Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Diego<3 »

Tylko, że rozerwały na pół. :D Może spróbuję zrobić ze skarpetek. Da się?
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Lepiej kupić w lumpeksie bluze dresową.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: cane »

Paul_Julian możesz polecić jakiegoś szczurzego kardiologa w okolicy? Albo może wzbierasz się do Warszawy i dałbyś sobie 2 szare stwory wcisnąć przy okazji?

Ja już tak daleko nie pojadę sama [w końcu za niedługo będę mogła rodzić :P ], a w trójmieście żadnego specjalisty nie znam ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Jesli potrzebujesz na osłuch to jedź do Gdańska Osowy do dr Ani Bielskiej albo dr Marceli Gursztyn http://lecznica.gdansk.pl/?page_id=40
Tylko wczesniej najlepiej zadzwonić i zapytać sie czy któras z tych pań będzie danego dnia.
Albo do dr Aleksandry Sławskiej http://lecznica.gdynia.pl/?page_id=544 Nie byłem u niej z sercowcem, ale wiem, że leczy sercowce też.

Jesli chodzi o EKG ( USG serca) to u nas nie robią, czasem tylko przyjeżdza pani dr do Vetcentrum- trzeba monitorowac ich fanpage https://www.facebook.com/Vet-Centrum-Gd ... /timeline/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: cane »

Dzięki za info ;) . Bardziej chodzi mi o moje czyste sumienie - u jednej jest wysokie ryzyko [siostra już niestety umarła na serce, a to jeszcze dzieciaki], a u drugiej wyszły dzisiaj "jakieś lekkie szmery" na kontroli ::) .

Aaaa... pisałeś ostatnio, że nie masz czas z Igorkiem jechać. Mogę go zabrać jak będę jechała z szarymi ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Dziękuję za pomoc, ale chrumkanie zeszło calkowicie i nie ma żadnych objawów. Najwyrazniej furo dawałem w za małym odstępie czasu od nasercowego. Obecnie cały czas jest na furo i vetmedinie. W sobotę postaram sie wpaść do Osowy.
Aktualnie problem jaki mam, to to że Igor uwielbia sinlac, a inne jedzonko teraz już jest be.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Diego<3 »

Jak Hana i Montana żyły to podawałam convalesence support (jeśli popełniłam błąd w pisowni to przepraszam) Montankę już trochę tak ni tuczyło ni grubiło ale dodawało masy! ;D Jednak i tak przyszedł na nią czas... :-\
Hana , Montana zawsze będziecie w moim serduszku, a teraz troszczcie się proszę o inne szczuraski np. z tego forum. Kocham Was. :-*
Gdybym miała prawo jazdy... ::) Też bym chętnie pomogła no, ale mam 12 lat...
Pozdrawiam Wasze szczurki.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: cane »

Diego<3 mieszkam dość blisko Pawła, dlatego proponowałam zabranie Igorka przy okazji - samochodem to dla mnie max pół godzinki ;) ... a czas mam, obecnie siedzę w dom i NIC nie robię.

A i tak chcę moje dziewczyny zabrać, co to za różnica wziąć dwa transportery zamiast jednego?
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Diego<3 »

Chyba, że cane. ;)
O rany wycałuj Igorka
Mam prośbę Paul: Wrzucisz jak dasz radę fotkę Igorka? Chce zobaczyć tego cukiereczka! :D
Pozdrawiam.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Diego, nowych fotek nie mam , ale mozesz spojrzeć w starsze zdjęcia :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Diego<3 »

Okej. Bo nigdy tymi piwnymi oczgami się napatrzeć nie mg i zawsze proszę o więcej. xd ::) ;) >:D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: dominiszka »

...Ja tu tylko zostawię taki komentarz z obietnicą, że jak przeczytam cały wątek od A do Z to się tu wreszcie wypowiem... *ucieka chyłkiem* ;D
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Paul_Julian, a próbowałeś dawać Igorowi zarodki pszenne, lubi? Można doń wcisnąć pożywne dodatki. :) Sinlac i Nutridrink zasładzają i przez to szczurek często później słabo je.
Wygłaszcz szczursieny ode mnie :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Unipaks, juz nie masz co sie martwić, bo od 2ch dni wciąga rozmoczone Rat complete ! Najpierw było grymaszenie, potem troszke zglodniał i zjadł nasączone sinlaciem na kolację. A rano wciągnął namoczone samą wodą i to pałaszował z taką energią i smakiem, aż miło !
Nasercowych nie podaję już od 2ch dni- jutro jadę na Osową do wetki zaszczurzonej. Nie ma negatywnego wpływu nie podawania leku. Być może nie był potrzebny, ale na pewno coś wspomógł.
Rat complete mu bardzo smakuje i jest miękkie już pod jakiejś pół godzince. A jakie bobki spore i eleganckie są 8)
Dzisiaj rano mnie obudził szuraniem łapkami o ściany kuwety, wczoraj kursował dwa razy do miski ( z przerwa na siku).

W tej chwili jest bardziej takim wolnobytującym ogonem. Po pracy poszedłem na przerywaną drzemke na 1.5 h, a Igora dałem na łózko z kolacją. Śpię na boku " w bocznej ustalonej", więc nie było opcji, ze coś sie stanie. No i wyspać się nie dalo, to bardziej takie czuwanie przy zapalonym swietle. Na normalny sen i przy zgaszonym to bym nie ryzykował spania z ogonem.
No to Igor kursował tam i z powrotem, do miski i od miski, na półkę i z półki, po kołdrze, i wewnątrz kołdry( raz prawie całą przepełzl w środku). Chyba jakiegoś liza nawet dostałem ;D
Wszamał prawie wszystko co nasypałem , bedzie z jakies 10 rozmoczonych kulek !
Nowy Rat complete ma duże płaskie kulki i wygląda tak : http://irecommend.ru/content/sama-ela-da-ne-mne-kupleno
Oczywiscie to jest sam granulat, bez nasionek.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Dzisiaj byłem u dr Ani Bielskiej w Osowie. I była tez młoda praktykantka, która tez ma szczury więc Krzyś posłużył do pokazania świerzba. Bo jak sie okazalo gdzies podłapał i te strupki i ranki co ma, to ze świerzbu, a nie z bójki. Ja podejrzewałem bójki, bo go młodziaki tłuką, ale znalazłem paproszki na sierści to by przemawiało za świerzbem.
Igorek został pochwalony za bycie dzielnym, dobrze radzącym sobie szczurkiem. I że wygląda jak zdrowy szczur ( gdyby nie te tylne niedziałające łapki). Plucka w dobrym stanie, jesli furosemid wtedy pomógł to znaczy, ze to cos sercowego i mam podawać Karsivan.
A Biały rekin złapała gdzies jakąś infekcję czy coś, i mam zrobić badanie moczu. Bo od dłuższego czasu ma opuchnięte ujście cewki moczowej, nie daje sie tam dotykać i jest taki żółtawy czopek w środku.
To w sumie tyle różnosci nowości :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”