Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka - RENIA :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dueciki dwa

Post autor: unipaks »

Znów jest gorzej :( Mała nie chce jeść ani pić , kiedy dajemy ze strzykawki... Dużo śpi , jest słabsza :-\
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dueciki dwa

Post autor: merch »

unipaks, powiem szczerze, ze dla mnie z tego co piszesz to bardziej na gruczolaka wygląda niz serce, no ale ja wetem nie jestem.
Trzymajcie się jakoś.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dueciki dwa

Post autor: odmienna »

steryd przestaje działać? nie zamartwiajcie się- powtarzam: leki nasercowe potrzebują zwykle czasu... Dżumka jest zaopatrzona w energię kroplówką... trzymamy tyle kciuków, ile mamy, a i te, co nam ich brakuje zaciskamy :-*
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dueciki dwa

Post autor: unipaks »

Po powrocie z pracy , kiedy było już tyle lepiej , skorzystałam i podałam jej ponownie Nootropil, zlecony jakiś czas temu, którego podawania zaprzestaliśmy po sobotnim kryzysie; teraz się zastanawiam , czy może jej ten lek szkodzić zamiast pomagać? Kiedy lekarka go zlecała, Dżumie dokuczały jedynie te przydławiania się, a ja podczas wizyty wspomniałam o podwijających się paluszkach łapy po domniemanym urazie dłuższy czas temu :-\ Nie wiem już , co myśleć.
Kiedy wczoraj jechaliśmy do lecznicy, minęło przecież 48 godzin od ostatniego zastrzyku, a mimo to z małą bylo coraz lepiej i doktor sam to zauważył...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dueciki dwa

Post autor: unipaks »

dopiero zauważyłam Twój wpis , merch
Małej zrobili rtg, widziałam to serce - powiększone, rozciągnięte, w porównaniu ze zdrowym. W jamie brzusznej nie było żadnych widocznych zmian , guzów itp, płucka normalne bez płynu.
Przed pojawieniem się tamtego gruczolaka sprzed pół roku po Dżumie nie można było poznać , że cokolwiek jest nie tak - żywotna, z apetytem i humorem (który traciła jedynie w bliskości nowych szczurków).
Chodzi mi po głowie ropień gdzieś w pyszczku; nie zrobiliśmy jednak tej endoskopii...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dueciki dwa

Post autor: odmienna »

eee, poczytałam o nootropilu- nie wiem, czy podawanie go w tej sytuacji ma jakiś większy sens- ale zaszkodzić nie powinien.
Malutka, może czuje spadek energii... ja bym jej pozwoliła spać jak najwięcej. Wtedy oszczędza energię i serducho.
Nie martw się teraz ew. ropniem... Piasecki by zauważył.
(Wbrew pozorom, szczurek dosyć długo może nie jeść bez wyraźnej straty na zdrowiu- niestety, ostatnio miałam to okazję obserwować, kiedy wystraszony Arielek, "zapadał się pod ziemię" na całe doby )
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dueciki dwa

Post autor: unipaks »

Dajemy jej pospać, czasem tylko zajrzymy żeby wiedziała, że jesteśmy, bo widać że tego potrzebuje - rozluźnia się wtedy i wygodnie układa
Wiem , że na zadziałanie leków nasercowych trzeba trochę poczekać , ale jednak takie załamania po okresie w miarę dobrej kondycji są dla nas bardzo stresujące.
Jedyny prezent, jakiego każde z nas potrzebuje na te święta, to uratować Dżumkę...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Dueciki dwa

Post autor: tahtimittari »

Uni, jesteś naprawdę cudowną osobą, że tak o nią walczysz. Chciałabym, żeby wszyscy nasi pacjenci mieli tak kochających właścicieli.
Z całego serca życzę zdrówka, ucałuj chorą Dżumkę, wymiziaj także pozostałe panny.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dueciki dwa

Post autor: odmienna »

Jedyny prezent, jakiego każde z nas potrzebuje na te święta, to uratować Dżumkę..
Obrazek- jeśli ta, nie spełni tego życzenia, poprosimy inną...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dueciki dwa

Post autor: unipaks »

dziękujemy , dziewczyny! :-*
Czas podać lek, oby się udało bez większej perswazji, bo nie chciałabym biedactwa dodatkowo stresować. jak się uda, to się trochę razem zdrzemniemy, żeby mieć siły do walki z tym niewiadomym. Przedtem jednak trzeba jeszcze poprzytulać trochę teraz zaniedbane czasowo Fini i Martinkę :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Dueciki dwa

Post autor: ol. »

Uni, a więc tego i tylko tego - ale za to ze wszystkich sił !
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dueciki dwa

Post autor: unipaks »

Trzeba ją było jednak dać pod wziewkę , żeby obejrzeć pyszczek od środka , jako że mała nie daje sobie tam zajrzeć po dobroci; chyba się wyjaśnił powód wczorajszego kryzysu a może i wcześniejsza niechęć do jedzenia
W ciągu tego tygodnia, kiedy Dżuma nie jadła nic twardego, dolne siekacze się rozszczepiły i ostre wewnętrzne krawędzie kaleczyły jej języczek . musiało się to dokonać ostatnio , bo naprawdę było oglądane wnętrze pyszczka oraz zęby, nie były za długie i niczego takiego nie dało się zauważyć- na ile dała sobie obejrzeć podczas rozwarcia pyszczka tym instrumentem , teraz pod wziewką jasno to widać - poza tym w porządku.
Mała jest na Metacamie, zapuszczam jej też 3-4 x dziennie Sachol , jeszcze pod znieczuleniem dostała też kroplówki i lek. Na razie jeszcze nie chce jeść , ciągle ją widać ten języczek cały w nadżerkach boli; czekamy na zadziałanie leków p/bólowych oraz p/zapalnych. Właśnie mała przymierzała się do jedzonka w miseczce , ale skończyło się na tym, że dobrowolnie zjadła nieco ze strzykawki; mamy na dzieję na nasz tak mocno wyczekiwany, upragniony prezent :)
Dziękuję za Wasze kciuki i życzę wszystkim Wesołych Świąt!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dueciki dwa

Post autor: Jessica »

mocne kciuki :*
najlepsze życzenia dla was kochani :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dueciki dwa

Post autor: zocha »

Dobrze, że chociaż wyjaśniła się sytuacja z niechęcią do jedzenia. Mam nadzieję, że z każdym dniem Dżumka będzie nabierała sił i będzie coraz lepiej. Kciuki nadal trzymam :)

Wszystkiego dobrego życzę dla Was :-* :-*
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dueciki dwa

Post autor: unipaks »

Dżuma sporo pospała, potem dzielnie jadła podawaną ze strzykawki kaszkę, insulinówkę nutri ( wiem że mało ale nie chciała więcej, jeszcze będziemy próbować) Odmówiła jabłuszka, banana i wody z miodem - tak w ogóle to zapomniałam spytać, czy miód teraz nie jest drażniący dla tych ranek na języczku :-\ ). Trzeba ją podkarmiać jak najczęściej, żeby odrobiła straty, bo z 450 g w niedzielę spadła na 416 dzisiaj. :( Patrzy na ns tak mądrze, kiedy prosimy ją i dopingujemy, żeby spróbowała "jeszcze troszeczkę" jak przestaje jeść. I Dżumka podejmuje kolejną próbę i zjada choć kapkę
Uwielbiamy tę szczurę :)
Ogonki dostały nieco świątecznych smakołyków, ale nie zostały poproszone , żeby się przysiąść do stołu . Fini aż popiskiwała z radości, a Martini omal nie wkręciła mi się w ciało, gdy mogłam im dziś poświęcić nieco więcej czasu i uwagi. Ostatnio to mąż jest z nimi więcej i dopieszcza jak może, ja wpadam tam niezbyt często i niestety nie na długo...
Jutro i pojutrze im to wynagrodzimy, dziesiejszej nocy będziemy się starać pomóc Dżumie uzupełniać straty i odzyskiwać siły :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”