Cyklostadko: Strachkwas i Tobiasz Trzeci.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Moonio, Edzio i Tobiaszek - stadko rośnie

Post autor: Akka »

kupiłam zarąbiste ferplastowe wielgachne poidło
pamiętaj i tak chociaż jak by było wielkie i pojemne i tak zawszę będzie chciało im się pić w tym samym momencie :P o tak albinoski są przecudne, szczególnie gdy kiwają główkami :D a u Cavuni gdzie jest ich 30 odwracających główkę w tą samą stronę, to dopiero robi wrażenie :D
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Moonio, Edzio i Tobiaszek - stadko rośnie

Post autor: denewa »

Cyklo zapowiada się duże przedsięwzięcie 3+2+2 i to jeszcze męskie stadko... powodzenia!

Oglądałam filmiki, z linku, który wkleiła ol. i robi to wrażenie, bo pozwala "poczuć" ile widzi szczur. Zupełnie się teraz nie dziwię, że szczurki mają tak dobrze rozwinięte inne zmysły.
Akka pisze:a u Cavuni gdzie jest ich 30 odwracających główkę w tą samą stronę, to dopiero robi wrażenie :D
O kurczę :) Jak dla mnie to pewnie sam widok 30 szczurków obok siebie zrobiłby duże wrażenie :)
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Moonio, Edzio i Tobiaszek - stadko rośnie

Post autor: Cyklotymia »

Czas na relację!!! :D Dorwałam się wreszcie do kompa.

Nowi lokatorzy: Klemens, Kola, Layne i Lee :) Panowie KK dotarli do mnie w niedzielę wieczorem, wylądowali w małej klatce. Są śliczni! Absolutnie prześliczni, agutek i taka ciemna czekoladka, prawie czarna, z jaśniejszymi włoskami gdzieniegdzie. Ale najśliczniejsze to są ogony - ciemne, a na samym końcu jaśniejszy kolor, coś wspaniałego, napatrzeć się nie mogę.

W poniedziałek odebrałam od Cavuni panów LL. Wyleciałam z zajęć gdy tylko dostałam esa, że Cavinia już czeka, po czym śliczne waciki trafiły do mnie. Wzięłam je jeszcze na jedne zajęcia, ale nie były zainteresowane wadami zastawek, więc całe seminarium przespały smacznie w transporterku. Potem czekała nas podróż do domku, w autobusie nie wytrzymałam i przełożyłam ich za pazuchę - spod poły płaszcza tylko wystawały ciekawskie noski. A! Zapomniałabym dodać, że po raz pierwszy w życiu widziałam, jak dwa szczury spokojnie i bez kłótni wcinają jeden kawałek jabłka! Prawdziwi mali pacyfiści (z których, o czym będzie potem mowa, później wylazła jednak zadziorność :D) Nie boją się ręki, podnoszenia, są przesłodcy i jeśli ktoś się jeszcze waha czy nie wziąć labinoska z akcji, to gorąco do tego namawiam, póki jeszcze są wolne ciurki!

No i zaczęło się łączenie. Teren neutralny - ogromne biurko plus przylegający do niego parapet. Wypuściłam panów KK i LL i usiadłam obok. Labisie podbiegały najpierw do mnie, ale kierowałam ich w pobliże KK. Zaczęło się obwąchiwanie, Kola poprzechodził trochę nad maluchami, labisie dopadły Klemensa i zaczęły do iskać i... to w sumie tyle. Nasypałam im trochę jedzenia, podjedli sobie bez kłótni, a potem w kącie zrobili jedną wielką kupę (nie chodzi mi tu o bobka, tylko o ułożenie szczurzych ciał :D), na samym dole wylądował Kola, tak, że niemalże nie było go widać :)

W dużej klatce spodobało się całej czwórce. Wygoniłam trójkę staruszków do mniejszej, zrobiłam gruntowne przemeblowanie, dodałam nowe akcesoria z wyprawki panów KK (jeszcze raz wielkie dzięki! :) ) i ogromny talerz, bo trzeba będzie teraz większe porcje jedzenia serwować. Talerz jest dość mało wywracalny, ale chyba kupię im w najbliższym czasie jakąś dociążaną psią miskę.

Panowie pokłócili się tylko raz - Kola chciał zaczepić jedną małą labisiową kruszynkę, a to maleństwo, ze dwa razy mniejsze od Koluchy, wywaliło go na plecki! Przekomicznie to wyglądało, Kola był chyba jeszcze bardziej zdziwiony ode mnie. Noc przebiegła bardzo spokojnie, spałam na materacu tuż obok klatki, żeby w razie sprzeczki obudzić się i zainterweniować. W sumie wstawałam tylko raz...
Akka pisze:pamiętaj i tak chociaż jak by było wielkie i pojemne i tak zawszę będzie chciało im się pić w tym samym momencie :P
...bo usłyszałam, jak strasznie terkocze poidło, niczym karabin maszynowy. Pomyślałam sobie, że może woda już się skończyła i zawiedziony, spragniony szczur tak katuje to poidło z nadzieją, że coś z niego wyleci, jeśli będzie intensywniej machał jęzorem. Zapaliłam lampkę, a to KK i jeden z L (jeszcze ich nie rozróżniam) stali sobie przy dużym poidle i wspólnie popijali :)

Rano zapoznałam ich na próbę ze starszymi, z ciekawości, jak się zachowają i żeby się dowiedzieć, jak będzie przebiegać ich łączenie za jakiś czas. Mooniek namiętnie gwałcił labisie (czemu tylko białych? poza tym to on za młodu był gwałcony przez Edka...), potem razem z KK i LL poprzytulali się do siebie na parapecie (znowu Kola wylądował na samym dole kupy :D), a Edziu i Tobiasz byli niezainteresowani. Chłopcy pobyli sobie razem jakiś czas, troszkę "impreza się rozkręciła", ale nastał pierwszy zgrzyt.

Poszło o zazdrość. Kola przyszedł do mnie, wlazł mi na ręce, a potem schował się w rękawie, zszedł niżej i przytulił się do brzucha (oczywiście musiał powsadzać mi ciekawski nochal w pępek, a ja mam straszliwe łaskotki :D). Wymiziałam go i odstawiłam na stół. Edziu podszedł do niego, powąchał, wyczuł mój zapach i nagle stał się dwa razy większy! W życiu nie widziałam go tak nastroszonego, fukał, syczał, biedny Kola z piskiem uciekł, a ja złapałam Edka i wywaliłam go na plecy, jakoś tak odruchowo, nie wiem, czy dobrze zrobiłam, ale nie chciałam, żeby dalej gonił Kolę. Po chwili do mnie dotarło, że gamoń był po prostu zazdrosny. Nie chciał potem do mnie podejść, ale gdy wzięłam go do siebie, zachowywał się tak przymilnie, jak jeszcze nigdy. Przez godzinę trzymałam go na kolanach i nie przestawałam głaskać, a on chciał jeszcze i jeszcze. W końcu wypuściłam go z powrotem na neutral. Tym razem już nie syczał i nie fuczał, nie stroszył się, ale Kola dalej uciekał z piskiem. Klemensa z kolei wyiskał. Labiki uparcie ignorował, chyba że jakiś maluch był wyjątkowo natrętny.

Tyle na czas obecny, wieczorem drugie podejście z zapoznawaniem misiaków - mam nadzieję, że Koli już przejdzie obawa przed Edziulem. I postaram się tym razem nie dopuścić do takiej zazdrosnej sytuacji, zadbać o to, by alfa czuł się najważniejszy, bo wtedy, rozpieszczony, zachowuje się łagodnie i wyrozumiale :)
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Szczęśliwa Siódemka

Post autor: *Delilah* »

Rano zapoznałam ich na próbę ze starszymi, z ciekawości, jak się zachowają i żeby się dowiedzieć, jak będzie przebiegać ich łączenie za jakiś czas. Mooniek namiętnie gwałcił labisie (czemu tylko białych? poza tym to on za młodu był gwałcony przez Edka...),
Zły dotyk boli całe życie ;D
Widzę, ze ciekawie sie u Was dzieje (FOOOOOOOOOTY!!!!!)
Powodzenia w łączeniu, mam nadzieje ,ze pojdzie Wam lepiej niż mnie;)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczęśliwa Siódemka

Post autor: Cyklotymia »

Obrazek

Na razie jedna, z grupowego zapoznawania się :D Edzia i Tobiasza nie ma na zdjęciu, bo pchali mi się na ręce i za nic nie chcieli pozować razem z kupką (a reszta sama się tak ustawiła!!!)

Obrazek

I labisie w transporterku... :D
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Szczęśliwa Siódemka

Post autor: *Delilah* »

liiiiiiiiiiiiiii, jakie cudniaki !!!!
Ale pozują pierwszorzędnie:) w rządku, elegancko. Zyc nie umierac, czemu moje tak nie robią ??buu
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szczęśliwa Siódemka

Post autor: xMsMartax »

haha jakia kupka :D słodziaki
Obrazek
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Szczęśliwa Siódemka

Post autor: Babli »

Zapomniałam o Was :P! To jest.. tematu nie mogłam skojarzyć po nazwie ::) Ale nadrobiłam i tak:
Gratuluję nowych nabytków, życzę powodzenia w łączeniu ;D
cavunia
Posty: 152
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:48 pm
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Szczęśliwa Siódemka

Post autor: cavunia »

Cudne stadko!!!
...żeby moje kiedyś tak chciały pozować ::)
Obrazek
Lucek
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 13, 2009 1:09 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Szczęśliwa Siódemka

Post autor: Lucek »

jeeej, cudne stadko *____* i te waciki <3 zazdroszczę :)
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczęśliwa Siódemka

Post autor: Akka »

ohh Cyklo jak ja Ci zazdroszczę takiego bezproblemowego łączenia :) czy panowie pojawią sięw owczarach, co bym mogła któregoś z nich ukraść ? ::)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Szczęśliwa Siódemka

Post autor: Babli »

Łojezusie! Przecież poznam w końcu Edziulę.. ;D Muahhaa. Ale mam zapłon.... ::)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczęśliwa Siódemka

Post autor: Cyklotymia »

Panowie są w Owczarach non stop :D
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Szczęśliwa Siódemka

Post autor: odmienna »

ojc! jakie cudne! pięć szczurów na kupce! i się nie poszturchują! :-*
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Szczęśliwa Siódemka

Post autor: ol. »

Świetne te Twoje szczury ! (że też mi się nie udała poczwórna adopcja :( )
I łączenie jak z podręcznika ! Tylko pogratulować charakterów nowych i dotyczczasowych pociech :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”