Dzikusek u krwiopijki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Miszaro
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 29, 2009 7:54 pm

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: Miszaro »

dziękuje wszystkim za pomoc;))
jest wielu chętnych, w środę idę z nim do lekarza i wtedy dowiem sie jaka płeć.
teraz jest pytanie do kogo ma trafić bo już się sama gubię, kto go chce?
i jaka by musiała być płeć aby mogli się nim zatroszczyć. hmmm
Co do stanu maluszka to jest bardzo ruchliwy, jak wypuszczam go na łóżko to musze robić barykady aby nie spadł, świetnie się bawi wspinając na wszystko. Nadal karmie go "strzykawką" ale już sam je, tak naprawdę wszystko co w miarę jest miękkie,
żółtko z jaja, gerberki, marchewkę, płatki owsiane, kukurydziane, suchą bułeczkę, ale jeszcze go dokarmiam bo nie ma to jak mleczko od mamusi;) i potem się masujemy;)) co do charakteru to jest bardzo ciekawski, i wszędzie che wejść, boi się tylko jak się robi głośniej w pokoju ale jak jest w miarę cicho i mowie do niego to tak jak by słuchał. Bardzo energiczny robie mu domki, przeszkody, ma rurkę z papieru toaletowego i tam się chowa, ale jak mu coś nie pasuje to rozwala, odsuwa łapkami i ząbkami a jeszcze jedno straszny czyścioch z niego po jedzeniu od razu musi się wyczyścić;)Jak sie już zmęczy to spokojnie usypia na reku i uwielbia jak się go masuje za uszkiem pod szyjką i brzuszkiem;)) To naprawdę cudowny ogonek ;))))
Gdy się miało szczęście, które się nie trafia:
czyjeś ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to - to jest bardzo mało...
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: Izabela »

Socjalizuje się super, tak trzymać :) Dobrze byłoby mu zapewnić w miarę szybko i szczurze towarzystwo, w tym jakiegoś drugiego malucha, aby dzikusek mógł się uczyć szczurzych relacji. Jeśli długo nie będzie miał kontaktu z innymi szczurami, potem może mieć z tym problemy.
Serce mi szybciej bije, gdyby malec okazał się dziewuszką, trochę mnie nęci taka druga Czapeczka, przy tym socjalizowana od maleńkości... Miałabym niezły problem do rozgryzienia :-*
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: Magamaga »

Powinnaś go dać w ręce osoby doświadczonej - bo posiadanie takiego dzikuska to nie przelewki, były na to przykłady na forum,.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: Nina »

Przykład tego, że dzikus to nie pierwszy lepszy szczur miała Licho. Pierwsze tygodnie były podobno dla nich obu bardzo ciężkie... A i teraz Dżuma ma charakterek ;D


Tak jak pisałam na pw, jeśli będzie baba, moje najmłodsze stado chętnie ją przyjmie ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: odmienna »

Dobrze byłoby mu zapewnić w miarę szybko i szczurze towarzystwo, w tym jakiegoś drugiego malucha, aby dzikusek mógł się uczyć szczurzych relacji. Jeśli długo nie będzie miał kontaktu z innymi szczurami, potem może mieć z tym problemy.
No tak; a nawet grozi, że będzie się do końca dni swoich uważał, za człowieka ;D , jak na przykład wychowany tak od maleńkości Nituś (nie pamiętam jaki nick miała jego opiekunka ;) ).
Jednym słowem nic, tylko życzyć robakowi, żeby okazał się dziewczynką. Bo trudno mu wymarzyć lepszego opiekuna niż Nina, chyba że Izabela (bo tu jeszcze merch w zasięgu ręki) :) .
….
W każdym razie, znowu mamy okazję obserwować eksperyment z wykorzystaniem szczura: „ wpływ kilku gramów szczurzynki na dezintegrację psychiczną niezaszczurzonej osoby zwanej Miszaro”. (mam nadzieję że Ona tego wpisu nie zauważy ;) ) Dziewczyna mało sypia i tylko w przerwach między karmieniem i przytulaniem gnojka zastanawia się jak on to robi, że tak nią zawładnął. A że zawładnął, to jest ewidentne. Miszaro cieszy się: „robi najprawdziwsze kupki’ „taki silny, a jaki sprytny!” – sprytny! Ledwo przejrzał na ślepka :D – co ta miłość robi z ludźmi :P … pozostaje się cieszyć razem z nią, bo nam się tak już dawno porobiło O0
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: Akka »

Odmienna nic dodać nic ująć :)
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: ogon wisielca »

No i super, bardzo się cieszę na te propozycje,
chociaż zastanawia mnie co jeśli szczur okaże się chłopię? kto weźmie samca?

Jaaaa bym wziął i na rzęsach odebrał, ale niestety moja decyzja adopcyjna przekłada się az do 25września, więc to nie może być ten. Niestety.

Nowym opiekunom życzę jednak wytwałości w ruchu socjalizacyjnym, bo u dzikusów tylko wytrwałość może być gwarancją sukcesu.
A ja na prawdę Wam zazdroszczę :)

Pozdr.
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Miszaro
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 29, 2009 7:54 pm

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: Miszaro »

Ja też jestem zachwycona rozwojem sytuacji tylko martwi mnie jak okaże się chłopcem...
ja właśnie mam takie przeczucia że to samczyk. Mam nadziej że się myślę...
Tak czy siak, to cudowny ogonek i na pewno znajdę mu dobry dom! taki mam cel,
przecież to mój mały dzidziuś;))))
jutro wszytko się okaże;)
dziś już sam zjadł mleczko z łyżeczki;)))))
Mam pytanko myślicie że mogę mu podawać już wodę do picia???
Czy samo mleczko mu wystarczy???
Gdy się miało szczęście, które się nie trafia:
czyjeś ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to - to jest bardzo mało...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: Nina »

Wode jak najbardziej tak ;) Najlepiej z poidełka, coby sie od małego nauczył :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
ogon wisielca
Posty: 402
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 9:23 am
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: ogon wisielca »

Jeśli to chłopczyk to rozpatrzę sprawę jeszcze raz.
Lepiej, żebyś nie dawała go pierwszemu lepszemu z podwórka, którego uwiedzie maluch-przytulanka.
Szczur najprawdopodobniej będzie prawdzowym wyzwaniem, a być może do człowieka nie przegona się nigdy. Pimo usilnych starań. I to właśnie adopter musi mieć na uwadze przede wszystkim. I nie ma co wróżyć tu sielanki ;)

No nie, napalam się jeszcze bardziej :D
[*]Kornel, Zefir, Dantuś, Labik, Eden[/color]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: nausicaa »

a może,żeby wszyscy nie czekali tak długo na rozpoznanie płci spróbujesz mniej więcej zrobić to sama?a potem potwierdzi to weterynarz? bardzo dobry opis i fotki jak rozpoznać są tu:http://ogoniasta.prv.pl/
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: StasiMalgosia »

Ha co je widzę Nina ma zamiar sprzątnąć nam malucha sprzed nosa. Z niecierpliwością czekamy na informację o płci malucha.
Obrazek
Miszaro
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 29, 2009 7:54 pm

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: Miszaro »

sprawdzałam na tej stronie i na 99% jestem pewna ze to samiec.
i co teraz???
Gdy się miało szczęście, które się nie trafia:
czyjeś ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to - to jest bardzo mało...
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: StasiMalgosia »

Chętny na samczyka też się pewnie szybko znajdzie. Dzikusek to marzenie większości szczuromaniaków. Jeśli chcesz możemy wpaść porobić troche zdjęć maluszka. Zdjęcia napewno pomogą podjąć decyzję niezdecydowanym:)

A ja nadal licze na to że to jednak samiczka:)
Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Apel o pomoc dla dzikuska!!! (Warszawa)

Post autor: Nina »

StasiMalgosia pisze:Ha co je widzę Nina ma zamiar sprzątnąć nam malucha sprzed nosa.
Nie ja Wam, tylko Wy mi :P już 30 wysłałam swoje 'cv' ;)

Kurcze, no to kiepsko... Bez sensu, żebym brała chłopaka i kastrowała go za 4 miesiące...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”