Wróciłam po ponad roku. Witajcie!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: Nieja »

Dziś prawie 3 tygodnie już są ze mną! :-) Oczywiście zgodnie z obietnicą daje aktualne zdjęcia i mogę Wam powiedzieć, że głowa Jekylla koloru nie zmienia ale za to Hide wygląda już prawie jak albinosek ! :-) Muszę też dodać, że Hide nadal wygląda jak taki grubasek dla mnie :-P Ale widać taka jego uroda. No i Jekyll musi bawić się ze mną, bo kolega coś nie bardzo wie po co w ogóle się bawić, także Jekyll kocha bawić się w berka z moją ręką :-)

No ale wracając do kolorków, to śmieszna historia w ogóle :-) Jeszcze wczoraj Hide miał na głowie ciemny odcień szarości, a dziś ma już na całym ciałku jednolity kolorek :-) Bardzo szybko wyjaśniał muszę Wam powiedzieć. Nie spodziewałam się, że tak szybko się zmieni :-)

Hide i Jekyll na dzień dzisiejszy:
Obrazek

Dla porównania zobaczcie wcześniejsze zdjęcia kilak postów wyżej :-)
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: zalbi »

o, jaki ładny siwusek =)

mój Eman jeszcze nie wyjaśniał.. dziwne =P
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: Nieja »

Dzień 21 u mnie.

Chłopaki są wspaniali. Hide zaczyna pojmować, że ja=bezpieczeństwo. Jekyll ufa prawie bezgranicznie. Pomimo tego, że Hide jest znacznie większy i masywniejszy od Jekylla, to zawsze Hide leży na pleckach i się poddaje podczas zabaw, a jednak mi się nie daje przewracać :) Jekyll zawsze po zabawie ze mną biegnie do Hide'a i pokazuje mu, że pomimo tego, że go wywróciłam, to i tak jest lepszy i Hide musi potulnie leżeć na pleckach :)

Wczoraj Hide po raz pierwszy w życiu zaczął gryźć kraty! Szczerze mówiąc moje poprzednie szczurki tego nie robiły... Dziwny dźwięk :) Cieszyło mnie to, ponieważ robił to w nocy, a ja w ciszy spać nie mogę :) Także razem ze szczurzymi przyjaciółmi uratowałam kołysankę do snu :)

No i dziś chłopcy uznali, że muszą się edukować i wybrali się do księgarni, czyli półkę która jest tuż nad ich klateczką i zaczęli czytać książki, co mi osobiście się nie podobało, no ale edukacji im nie mogę odmówić prawda? :)

Śmieszna rzecz u Jekylla jest taka, że lubi spać na półce z głową spuszczoną w dół :) Wygląda jakby był bardzo smutny i czekał aż go wypuszczę :)

Na dodatek odnoszę wrażenie, że chłopcy wiedzą, iż niedługo zagości u Nas kolejny maluch :) Hide, od dnia kiedy napisałam do właścicielki malucha, zaczął się ... Bawić :) No może nie jest to takie spontaniczne jak u Jekylla ale mamy postęp!

Resztę o nowym lokatorze napiszę jak do mnie dotrze :)

A teraz pora na to, co wszyscy tak lubimy! Zdjęcia!
P.S. Zwróćcie uwagę na to, jak Hide szybko zmienia kolor :)

Hide i jego zezik? Powiedzcie proszę, czy Wasze też mają taki skrzywiony wzrok?
Obrazek

Hide i jego poza :) Kojarzy mi się ze strzelaniem focha :)
Obrazek

Hide w "szczelinie". Dark Side of Hide!
Obrazek

No i to... Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć, czy jest możliwe by miał pieprzyk? W dotyku jest jak twarda maleńka kuleczka ale jest w kolorze skóry. Ciężko zrobić zdjęcie z odsłoniętą sierścią ale zawsze da Wam to jakieś pojęcie...

Obrazek

Jekyll przy lekturze

Obrazek

Jekyll i jego piękne oczęta!
Obrazek

Drastyczne zdjęcie ale ... Jekyll po prostu zasnął a perspektywa robi swoje :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 10:27 pm przez Nieja, łącznie zmieniany 1 raz.
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: Nina »

Piękny zezik :P Moja Femi robi tak notorycznie :D A innym też sie zdarza.

Cudne te Twoje :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: Nieja »

Pierwszy raz w życiu mam szczurka z oczętami dark ruby, stąd moja panika :) Zawsze miałam węgielkowe oczęta :) No i dziękuję Grzesi za odpowiedź dotyczącą pieprzyka :)

Mogę spać spokojnie dzięki Wam :)
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: pin3ska »

Twoj ma pieprzyk... A co bys powiedziała na czarne, owłosione znamie wielkości dziesięciogroszówki? :P Moj Wacek takie ma na główce i na początku tez panikowalam :D
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: Ivcia »

Jejku jej... One są boooskie :) Zakochałam się, normalnie się zakochałam! Teraz będę siedzieć przed komputerem i wpatrywać się w te piękne mordki. Po prostu wzroku oderwać nie mogę... CUUUUDOWNEEEEEEE!!!!!!!! :D
Wymiziaj je ode mnie, koniecznie! :*
Monini
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 23, 2008 6:07 pm

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: Monini »

Ale piekni chlopcy! Czekamy na fotki kolejnego, bo jednak bedzie kolega ;D . Pozdrawiam
Koszka <:3 )~ z nami od 19.11.2008
Malenstwo i Niunia <:3 )~ od 3.12.2008
Lora (pies) zaadoptowana ze schroniska 29.02.2008
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: Nieja »

Dziękuję w imieniu chłopaczków za pochwały :)
I nie przyznam się, że mam gmr :P Ja po prostu uważam, że chłopaki potrzebują kolegi do zabaw, bo Hide jakiś taki poważny jest :P A Jekyll by się tylko bawił, a tylko ja mu w zabawach towarzyszę. Podejrzewam, że w 3 będą bardzo szczęśliwi :) I ciekawa jestem kto będzie dominował w stadzie :) Jekyll czy nowy przybyły kolega :) Może Jekyll zostanie zdetronizowany? :P

I obiecuję, że jak tylko maleństwo do mnie trafi, to będą zdjęcia :) Duużo zdjęć ;) Na razie Jekyll i Hide maja 124MB zdjęć co daje jakieś 190 sztuk ale ta liczba rośnie z dnia na dzień :)

A znalazłam piękne zdjęcie jak Hide śpi a Jekyllek jak zwykle go tuli.

Hide się wyluzował i zasnął
Obrazek

Ale powiem Wam, że chłopakom zdarza się zasnąć na półce i spaść na sianko :P Dlatego półki dałam nisko a wyżej są bezpieczne hamaczki :) No i mają namiot :P Ich wyluzowanie podczas snu przysparza mnie o ból brzucha ze śmiechu :)
Może uda mi się zrobić zdjęcie jak Jekyllek rozpłaszcza się na półce i wygląda jak naleśnik :) Często to robi. Zasypia tuż przy drzwiczkach klatki, żeby odrazu wyjść jak się otworzą :)

A jeśli macie czas i ochotę, to wyrzeźbijcie z marchewki kulkę :) Chłopaki mieli tyle frajdy, że nie macie pojęcia :) Ale niestety zdjęć nie ma, bo akurat akumulatorki do aparatu się rozładowały :)

A tu Hide i jego tekst: Hey! Nie wiedziałem, że mamy w pokoju plakat Luisa Royo :)
Obrazek

Swoją drogą, oni kochają szczelinę między klatką a półeczką :) To ich nowy azyl :) Ciekawe kiedy przestaną się tam mieścić :P
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: Ivcia »

Oni są boscy, ale wciąż czuję niedosyt... Czekam na kolejne zdjęcia :D
A kiedy, jeśli wolno zapytać, nowy maluch znajdzie się u Ciebie?
Awatar użytkownika
Alexis
Posty: 127
Rejestracja: czw sty 24, 2008 3:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: Alexis »

Ale przystojniaki :D słooodkie to pierwsze zdjęcie ;)
Za TM: Fela, Afra, Skrętka, Wtyczka, Feta
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: Malachit »

Oni sa boscy :D
Hyde mnie rozwala na tych niektorych zdjeciach :D
zreszta Jekyll tez jest dobry ^^
(btw czy to nie plakat z empiku z anielica? :P bo mialam sobie taki sprawic :D)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: Nieja »

Maluszek w sobotę dotrze do mnie :)

W ogóle to powiem, że dawniej uważałam Bob'a za najspokojniejszego ogona jakiego znam, jednak Hyde go przebił :) Jak miałam Boba i Georga, to ciągle były "mini walki", a raczej taka próba przez zabawę kto tu rządzi i chłopcy bili się jak bokserzy ale zawsze ostatecznie wygrywał George, który był mniejszy :) A Hyde co robi jak go Jekyll przewraca? Nawet nie próbuje się stawiać :) Wystarczy, że Jekyll go dotknie, a Hyde już na plecach leży :) No i nie ma walk o władzę :)
Ale Hyde zaczyna próbować swoich sił :) Wczoraj przewrócił Jekyllka i od razu uciekł do namiotu udając, że to nie on :D

Hyde zaczyna "szaleć" tak w ogóle. Ma spontaniczne napady radości jak Jekyllek :) Tylko u Jekylla trwają one może 5 minut jeden, a u Hide'a trwa 10 sekund :)

Po cichu liczę, że maluszek wraz z Jekyllem będą dobrym przykładem dla Hyde'a jak się powinno bawić :)

Dziś im zdjęć nie robię :) Aparatowe bateryjki siadły :)

Malachit, to jest plakat z Anielicą, masz absolutną rację :) Kocham prace Royo, w pokoju wiszą już dwie :) Ale nie mogę nigdzie dostać ulubionego, który nosi tytuł "Black Tinkerbell". Mam w pokoju miejsce na jeszcze kilka jego prac :) Po cichu liczę kiedyś zawiesić na ścianie nie tylko plakat z Empiku :)
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: Nieja »

Jest nas trzech!
06.12.2008 dotarł do mnie nowy lokator. Szczurek się urodził 2 listopada :) Dzięki życzliwości Pin3ski i Niny przyjechał z Wrocławia do mnie :)

Gdzie ja jestem?!
Bardzo obawiałam się łączenia ale całe szczęście moje obawy były niesłuszne. Oczywiście Jekyll malucha od razu zaczął napastliwie obwąchiwać i wylizywać od noska po koniuszek ogonka :) Maluch jednak się nie przejmował i ze stoickim spokojem zajadał słonecznik :D Hyde rzecz jasna patrzył z góry na maleństwo, po czym kiedy malec poszedł do niego na hamak, to łaskawie obwąchał i wylizał malucha :) Całe zamieszanie w związku z przybyciem malca trwało może 2h, po czym chłopcy wrócili do "normalności"

Jaki jestem?
Na razie maluszek jest nieco wystraszony ale wyjada z miseczki wszystko co dobre, nie kicha, nie trzęsie się, więc podróż i całą nową sytuację przyjął w miarę spokojnie. Jednak okazuje się, że kiwa główką żeby ostrość złapać :) Jest to mój pierwszy szczurek który tak robi :) Bob i George ani Jekyll i Hyde tak nie robili, więc jest to mój pierwszy raz z takim ogoniastym :)

A teraz to, na co wszyscy czekali czyli zdjęcia :) Oczywiście nie tylko maluszka :)

Maluszek w przesłodkiej pozycji podczas mycia
Obrazek

Tu widać kolorki
Obrazek

Nie mogę na to patrzeć!
Obrazek

Jekyllowy pysio
Obrazek

Jekyll szepcze coś do malucha
Obrazek

Hyde i jego słodka mordeczka
Obrazek

Czy te oczka mogą kłamać?
Obrazek

Jekyll i maluszek
Obrazek

Oto ja!
Obrazek

Lubimy wylegiwać się pościeli!
Obrazek

W ogóle to maluszek ma imię :) Oficjalnie nazywa się Mr Cookie :) Jego nieoficjalny pseudonim to Dimmu Borgir :D Nie pytajcie dlaczego :P

P.S. Proszę uprzejmie o zmianę tematu na: Jekyll, Hyde i Mr Cookie
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jekyll i Hyde

Post autor: grzesia »

Piękny nowy lokator...
cud, miód i orzeszki... ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”