NIETOPERENDING STORY

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Agatow »

Biedne kastraty.. ale skoro nie ma rady. Też miałam agresywnego szczurka i myślę że z tego samego powodu + problemy z układem pokarmowym. No cóż, niech się trzyma na operacji a potem szybko dochodzi do siebie!
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Nietoperrr... »

Ech...
Szczurze uczulenie wróciło...
Od roku około mam czerwone plamy na rękach,były sobie,ot tak,po prostu,od kontaktu ze szczurzym moczem przy sprzątaniu klatki,od ich pazurków na skórze.Jesień była,zima była,wiosna...Rękawy długie.Nie było widać.
A teraz...masakra...
Sąsiedzi pytają,czy to egzema... :-\
Maść już nie pomaga...Zaczyna swędzieć coraz bardziej.
A co najgorsze,córa zaczyna mieć to samo,na jednej rączce pojawiły jej się czerwone plamy...I to nie od proszku do prania czy płynu do płukania...Poza tym strasznie kaszle,jak ja kiedyś przy szczurach...Przed mężem zwalam to na kocią alergię,ale sama znam prawdziwą przyczynę... :-[ Mała dusi mi się od kaszlu nocami,aż wymiotuje czasami...
Rozpacz.Nic więcej nie umiem napisać.
O ile ja ze swoim uczuleniem mogę żyć,mam w nosie wpływ leków anty-alergicznych na mój organizm,to jednak organizm mojego dziecięcia nie jest już tak mi obojętny...W dodatku tak malutki organizm...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: jordan »

mam to samo co twoja cora biore cos do nosa otrivin spray i zyrtec lub inne podobne
Obrazek
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Nietoperrr... »

jordan,ale ona ma niecałe trzy lata...To nie dla dzieci...Dostaje syropki dla dzieci alergicznych,ale nie pomagają.
Pojutrze idziemy do lekarza,może coś innego wymyśli.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: jordan »

no wiem ale bylem na uczuleniowych rzeczach i nic wszystko wporzadku to jest najgorsze....
Obrazek
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Hanka&Medyk »

Nietoper, a może to jest reakcja krzyżowa? Coś pyli, na co jesteście obie uczulone, a uczulenie na szczury tylko potęguje reakcję... Jeśli macie dobrego alergologa, moglibyście z nim pogadać również o wprowadzeniu jakiejś diety - wiele pokarmów ma reakcje krzyżowe przy alergiach wziewnych.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Nietoperrr... »

Najpierw trzeba by było sobie testy zrobić,u córy gorzej,bo jest za mała na testy.
Tylko tu pojawia się kolejny problem...Testy robi się na przegubach rąk,a ja tam mam te plamy... :-\ Nie można tego zlikwidować tak do końca ani lekami,ani maściami...Nie wiecie,czy w innym miejscu można to zrobić?
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Entreen »

za mała na testy? :o

Ja od maleńkości jestem testowana i leczona. Zapytam mamy, jak to dokładnie. Ale jestem uczulona na wszystkie futerkowce oprócz świnek, a zawsze mieliśmy zwierza - czy to kota, czy to kota, chomika, psa i koszatniczkę jednocześnie i... ::)
Może nie jest najgorzej *hug*
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: alken »

podobno żeby testy były wiarygodne dziecko musi miec min. 4 lata
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: sr-ola »

Iwonka, zdrowie dzieci najważniejsze, wiadomo, tutaj z całą pewnością masz wsparcie.

Ale póki co trzymam kciuki, aby był to zbieg okoliczności. I żeby córa wydobrzała.

Czy nie robi się też testów na plecach przypadkiem?
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Agatow »

Spróbuj na razie zrobić co się da dopóki nie będzie można zrobić testów córci - też mam uczulenie na szczuraski ale walczę. Klatka ze szczurkami jest w innym pokoju co jest istotne szczególnie w nocy - mogę spać spokojnie i nie mam kataru, który mi sie pojawia jak ogonki kręcą się koło mnie, wietrzenie też pomaga. Jeszcze jedna ważna rzecz, musiałam wyrzucić hamak i tu mi kuzynka podpowiedziała, która też miała kiedyś szczury i miała uczulenie. Najbardziej uczulający jest mocz, spróbuj zastąpic hamaki czymś łatwiejszym do sprzątania a powinno się polepszyć... ja wiem, że ogonki się nie uczieszą ale skoro córa ma takie problemy to jest to priorytet. A co do zadrapań na rękach - długie rękawy i rękawiczki przy sprzątaniu proponuję :) Mam specjalne ciuszki do szczurów.. tzn paskudny gruby dres ale paskudy nie zostawiają mi tylu zadrapań a do tego mogą mnie swobodnie zaczepiać, ciągnąć za rękawy itd! Trzymam kciuki żeby na razie się polepszyło, wiem jak paskudnie się człowiek czuje z uczuleniem
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: `naatka »

Ja miałam testy robione jak miałam 3,5 latka :P i do tej pory wyniki są wiarygodne i się sprawdzają..
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Nietoperrr... »

Agatow,klatka nie stoi w pokoju,w którym śpimy,do sprzątania też zakładam rękawiczki,ale nie wyobrażam sobie latem nosić długich rękawów,choćby do sprzątania...Z resztą żebym nie wiem co robiła,kontakt ze szczurzym moczem i tak będzie.Córci tez przecież nie odmówię wziąć ulubionego szczurka na rączki... :-\ Na razie przestała kaszleć,dostaje syropki przeciw-alergiczne i kaszel się uspokoił.
P.S.Polarkowych domków i hamaków nie mam serca im zabrać... ;) Już wolę się drapać ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Agatow »

Zabraniania kontaktów córki ze szczurkami nigdy bym nie sugerowała... to by była katastrofa i nie wyobrażam sobie czegoś takiego ??? Może rzeczywiście coś antyalergicznego pomoże...
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: NIETOPERENDING STORY

Post autor: Jessica »

niech paskudztwo zostawi i Ciebie i córeczkę :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”