Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

ol. pisze:Trzymam mocno kciuki za Bułeczkę. Nie może tak być, że kiedy nareszcie trafiła do swojego domu, coś stanęło jej na przeszkodzie do długiego i szczęśliwego życia. Cokolwiek to jest niech spada i zostawi Bułkę w spokoju >:(
<3
Ja tez tak uważam ! Szczególnie, że od wczoraj nastąpił totalny przełom w oswajaniu Bułki ! Grzecznie znosi zastrzyki i zakraplanie ślepka, siedzi mi na dłoniach i pucuje sobie ryjek. Jeszcze nerwowo, ale nie szkodzi.
No i tak sobie siedzi mi pod koszulką (a pod spodem mam Tshirt z długim rękawem) i dobrze jej sie tam siedzi, to ją zacząłem nagle łaskotać :D
3kropka i Sowa uwielbiały łaskotanie. Podbiegały na gilgotki, odskakiwały, tylko po to żeby natychmiast wrócić. Szczury ogólnie lubią łaskotanie (tylko nie mogą być zestresowane) i nawet jest artykul o tym, ze na swoj szczurzy sposób chichoczą.
Jak zacząłem gilgać Bułkę, to przy akompaniamencie pisków biegała to tu to tam pod koszulką.
Odstawiłem ją potem do klatki, to zaczęła się tam kręcić (zwykle biegnie do swojego kartonika, a potem gdzieś zamiera w kącie jak trusia). Pobiegła do kartonu to wrzuciłem jej truskawkowe ciasteczko (takie dla szczurów), to zabrała je i przeniosła w inne miejsce. Chrupnęła trochę i znowu przeniosła, potem kicnęła na hamak, oparła łapki o pręty i patrzy na mnie z nosem w górze :D
I teraz można ją na niemal spokojnie wyciągać z klatki, nawet przez małe drzwiczki. Przy odkładaniu też już tak nie panikuje :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Bezgłośny chichot szczurzy, też go sobie zawsze wyobrażam, jak Obrazki udaje, że ucieka, a zaraz w podskokach wraca z powrotem po więcej gilgania i tarmoszenia:)
Bułka :-*
Teraz się od niej nie opędzisz :D (bo i niby dlaczego;)
To wspaniałe pomóc spowodować - i widzieć taką przemianę u niej - pokonanie strachu i rozbudzenie chęci korzystania z wszyyystkich nowych możliwości ) Dokładnie tak, Bułeczko !
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Bułeczka dzisiaj została u dr Judyty, jutro zabieg usuwania oczka :( Nie wiemy co jest pod spodem, dlaczego tak wypycha oko, i oby to nie był nowotwór ... :(
Niecierpliwie wyczekuje jutra i DOBRYCH wieści.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Moc dobrych myśli w Waszą stronę !
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Wieści niezłe. Zombie oczko zostało usunięte, na szczęście pod spodem nie było ropy! W oczodole jest "wybujała tkanka", ale nie wiadomo co to. Histo nie da się zrobić, bo to za drobne kawałki.

Teraz oby sie ładnie wygoiło. Powyżej siekacze tez był stan zapalny, możliwe, ze to wszystko to stan zapalny , który ladnie zejdzie po antybiotykach.
Bułka czuje sie dobrze, ciekawsko sie rozgląda i wcina kaszkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

To dobre wieści i oby już takie pozostały :) Nadal trzymam kciuki, a Bułeczka niech się goi ładnie :-*
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Bułka goi sie całkiem ładnie. Nochal po lewej stronie niestety jest przytkany, ale trudno-mam nadzieję, ze to opuchlizna i że to nie rak.
Zrobiła się bardzo przylepna i lubi sobie siedzieć na podołku, zawinięta w rąbek koszuli. Albo w rękawie. Daje sie oglądać, i nawet można zajrzeć w ucho.
I ciągle się pucuje, co widać na niewyraźnym filmiku :)
https://youtu.be/KDpUZpOnAGo

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I Bułkowy kuperek :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Reszta ekipy jest niemal niewidoczna, tylko takie placki leżą na półkach i w kuwetce. Gorąco !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Bułeczka, biedna, dzielna myszka, niechże to ją już puści i da odetchnąć z ulgą...
Może pucuje tak pyszczek bo gojąca się rana i opuchlizna swędzą ? Ale szczury w ogóle często pucują pyszczki, więc oby był to znak tego, że wszystko jest w porządku:)
Kuperek wzruszający, Karaś miał taki - tylko dupkę czarną ^-^
Wymizaj ją ode mnie serdecznie :-*
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Dzisiaj byliśmy na rtg i zdjęciu szwów. I niedobre wieści - drugie oko tez zaczyna wybijać :(
To prawdopodobnie nowotwór umiejscowiony gdzieś nad zębami. Dostała jeszcze enro na 5 dni, i p/bólowy na 10 dni. Jak nie pomoże, to spróbujemy ze sterydem.

Dzisiaj chodziła tak zdenerwowana, że przykro było patrzeć. Bardzo mi jej szkoda, i to wszystko niesprawiedliwe strasznie. Wreszcie ma stały domek, a tu taki pech :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Och nie...
tak bardzo żal mi Bułeczki ;(
żeby chociaż leki przyniosły jej ulgę, to teraz najważniejsze
mój boże, ona jest taka młodziutka :'(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Od wczoraj jej daję 1/4 tabletki dexametazonu. Wiem, że wetka powiedziała, ze za kilka dni, ale to nie zrobi różnicy. Je z palca i z łyżeczki, ale musi być w formie niepłynnej (tak jak gęsta kaszka), inaczej wpadnie w to nosem. Nie ma koordynacji i nosem robi "pac", i wszystko pryska naokoło i wpada biedactwu do nosa :(
W nocy podjadła trochę kaszki, potem zjadła mi z ręki banana. Musi byc mocno rozciapany i taki mały kawałek weźmie w łapki i poliże/pociamka.
Zrobiłem zbiórkę na zrzutce, chociaż wolałbym, żebym nie musiał robić i zeby była zdrowa :(
https://zrzutka.pl/674zja

Reszcie ekipy dałem do wylizania nakrętce po gerberku z resztką kaszki i banana, to Bubuś chwycił całą nakrętkę i w nogi ! :D Muszka próbowała mu wyrwać, to jest zabrał i kic kic ! A za nim Nezu. Zanim się reszta ogarnęła, to już nie było co wylizywać. Yo wszyscy dostali na pociechę po kawałku banana.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Zrzutka sie przepełniła O_O
Viva Gryzonie udostępnili u siebie, a dobrzy ludzie pomogli.
Bułka walczy. Niestety, rana ją swędzi i cały policzek podrapany, chrzęści ząbkami, mimo podawania leków p/bólowych :( Karmię ją rozwodnionym sinlakiem z łyżeczki/z palca - sama nie je. Ale je chętnie. Nie dużo naraz, ale wcina. Oko nie wygląda ładnie, ale się nie wybałusza w takim tempie jak lewe, i raczej tylko w chwili stresu. Mam nadzieję, że steryd coś ruszy. Na szczurzej grupie wspomniano o Biseptolu, że pomógł na zapalenie mózgu. Mojej szczurce, Pati, Biseptol zmniejszył duży nieoperacyjny (miękki) guz. Podpytam dr Judyty co o tym myśli. Pewnie spróbujemy, tym bardziej że sporo szczurów uodparnia się na Enro.

Na razie jeszcze nie myśle o pożegnaniu..
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Nie jest dobrze :( Oko zmniejszone, ale pojawiły się duszności i nadal jest wyciek z nosa. Lewa strona pyszczka i miejsce po oczku jest pokryte strupem - Bułka kompulsywnie czyści mordkę. Pojechałem dzisiaj do weterynarza z powodu tych duszności. Wiadomo, niedziela... Bułka dostała zastrzyk z Furasemidu i Dexa-ject. A jutro do dr Judyty. I koniecznie ma mieć zapewniony spokój... Biednie wygląda :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Strasznie to wszystko okrutne i niesprawiedliwe :(
Może steryd obkurczy co tam w łebku uciska. Coś musi się stać, żeby można było walczyć dalej...
Proszę los o ulgę dla Bułeczki, jakakolwiek by była.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Wiem :( Dzisiaj minął miesiąc od kiedy jest u mnie. Bardzo źle to wszystko wygląda, ale może jeszcze jakiś mocniejszy antybiotyk da radę. Dziś nic nie zjadła, nie ma siły, a nie chciałem jej stresować.
Póki zyje, nadzieja jest. Ale jesli ten antybiotyk i steryd nie zadziałają, to będzie bardzo niedobrze :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”