Moja włochata heroina. Trzymaj się, Berciku!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja włochata heroina. Wkrótce nowi lokatorzy :)

Post autor: IHime »

Hi hi, my odchodzimy od imion kulinarnych, Wy dochodzicie. ;) Nie mogę się doczekać przyjazdu chłopaków. I reakcji Frejki na sardynkowych synków. :D
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja włochata heroina. Wkrótce nowi lokatorzy :)

Post autor: Dulcissima »

No, to się doszczurzyliśmy ^^
Chłopcy przyjechali do nas późnym wieczorem, przywiezieni przez saszenkę. Wczoraj byli mocno zmęczeni i zestresowani podróżą - w końcu przejechali pół Polski, żeby do nas dotrzeć. Wyjęliśmy ich tylko z klatki transportowej i puściliśmy na spacer po łóżku, ale nawet nie byli zbyt zainteresowani łażeniem. Dopiero, kiedy weszli do klatki tymczasowej, zainteresowali się michą a potem wspinaniem się na ścianki.
Zdjęcia później - dołączę też i fotki ze spacerku chłopaków stacjonarnych :)

A - udało się połączyć wysterylizowaną już Frejkę z męskim stadem. Było przy tym trochę pisków i wrzasków - głównie kiedy zainteresowana wyrywała chłopakom kępki sierści i ustawiała ich po swojemu. Kiedy po raz pierwszy weszła do ich klatki, to wyglądało to przezabawnie - chłopcy szybko i pojedynczo ewakuowali się z klatki, a Frejka łaziła i zaglądała to tu, to tam. Niemal było słychać, jak mówi: "to moje. O, to też będzie moje. I to moje, i to, i tamto też, mwahaha >:D >:D >:D "

Tyle na razie ;)
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja włochata heroina. Doszczurzeni :) :)

Post autor: Arau »

Freja <3 :D
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja włochata heroina. Doszczurzeni :) :)

Post autor: Dulcissima »

Tak tylko, żeby nie było, oficjalnie przedstawię nowych lokatorów:

Mości Pyrek:
Obrazek

i Pan Skwarek:
Obrazek

Dobranoc ;D
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja włochata heroina. Doszczurzeni :) :)

Post autor: diana24 »

Czyli jednak Łysy to Skwarek :D
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
mikaa88
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 23, 2013 5:11 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja włochata heroina. Doszczurzeni :) :)

Post autor: mikaa88 »

Jakie słodkie nowe ogonki ;D Wymiziaj ode mnie i nowych panów i pozostałe ogoniaste też :)

O Frejce mnie kompletnie rozbroiło, taka mała rozrabiaka z charakterkiem z niej. Biedne chłopaki ;)
Z nami: Tosia, Newton, Czesio
______
w nowym domku:Maguś [*][/url][/color]
______
za Tęczowym Mostkiem: Pysio [*], Kiki [*], Fizia [*][/color]
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja włochata heroina. Doszczurzeni :) :)

Post autor: Dulcissima »

Krótko, bo roboty dużo >:(
Zdjęcia jutro ::)

A tymczasem:

Strasznie żałuję, że nie mogę póki co tego sfotografować ani sfilmować - poprzestanę zatem na opisie. Często bawię się z Fufkiem i Mortem w "ganiam Cię ręką po klatce, a jak dogonię, to łaskoczę - jak Ty mnie złapiesz, to podgryzasz". Morti w pewnym momencie, kiedy ma już dość łaskotek, odstawia następującą pantomimę: składa przednie łapki przy klatce piersiowej (jak proszący pies), zamyka oczki, staje słupka - i bach! na plecy. "Szczur zdech, nie ma mnie w domu, nie łaskotaj i w ogóle zabieraj te łapska" ;D ;D ;D
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja włochata heroina. Wkrótce nowi lokatorzy :)

Post autor: Megi_82 »

Dulcissima pisze:NFrejka łaziła i zaglądała to tu, to tam. Niemal było słychać, jak mówi: "to moje. O, to też będzie moje. I to moje, i to, i tamto też, mwahaha >:D >:D >:D "
;D :D

Panowie piękni, Skwarek w sam raz dla mojej Pani Kluski :D Hmmm... miał być Gzik ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moja włochata heroina. Doszczurzeni :) :)

Post autor: odmienna »

Powiem Wam, że u nas znowu był pyrek z gzikiem.... dawno wiedzieliśmy, że to lubimy, ale nie mieliśmy pojęcia , że to się TAK własnie ZWIE. Dzięki Skawrkowi wiemy i to jest nasz osobisty zysk.
Skwarek z Pyrkiem- tyż zresztą piknie O0 .... niech rosną duże, grzeczne i zdrowe, bo śliczne już są :D .
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja włochata heroina. Doszczurzeni :) :)

Post autor: Dulcissima »

No dobra. Z poślizgiem, ale są zdjęcia ::)

Obrazek Wiesio
Obrazek "Carbon Allmighty" :P
Strasznie się chłopaczyna spasł, będę musiała zorganizować mu jakąś dietę >:D
Obrazek Obrazek "Ale jak to, dietę?" :o
Obrazek Carbon dorwał też ucho TŻ-ta. I wygląda na to, że obaj nie byli z tego faktu zadowoleni :P

Obrazek Morti

Obrazek Obrazek i Fuf <3

Obrazek Fuf upodobał sobie zrzucanie maskotek z półki. Najbardziej lubi pastwić się nad szczurami z ikei :P

Obrazek Wybiegowe śpiochy :)
Obrazek i Pan Skwarek we własnej osobie ;)
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja włochata heroina. Doszczurzeni :) Są zdjęcia! :)

Post autor: diana24 »

https://imageshack.com/i/j67iqrj - "obiecuję, już nie będę tyle jadł" :P
https://imageshack.com/i/5iu3dqj <3
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja włochata heroina. Doszczurzeni :) Są zdjęcia! :)

Post autor: Megi_82 »

To Fufi ma takie cudne loczki na plecach? Jaki potargany :D Sardyniątka są cudne :D Węgielek też ;D Wszyscy :D
A Wiesiu jak, trochę się już wyluzował chłopaczyna? :)
A jak reszta, Chmurka, Perełka, Berta, Frejka? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja włochata heroina. Doszczurzeni :) Są zdjęcia! :)

Post autor: Dulcissima »

Megi_82 pisze:To Fufi ma takie cudne loczki na plecach? Jaki potargany :D Sardyniątka są cudne :D Węgielek też ;D Wszyscy :D
A Wiesiu jak, trochę się już wyluzował chłopaczyna? :)
A jak reszta, Chmurka, Perełka, Berta, Frejka? :)
Yup. To Fufi ma te cudowne, mięciutkie loczęta ::)
Wiesiu w międzyczasie został alfą stada. Nie wiem, jak on to robi, ale nawet Frejka ma u niego posłuch, chociaż czasami skacze mu po głowie (ale tylko do momentu, kiedy Wieś nie ma dość i nie spuszcza jej łomotu >:D )

Biała Chmurka niestety już za TM.. Po kolejnych przerzutach i guzie, który jak się okazało przerósł jej cewkę moczową i jelito, musieliśmy pomóc jej odejść :(

Perełka siedzi w tej chwili z Bertą w geriatryk-klatce. Obie są już w słusznym wieku - Berta ma już ponad trzy latka, Perełka trzy dni temu skończyła dwa latka. Z Bertą niestety nie jest już dobrze, wiek coraz bardziej dopomina się o swoje prawa. Ma silny niedowład tylnych łapek i lekki przednich. Na razie jeszcze normalnie je, chociaż coraz słabiej jej to wychodzi. Po śmierci Fety bardzo schudła i mam wrażenie, że straciła sporo chęci do życia - w końcu cały czas były razem i bardzo się zżyły. Póki co jednak siedzą razem z Perełką i jakoś sobie pomagają.
Perełka też trochę niedomaga. Jest po kilku operacjach guzów, dostaje dostinex, bo to kwestia przysadkowa. Niestety, mamy podejrzenia, że guzior dał jednak przerzuty na narządy wewnętrzne i w sumie nie mamy jak temu zaradzić. Dobrze chociaż, że siostra Perełki, Muszka (tak, tak - ta mieszkająca u IHime) jest zdrowa.

Poza tym - Frejka została na początku stycznia wysterylizowana (jestem pod wrażeniem, że mąż dr Gosi usunął przepuklinkę i zrobił sterylkę w jednym cięciu, mniejszym niż 1,5 cm) i połączona z chłopakami. Na początku było sporo awantur, ale jakoś się ustatkowało, chociaż mała nadal jest porąbaną łobuziarą i mocno dokucza nowym, czyli Pyrkowi i Skwarkowi. Chłopcy bardzo powoli aklimatyzują się w nowym środowisku. Chociaż nie ma większych kłótni, to śpią cały czas w osobnym hamaku, a kiedy ktoś z bandy (oprócz Carbona) do nich podchodzi, to drą pyszczydła, jakby ich kto ze skóry obdzierał. Pyrek ogarnia się trochę szybciej - dzisiaj leżał już na samym brzegu ulubionego hamaka bandy, a nawet poiskał Carbona (ten to w ogóle jest tak pociesznym misiem, że ach ::) ).
Na razie tyle, bo jeszcze mnóstwo nauki przede mną. Nawet nie mam czasu porobić dzieciakom dobrych fotek :-\
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja włochata heroina. Doszczurzeni :) Są zdjęcia! :)

Post autor: Dulcissima »

Jest sukces! Pyrek i Skwarek nareszcie sami, z własnej woli przyszli do hamaka, w którym śpi reszta bandy ;D ;D ;D
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja włochata heroina. Doszczurzeni :) Są zdjęcia! :)

Post autor: Megi_82 »

Chmurka...? Przegapiłam czy zapomniałam i się głupio pytam...? Jak ostatnia świnia :(
Berta, jak ją u Ciebie widziałam, nie wyglądała specjalnie staruszkowato :)

O Chmurce chyba nawet nie pisałam na forum :( Nie przejmuj się.

Berta bardzo się posunęła przez ostatnie dwa miesiące - dla niej to jak kilka lat przecież. A że w grudniu pożegnaliśmy i Fetę, to na pewno tęsknota jej nie pomaga :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”