Dorotkowe noski. Frutka [*] Julka [*]

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Dorotkowe noski. Frutka [*] Julka [*]

Post autor: Dorotka96 »

Kocham zwierzęta, czuję z nimi silniejszą więź, niż z koleżankami... Dziewczyny sa fałszywe, odgadują mnie za placami... A zwierzaki sa kochane, wdzięczne, potrafia obdarzyc własniela miłością...

Moje mini zoo:

* Kot dochowiec - Puchacz.
Na początku, jak sie przybłąkał, był już stary i chory. Wyleczyliśmy go, zaopiekowaliśmy... Był cały czarny, miał piękne, zielone oczy, no i taki śmieszny, płaski ogon. Jak przyszedł, miał około 10 lat. Jakoś tak. Nie ma go już od 2. Gdy się wprowadziliśmy do domku, w którym teraz mieszkamy, byłam bobaskiem. Do mojego wózka właziły koty :D. Możliwe, że Puchacz był jednym z nich. Pamiętam, że przychodził 3 razy dziennie, na jedzenie, o tej samej porze.
Puchacz - chyba1997r.-2006r.

* Patyczak - Kijusia.
Do teraz nie wiem czy to była dziewczynka, czy chłopczyk...Dostałam ją (załóżmy jednak że dziewczynka) od brata, bez zgody mamy. Poprostu przyniósł 3 patyczaki do domu. Dwa były dla niego, jednen dla mnie. 1-szy jego patyczak ugotowa sie na słońcu :-\ , a 2-giemu odpadła noga i zdechły... Została tylko moja Kijusia, żyła rok... Przywiązałam sie do ledwo ruszającego sie patyka...
Kijusia - 2003r. - 2004r. [*]

* Kot dochowiec - Mufek.
Mufek to caały czarny, puszysty, duży i gruby kocur. Poprostu cudo! Jest piękny, majestatyczny... Ma okrągłe, wielkie, miodowe oczy... Kocha spać na pleckach, czyli "kołami do góry", eksponując swój wypełniony mieskiem brzuszek. Przyszedł do nas w zimie, zmarznięty, malutki... Wpuściliśmy go do domu, wytarliśmy. I tak już zostało.
Nie lubi szynki,ooo nie, ani parówek. On zje mięsko, surowe, lub upieczone, zależy na co ma ochotę. Aaa, jeszcze lubi rybę, także surową lub pieczoną... Od czasu do czasu zadowoli się sucha karmą, lub żarciem z puszki dla kotów. Jak nie dostanie, togo, co akurat chce, patrzy sie ma mnie z taakim wyrzutem!!! Wyjątkowo wybredne stworzenie...
Mufek - z nami: 2002r.

* Żółw żółtolicy - Tuptuś
Prawdziwe zimnokrwiste stworzenie! Zero uczuć. Potwornie brudzi. Trzeba zmieniac mu wodę co 3-4 dzień. Ma wielgachne terrarium z wysepką, do którego za każdym razem trzeba wlać 15litrów wody...:( W prawdzie jest ładny... Ma oliwkowozieloną skorupę i zielono-żółte miękkie części ciała. Błyszczące, niebieskozielone oczy i... pazury... Drapie niemiłosiernie! Ale mimo wszystko jest moim kochanym zwierzaczkiem:D. Jak go przywieźliśmy do domu, miał chyba 4-3cm średnicy skorupki w najszerszym miejscu:D. Taki malutki... kochany... Teraz urósł, ma ok. 17cm w najszerszym miejscu... Je takie zwykłe jedzonko dla żółwi, ale musi tez mieć mięso i rybę. Po jedzeniu trzeba go przynosic do wanny, do woda będzie zaraz zabrudzona...
Tuptuś - mój: 31.08.04r.

* Szczurcia - Odinka.
Odi to mój 1-szy szczurasek. Jest śliczna: czarne oczy, główka i grzbiet, brązowa pupcia i ogonek oraz biay brzuszek. Wyczytałam, że to "kaptuek". Jest taka troche misiowata... Spokojna, tolerancyjna, biedna - daje Frutce ze soba robić co ta mała paskuda zechce! Odi jest malutka. Ostatnia z miotu. Taka milutka, przytulalska, posłuszna. Jej ulubinym miejscem jest mój rękaw czerwonego sweterka;) lub cieplutki szlafrok. Jeśc najbardzej lubi takie "nieszczurze" rzeczy: ciastka, serek, itp.
Odinka - ur.: 17.01.08r. 16:20(koniec porodu), moja: 27.02.08r.

*Szczurcia - Frutka.
Nazywam ją czasem Frutti;). To mój 2-gi szczurcio. Piękna jest: czarne oczka, biały pyszczek i brzuszek, szary grzbiet, bladoróżowy ogonek. Podobno to jesty ubarwienie "Husky". Jst wyjątkowo mała. Możliwe, że za wcześnie była oddzielona od matki i nie urosła(to nie moje wina, bo juz w sklepie była bez mamy!), jest jeszcze mniejsza od Odinki! Frutka to kompletna wariatka! Tu skacze, tu wciska swój ciekawski pyszczek, wszędzie jej pełno! Zmora jedna, nie daje Odince żyć. Tez lubi mój sweterek. Ale bardziej śmigac po nim, i biegać... Lubi jeśc takie własnie "szczurz" rzeczy: ziarenka, itp. Nie przepada za to za ciachami.
Frutka - moja:28.10.08r.
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: Nina »

Patyczaki nie mają płci ;) To takie 2 w 1. Ciesz sie, że nie zrobiło Ci sie z niego 100 :P Mój zaczął znosić jajka i miałam ich ok. 200 ::)
Co do żółwia. Skoro do terrarium wchodzi tylko 15litrów, to wcale nie jest wielkie. Do terrarium żółwia mojego kuzyna (jego żółw to też Tuptuś) wchodzi jakieś 50 litrów.
Masz dobry filtr w tym terrarium?
Fajne stadko :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: Dorotka96 »

Filtr? to nie jest żółw jest wodno-lądowy i nie może miec terrarium całego w wodzie. Tylko tak żeby mial skorupe zakrytą i troche ponad. a terrarnium jest takie ok.... 75cm x 55cm... Ma tylko grzałkę.
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: strup »

to teraz czekamy na zdjęcia Twoich zwierzaków. ;D
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: Dorotka96 »

Za pomniałam jeszcze o innych kotach, które przychodza do mnie "na michę" lubią mnie i już. Z Łaciatką jestem bliżej związana jeszcze. To taka łaciata kotka, lubi jeśc :D . To jest albo mam Mufka, albo siostra, ja nie wiem...
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: Dorotka96 »

Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: Nue »

śliczniusia ta Twoja Frutka ;D
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: Ivcia »

Wszystkie słodkie, ale Frutka wymiata! 8)
Prosimy więcej zdjęć! :)
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: grzesia »

Mufek fajne pozycje przybiera:)
śliczne ogonki=+)
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: strup »

Śliczności. :D
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: Dorotka96 »

Teraz postaram sie przyłapać moje dziewczynki jak śpią razem, ale będzie trudno, bo Frutka jest chyba najżywotniejszym szczurkiem na Świecie, a śpią zawsze głęboko w domku wtulone w siebie do granic możliwości :D .
Gdy sie budzą, nigdy nie trzymają sie razem, ewentualnie jak ta mała zmora łazi po Odince i bije ją :-[ ... W szlafroku natomiast Odisia zaszywa się gdzieś w głębiny jasnozielonego puchu w kolorowe motylki ;) , Frucia zaś, za wszelką cenę chce zejść z łóżka.
Moge też złapac je aparatem jak obie razem wystawiają główki z tękawa nieśmiertelnego sweterka z czerwonej wełny. Słodki widok! ;D
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: Ivcia »

To już łap za aparat i się do pracy zabieraj! My tu czekamy z niecierpliwością ;)
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: Dorotka96 »

Mam juz zdjęcia dziewczynek jak razem jedza jogurt :D . Odinka z brudna brudką. Nie pamiętam, czy Frucia jak zwikle na paluszki w jedzonku... Ale zdjątka bedą jutro lub jeszcze w tym tygodniu ;) .
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
Esfly
Posty: 34
Rejestracja: czw gru 04, 2008 11:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: Esfly »

Śliczne myszaki ;)
Frucia słodka ;) A Odinka podobna do mojej Meluni :)
Tusiulek i Meluś :) <:3 )~
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Moi najwięksi przyjaciele;*

Post autor: Dorotka96 »

Mam małe problemy z kompem, przepraszam, ale zdjęć narazie nie będzie... :(
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”