Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Czerwonaona »

Zakładam nowy temat w tym dziale bo zapanował nowy etap w moim życiu,nowe stado a ponieważ wspomnienia moich dziewczynek są bardzo bolesne mimo,że cały czas w moim sercu zdecydowałam o nie łączeniu tematów więc jeśli tamten przeszkadza,że gdzieś sobie jest prosze o usunięcie.
Zaczynając od nowa moją przygode ze szczurasami(miała się skończyć po odejściu dziewczynek)jednak trwa nadal i z wielkim rozmachem.
Starałam się nie wchodzić na forum jednak nie dałam rady i zaglądałam do działu adopcje i tak też trafiło do mnie 2 panów kapturków od Honey z Bielska-Białej(forum Sps).
Dostali proste imionka Fuks i Fart...strasznie pro-ludzie szczuraski,miziaki i pochłaniacze ogromnych ilości jedzenia.Są samczykami co najlepsze a zawsze mówiłam,że nie wyobrażam sobie samca u mnie i nie krytykujcie jakoś tak miałam,że samiczki i samiczki.Teraz kocham te małe stwory i nie ma różnicy i jak ja mogłam tak myśleć.
Tak zwany międzyczas to maluchy od Terrarysty,które jakiś czas zawładneły moim życiem obecnie mają wspaniałe domki.
Teraz myśle o większej klatce no i chyba się doszczurzam powoli ehh no ale o tym fakcie jak się stanie napisze.
Reszta stadka to 80 litrów akwarium a w nim pare gupików,2 molinezje,2 glonojady i 2 panie weloniaste ehh i masa ślimaków ,których nijak nie moge się wyzbyć.
Papuga Kiwi,zielona i rozdarta straszliwie kupka piórek.
Pies Bleki...czarny schroniskowiec niszczący wszystko co napotka na swojej drodze z wielką traumą no ale o tym napewno więcej w kolejnych postach.
Ostatnie to świnki,dwaj panowie świnkowie...Ewald i Borsunio vel Pamper adoptowane z forum świnkowego.
Powoli napewno każdego zwierza opisze i pododaje fotki ehh a jest co oglądać:)
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Akka »

Czerwonaona wstaw zdjęcia, wszyscy na pewno się zakochają w całym stadku :) które pozdrawiamy serdecznie :)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Czerwonaona »

Wyszukałam jakieś foteczki no więc zaczne od tego co aktualnie znalazłam.
Przedstawiam moje prosiaki...
Adoptowany z forum świnkowego Ewald Obrazek
Przytulasek niesamowity,żyje tylko dzięki Hani z tamtego forum,która zabierając go z nieodpowiedzialnego DT wyratowała go ze stanu agonalnego.Ma troszke niekształcony kręgoslup i przednie łapki ale radzi sobie znakomicie i biega jak prawdziwy sprinter.
Ponieważ żadna świnka go nie lubiła(żadna z przebywających z nim wtedy)trafił do mnie sam i obawiałam się,że tak zostanie a jednak los zmienny jest i znalazł swojego kolege jakiś miesiąc pózniej też przez adopcje tym razem od Bianki.
Przedstawiam szczęśliwca Borsunia Obrazek
Stał się najlepszym przyjacielem Ewalda i teraz to para nie do zdarcia...dokazują i szaleją i w calym domku wiecznie ich pełno.Borsunio zmienił imie ponieważ ma dziwne zamiłowanie a mianowicie uwielbia wylewac wode z poidełka ile mu nie dać tyle wyleje...pół nocy będzie pukał poidełkiem ale musi być puste i tym sposobem wiecznie robił basen w klatce.Wpadłam na genialny pomysł ponieważ z moją młodszą córeczką jestem na etapie pampersów wycinam ten chłonny kwadracik i podkładm pod poidła i tak też od tego faktu Borsunio został Pamperem.
No i chłopcy razem Obrazek
W swoim królestwie przy pełnym koszyczku smakołyków...
Uwielbiam te stworki jak i reszte stadka,którą powoli tutaj przedstawie a dla każdego znajdzie się chwila:)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: merch »

Ewald prawdziwy prosiek - wieeelki :D
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Babli »

Jaka między nimi jest różnica :o ..! Normalnie..wow. Świnki są śliczne :D
SmoG
Posty: 48
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 3:00 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: SmoG »

Piękne :D ale czekamy na resztę xD :D .
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: marlena91 »

Śliczne prosiaki i z nie cierpliwością czekamy na więcej :D
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Anka. »

Łiii, ale fajne świniakowate! ;D
Wymieńmy się, oddam Ci niszczycielskie pasztety za te słodkie (i wierze że grzeczne) prosiaczki

I prosimy reszte ferajny ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Czerwonaona »

Dziękuje serdecznie za miłe słowa odnośnie świnkowatych mordek moich...Anka Ewald i owszem ale Borsunia ciężko grzecznym nazwać dziś w nocy biegi przełajowe sobie po klatce robił no i efektem jest moje nie wyspanie.Czasem noce sa pod znakime "pędzących koni po betonie" z domieszką "pukających poidełek".Potrafią rumoru narobić.
Teraz kolej na następnego lokatora a mianowicie piesa:)
Wabi sie Bleki bo jest cały czarny taka spolszczona wersja angielskiego czarnego.
Przygarnięty ze schroniska 6 lat temu jako małe szczenię,które panicznie bało się wchodzić do klatki,schodzić po schodach,wychodzić na spacerek itd.Trauma nie wiem skąd się wzieła bo został wrzucony przez ogrodzenie do schroniska i siedzial w izolatce gdyż miał problemy z jelitami (nie przyjmowal żadnego pokarmu,wszystko z niego leciało).Nie miał kontaktu z psami i nie był tam długo więc nie spodziewałam się takich ekscesów a jednak.
Uparłam się,że właśnie on mimo,że nie chcieli mi go wydać z izolatki ale moje gadanie nie poszło na marne i udalo się...jezdziliśmy jeszcze jakiś czas na zastrzyki gdyż jak pisałam był chory.Nauczyliśmy się chodzić po schodach za kiełbaską(teraz już bez).
Trauma zostala mu tylko co do tego,że nijak nie da się go zostawić pod sklepem np czy gdzies przywiązać i odejść chodz kawałek bo jaką kolwiek smycz ma na sobie potrafi potargac w drobny mak no i sam w domku nie zostanie bo wszystko poszarpane a robiłam juz wiele by tak nie było i bez rezultatu.Taki jego urok i już...mimo wszystko kocham go strasznie.
Uwielbia wszystkie zwierzaki i dla każdego nawet małego jest jak tata jak dorwie pod język to jak po kapieli.
Przedstawiam moje czarne...niszczycielskie cudo Bleka:
Obrazek
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Anka. »

Łeeee, z opisu wynika że mimo wszystko świnki grzeczniejsze niz pasztety.

Bleki sie rozdzawił, a dowiedzieliście się czemu miał takie problemy z jelitami?
Ja pamietam co na początku Korowata odstawiała, no ale ją ze względu na agresje chciano uśpić, choć dziś też numery potrafi odwalić 8)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Czerwonaona »

Powiedzieli,że to zapalenie jelit...trwało to może z 2 tygodnie jeszcze od pojawienia się u mnie i mineło bezpowrotnie(odpukać)nigdy więcej nie miał zadnych problemów trawiennych czy też jelitowych.Myśle,że byl zle karmiony no i stres napewno też zrobił swoje bo do schroniska został wrzucony w stanie tragicznym i nikt nie liczył na to,że się pozbiera a jednak kroplówki,leki no i pewnie to ,że od nas dostał mase ciepła i miłości zdziałały cuda.
Kolejni domownicy bo znalazły się jakieś fotki jednak choć myślałam,że nie ma.
Papuga bądz paputek nie znam się na płci u ptaków więc nie mam pewności o imieniu Kiwi.
W zeszle wakacje pracowałam w sklepie zoologicznym i cale dwa miesiące była roszada ptasia jedne szły do domków i pojawiłay sie kolejne a ta jedna jedyna nie wiem dlaczego była tam caly czas.Siedziała sama w klatce bo biła się z innymi papugami ,które między sobą dogadywały się doskonale.Ludzie oglądali i odchodzili więc ja niewiele myśląc jak kończyłam prace u Tego pana kupiłam ją no i jest...przedstawiam Kiwi koloru Kiwi:
Obrazek
Akwarium całego może przedstawiac fotograficznie nie będe bo tych małych pierdołek troszke tam pływa więc skupie się na 2 głównych lokatorkach a mianowicie paniach weloniastych:Kiri i Feta tak na nie mówie choć pewnie sprawy sobie z tego nie zdają,że mają imionka.Reszta jest bezimienna ale ciężko nazwac mieszkańców 80-litrowego zbiornika.
Przedstawiam więc część ferajny pływającej:
Obrazek
W kolejnym wejściu panowie szczurkowie i to co w planach przyszłościowych:) ;D
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Babli »

A! Piesek śliiczny. Rybki urocze ;) A Kiwi nie widzę... :(
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Anka. »

Babli pisze:A! Piesek śliiczny. Rybki urocze ;) A Kiwi nie widzę... :(

Żałuj!, może za jakiś czas będziesz miała widoczne? Kiwi urocza/y, fajne ma ciapki na klacie :P
Moja siostra kiedyś miała faliste, od świtu darły mordy, syfiły, i na końcu zeżarł je kot, bo się uparła ,że kot jak od małego to nic im nie zrobi...
Welonki tak normalnie z resztą pływają?! ??? Daaawno temu to welonki gnębiły mi gupiki, więc więcej tych paskud nie chce :P
Za akwarium tęsknie, kiedyś sobie odbije.
ObrazekObrazek
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Babli »

Zlinkuuujcie mi.. prooooszę~!
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moje małe Zoo...Panowie Szczurkowie i Reszta...

Post autor: Anka. »

Babli pisze:Zlinkuuujcie mi.. prooooszę~!
http://images46.fotosik.pl/85/c9b97ee19199e986med.jpg


Widzisz? Jak nie to shostinguje na innym ;)
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”