Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Buba »

Z racji tego, że wątek jest strasznie długi i pełen ciekawych informacji, mogłabym poprosić o małe przypomnienie? Znaczy o opisanie szczurków, zdjęcia :) Chętnie bym śledziła Wasze losy, ale nie wiem gdzie mam zacząć czytać.
Pozdrawiam :)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Myślę podobnie jak Wasza pani dr, w wieku u Malwinki, zrównoważona dieta tak, ale odchudzanie mogłoby by jej na gorzej wyjść niż pozostanie przy wadze, którą sobie organizm wypracował i do której jest przyzwyczajony od dawna. A cukrzycy nie musisz się u niej obawiać na pewno, wbrew powszechnej opinii, w cukrzycy się chudnie, nie tyje;) A mi Malwinka wygląda na typ, który już tak ma, podobnie jak u mnie Fronda. Okągłym groszkiem (choć trzeba przyznać że jędrnym) stała się niedługo po sterylce i nawet jak wprowadzałam jakieś restrykcje żywieniowe (w młodości) nic jej nie ruszało, w ostateczności jadła więcej tego, co inni zostawiali i ani na chwilę nie straciła swoich rozmiarów xxl;) Taki typ. Trzeba się cieszyć że Malwinka zdrowa i zadowolona z życia :)
Cieszę się że duże czworonogi mają się dobrze, zwłaszcza Kici "straszne udawanie że nie lubi psa" zadziornie i wesoło sobie wyobraziłam :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Malwinka już była okrąglutka przed sterylką :D
Tu http://www.szczury.org/viewtopic.php?p=829132#p829132 miała jakies 3 miesiące :)

Waży 550 gram czyli nie tak znowu ogromnie duzo. Bardziej sie obawiałem, ze moze miec chore serduszko czy coś. Jej brat, Dexter, też jest spory :)

Buba - najprosciej to w szukajce w tym temacie wpisac imiona moich ogonków, to bedziesz wiedziec skąd mniej więcej czytac o poszczególnych szczurkach.
Ale opisy zrobię :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Yen
Posty: 181
Rejestracja: wt lut 12, 2013 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Yen »

Jeden z moich ulubionych tematów ! :D
Wyściskaj towarzystwo :-*
Ze Mną:Erato, Awantura, Mickiewicz, Rozalia Rozalinda Pierwsza oraz Mafinka

Za TM Michelle, Niunia, Tycia, Liberia, Ruby oraz 2 żołnierzy o nieznanych imionach

nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39583
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Paul, z tym odchudzaniem Malwinki my podobnie mamy z Bellą - nie traci wagi i bez smakołyków, nażera się nawet Selectivem i co tu z nią robić? Byle zdrowe były i kondycję trzymały :-*
Malwince oprócz Karsivanu można dawać codziennie wit. B1, może wspomóc słabnące nóżki
Fajnie, że u psa i kotka poprawa, niech się utrzymuje i niech się czworonogi zakumplują jak najlepiej i zdrowo sobie razem brykają :D
Głaski dla wszystkich zwierzaków :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Biały Rekin od rana na prison breaku, bo nie domknąłem klatki :/
Mam nadzieję, ze wylezie w nocy, bo ani skrobnięcia nie słychać. Mój pokój jest bezpieczny, ale za to jest dużo schowków.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Rekin-Bęcwał się znalazł radośnie pod łózkiem w kartonie z ciuchami. Pocięła w strzępki jedne z moich spodni, do których miałem schudnąć i obsikała i okupkała.
Zaglądam pod lózko w nocy i świecę lampką, a tu Rekin sobie siedzi wygodnie w pół otwartym kartonie ...
Brzusio cieplutki, mina zadowolona ::)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Odżałujesz spodnie? :D
Dobrze, że się znalazła cała i zdrowa, wyczochraj uciekiniera :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Odżałuję spodnie, no co mam zrobić :) Niby sie człowiek nie przejmuje, bo najwyżej coś pogryzie. Ale jak nie słychać chrobotu, to się zaczynam martwić. Bo to nigdy nie wiadomo, czy coś na nią nie spadło, albo gdzie utknęła.
Ale wyglądała przeuroczo - o 2giej w nocy świecę pod łózkiem lampką, a tu mordka wystaje z pół otwartego kartonu jak z czołgu ;D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Buba »

Hahah ale spryciula :) Nie zajrzałeś wcześniej pod łóżko? Teraz, jak już schudniesz będziesz musiał kupować nowe spodnie. Ale chyba najważniejsze, że się uciekinierka znalazła cała, zdrowa i z pełnym brzuszkiem ;D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Zaglądalem, ale nie wyciagalem kartonow, liczac na to, ze jak zglodnieje i sie znudzi to sama wylezie :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Buba »

"Jedzenia" i zabawy miała pod dostatkiem :D Szczurki to jednak łobuzy. Ja myślałam, że moje takie grzeczniutkie, a tu sie okazało, że mimo iż tego wcześniej nie robiły, żerzarły mi kawałek kabla USB o telefonu ;) Widocznie też się zagłodzone poczuły
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

To musiał być fajny widok :D Znalazła sobie zaciszne gniazdko ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: IHime »

Paul, może ona chciała je przerobić, żebyś już teraz mógł nosić? :P
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

A ja tylko na chwilkę, za to ze zdjęciami ( zaległymi oczywiscie).

Wszystko u nas ok. Tylko troche zajęty jestem. Kot czuje sie swietnie, u psiska wreszcie udalo sie pokonac pęcherzycę. Bierze tylko 1 tabletkę sterydu na dzień. A zaczynała od 6ciu kilka miesięcy temu. Gula na boku ( na łopatce) okazala sie być gulą z płynem ( zapalenie stawu jakies? ) , była zrobiona punkcja i wszystko ok.

Ostatnio sprzątałem pod lózkiem, i okazało się, że Bialy rekin oprócz dzinsów jeszcze pogryzł moją pamiatkową skórzaną sakiewkę z różnosciami.... Ale prawdziwym rekinem to jest Lucek. To jest dopiero termit.
Malwinka schudła, ale jej waga przeszła na Majkę - piszczałkę ::)

Obrazek Obrazek Obrazek

Biały Rekin
Obrazek Obrazek Obrazek

Lucek albo Majka
Obrazek Obrazek Obrazek

i z Malwinką
Obrazek

Imbir
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to nie wiem, które się gniecie na domku
Obrazek

Ale to chyba Lucek z Majką, bo czarne oczka
Obrazek

Malwinka z jakimś jedzonkiem (chyba sałata), a z tyłu Majka
Obrazek

Obrazek

Letni arbuz w posiadaniu Malwinki !
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tu Malwinka z Luckiem
Obrazek Obrazek
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”