, będą dziś lub jutro. Burbon taki jakiś przestraszony jest, siedzi cichutko i nawet niespecjalnie chce wyjśc z klatki. Ważyłam go dzisiaj i trochę się zdziwiłam, waży tylko 400 gram, a wygląda na więcej ;) chyba jest po prostu taki puszysty i to daje takie wrażenie :P
ze mną: Nano i Piko ;)
za TM: Kropka, Rudzielec, Burbon, Gwiazdka, Czarek, Whisky, Ząbek, Zadzior, Zawias, Spidi, Imbir, Goździk, Karolinek, Gruby, Rocky, Cynamon, Rambo
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje potwory:)

Post autor: IVA »

Piękne ogonki :)
A co do Burbona - hmm w nowym stadku pewnie chciał wyglądać na większego wiec strosząc sierściuchę powiększył swoją objętość. No i jak widać udało mu się wprowadzić w bład przynajmniej swoją opiekunkę ;)
martucha1991
Posty: 171
Rejestracja: pt cze 27, 2008 8:34 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje potwory:)

Post autor: martucha1991 »

a miało byc tak pięknie.. Ruda jak tylko widzi białasa cała się jeży i atakuje go od dupy strony :P To tak w wielkim skrócie. Wiem, że nie ma się czym przejmowac, bo żadnej wielkiej agresji nie widac, ale jednak miałam taką cichutką nadzieję, że będzie pełna zgoda od początku ;) Codziennie się spotykają, może uda się władowac ich do jednej klatki w weekend, zobaczymy.
Burbonek lubi jak się go głaszcze, tak ładnie przymyka oczka, ale przy podnoszeniu trochę się stresuje :) Z klatki jak na razie nie chce wychodzic, zatrzymuje się przy drzwiczkach, trochę się pogapi i na tym koniec, może obawia się rudej, wstrętnej baby ;) I znów fotek brak, jak będę miała trochę czasu, pstryknę.
ze mną: Nano i Piko ;)
za TM: Kropka, Rudzielec, Burbon, Gwiazdka, Czarek, Whisky, Ząbek, Zadzior, Zawias, Spidi, Imbir, Goździk, Karolinek, Gruby, Rocky, Cynamon, Rambo
Awatar użytkownika
Beestje
Posty: 46
Rejestracja: pt lip 04, 2008 1:09 pm
Lokalizacja: Pławniowice/Gliwice/Wrocław

Re: Moje potwory:)

Post autor: Beestje »

Czekam na jakieś nowe zdjęcia Twoich piękności! No i jak tam zachowanie Rudej w stosunku do Burbona?
Obrazek
martucha1991
Posty: 171
Rejestracja: pt cze 27, 2008 8:34 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje potwory:)

Post autor: martucha1991 »

Ogony od wczoraj razem w klatce, moje kochane ;) Nie ma żadnych kłótni(przynajmniej na razie) Spały razem w rurze, w której wydawałoby się, zmieszczą się tylko 2 i to ledwo ::) stadko rośnie, a klatka się kurczy :P Cały czas szukam większej, bo wciąż mam wrażenie, że w tej się gniotą jak sardynki w puszce ;) Dzisiaj zaliczyłam sporego dziaba w palec od Burbona, nadal trochę boli ::) chciałam go pogłaskac przez kratki w klatce. Oczka miał otwarte, byłam pewna, że mnie widzi i czuje, a jednak się przestraszył... Morusiowi ropień rośnie coraz bardziej, w tym tygodniu jadę z nim do weta, tak do kontroli. Na szczęście cały czas zachowuje się normalnie, nie widac, żeby jakoś specjalnie mu to przeszkadzało.
Fotki muszę wgrac, będą trochę później :)
ze mną: Nano i Piko ;)
za TM: Kropka, Rudzielec, Burbon, Gwiazdka, Czarek, Whisky, Ząbek, Zadzior, Zawias, Spidi, Imbir, Goździk, Karolinek, Gruby, Rocky, Cynamon, Rambo
martucha1991
Posty: 171
Rejestracja: pt cze 27, 2008 8:34 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje potwory:)

Post autor: martucha1991 »

Mam tylko kilka fotek i to niestety same klatkowe :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ach, te czerwone oczyska.. na fotach z lampą szczurzaste wychodzą jak diabły >:D
ze mną: Nano i Piko ;)
za TM: Kropka, Rudzielec, Burbon, Gwiazdka, Czarek, Whisky, Ząbek, Zadzior, Zawias, Spidi, Imbir, Goździk, Karolinek, Gruby, Rocky, Cynamon, Rambo
Awatar użytkownika
Beestje
Posty: 46
Rejestracja: pt lip 04, 2008 1:09 pm
Lokalizacja: Pławniowice/Gliwice/Wrocław

Re: Moje potwory:)

Post autor: Beestje »

Śliczniaki niesamowite :) Skąd masz dla nich taką rewelacyjną rurę? Rozglądam się też za jakąś, ale nic porządnego nie umiem znaleźć. Fajnie, że się Twoje stadko dogaduje. Wymiziaj ich ode mnie :D
Obrazek
martucha1991
Posty: 171
Rejestracja: pt cze 27, 2008 8:34 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje potwory:)

Post autor: martucha1991 »

Dzisiaj odszedł Moruś..
Wczoraj wieczorem, jak wróciłam z kilkudniowej wycieczki okazało się, że ropień u króla zmiękł. Moja mama nie poszła z nim wczoraj do weta, stwierdziła, że pójdziemy dzisiaj. Rano osłabł, nie bardzo chciał jeśc, pojechałam do weta. Tam okazało się, że tą ropę można teraz usunąc, pod miejscowym znieczuleniem. Wydawało się, że wszystko idzie dobrze, ale po chwili Moruś zaczął strasznie piszczec, nigdy czegoś takiego nie słyszałam.. Coraz wolniej oddychał, wet próbował jeszcze go ratowac, ale już nic się nie dało zrobic... i odszedł. Był z nami tak długo, nie mogę przyzwyczaic się do myśli, że już go nie ma.. Miałam 8 lat kiedy znalazł się u mnie...
prawdopodobnie był uczulony na środek znieczulający..



Z resztą zwierzaków wszystko dobrze. Burbon wprowadził spokój do stadka, odkąd jest z babami, nie słychac żadnych kłótni. Koty, jak to koty, łażą własnymi drogami, nic się u nich nie zmieniło. Tygryska czeka kastracja, teoretycznie mogłabym tego nie robic, ale boję się, że zacznie walczyc o swoje w okolicy, a mojemu drugiemu kocurowi na dobre to nie wyszło. Gruby, jeszcze przed kastracją codziennie przychodził podrapany, raz został tak pogryziony, że ledwo z tego wyszedł. Po kastracji zupełnie minęło mu zamiłowanie do bójek.

Beestje, szczurki wymiziane :) rurę wytargałam kiedyś z piwnicy, niestety, tylko jedną taką znalazłam.


Moruś jest już trzecią kochaną istotką, która odeszła w tym roku...
żegnaj mój malutki :'(
ze mną: Nano i Piko ;)
za TM: Kropka, Rudzielec, Burbon, Gwiazdka, Czarek, Whisky, Ząbek, Zadzior, Zawias, Spidi, Imbir, Goździk, Karolinek, Gruby, Rocky, Cynamon, Rambo
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje potwory:)

Post autor: IVA »

Kiedy odchodzi przyjaciel ciężko cokolwiek powiedzieć.
Dla Morusia [*]
martucha1991
Posty: 171
Rejestracja: pt cze 27, 2008 8:34 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje potwory:)

Post autor: martucha1991 »

Dziękuję IVA...
Znalazłam w starym albumie zdjęcia Morusia jak miał jakiś rok czy dwa. Nie mam skanera, więc po prostu trzem z nich zrobiłam fotki, dlatego też są mało wyraźne :)
Na dwóch jest z malutką jeszcze wtedy Mimi
Obrazek Obrazek Obrazek

wciąż zwracam kroki do kuchni, bo chcę pójśc do niego, dac mu jeśc, pogłaskac, czy posprzątac.. a jego tam nie ma..
ze mną: Nano i Piko ;)
za TM: Kropka, Rudzielec, Burbon, Gwiazdka, Czarek, Whisky, Ząbek, Zadzior, Zawias, Spidi, Imbir, Goździk, Karolinek, Gruby, Rocky, Cynamon, Rambo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”