NIETOPERENDING STORY

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

NIETOPERENDING STORY

Post autor: Nietoperrr... »

Obrazek



Od razu ostrzegam,że lubię się rozpisywać,więc to raczej wersja dla cierpliwych...

No tak,już prawie emerytka na forum("NIEKTÓRZY" mówią,że emerytka,ja się pocieszam tym "prawie"...).
Przyszedł więc czas najwyższy,aby przedstawić wreszcie swoje stado...
Dlaczego tak późno?BO po pierwsze nie mam czasu przy dwójce małych dziecioli,siedmiu ogonach,dziesiątkach kwiatków w doniczkach,że o mężu już nie wspomnę...Po drugie...wstyd się przyznać,ale komputerowa ciemnota ze mnie i przez baaaaardzo długi czas walczyłam z ... dodawaniem zdjęć... :-\ Aż wreszcie pewien dobry duszek mnie oświecił! ;D

Moja szczurza przygoda zaczęła się ... oj,dawno temu(stara d... ze mnie... 8) )
Miałam jakieś 13 lat i dostałam swojego pierwszego szczurka Shorti.Żyła...3 dni...Moja babcia idąc kiedyś z całą stertą ręczników na rękach,nie zauważyła jej pod nogami...Umierała mi na rękach...Do tej pory jak sobie przypomnę,łzy same lecą.
Później była Agata.Jak tylko wracałam ze szkoły,wyskakiwała ze swojego wielkiego akwarium i wbiegała po mojej nodze na mnie,zamęczając mnie buziaczkami.Dokupiłam jej towarzystwo-Mambę,która...okazała się być chłopcem...Agacia zmarła po swioch pierwszych urodzinach przy porodzie...

Później była długa przerwa.Bardzo długa.

Teraz...mój pierwszy ogon Kleofas.Kupiony z zoologa,kiedy jeszcze nie byłam na forum i nie widziałam w tym nic złego.Ale pomimo mojej obecnej wiedzy na temat kupowania zwierząt z takiego miejsca,nie żałuję.W życiu nie miałam takiego szczura.To taki szczurzy pies.W sumie to mało ma ze szczura.Chodzi sobie wszędzie beztrosko,nie trzeba go wołać,łapać,sam przychodzi.Często śpi z moją córcią w łóżeczku.Na dworze można go spokojnie puścić,chodzi dosłownie przy nodze.Bez żadnej smyczy,bez obaw,że ucieknie...Największy indywidualista z całej siódemki,ale i najbardziej przywiązany do człowieka.
Jest najstarszy(ok 8 miesięcy)i chyba najbardziej dominujący w moim stadzie.

Tak wyglądał,jak był mały
Obrazek

A tak wygląda teraz
Obrazek
Obrazek

Nie mogłam się powstrzymać,żeby tego też nie wkleić... ;)
Obrazek

Później była czarna samiczka dumboska Nuka.Serce mi się rozdarło jak zobaczyłam ją w zoologu taką zaniedbaną...I kupiłam(teraz dopiero wiem,że w takich przypadkach trzeba serce trzymać na wodze)
Wyleczyłam,odkarmiłam.A niedopilnowany syncio diabełek zapewnił mi wpadkowy miot...Zamknął je razem w klatce na noc...
No i tak powstał Rabarbar...
Diabeł tasmański,dosłownie!Jak się go mizia(im mocniej,tym bardziej mu się to podoba),to z rozkoszy aż oczy zamyka,ale nie daj boże na chwilę się odwrócić i...już go nie ma!I przez cały dzień można za nim biegać i latać,a i tak dopiero na wieczór wyciągam go...z kosza na śmieci... :P
Obrazek
Obrazek

Oglądając kiedyś zdjęcia na internecie,zakochałam się w białaskach...I stąd u mnie dwaj albinotyczni bracia od kalindy,Bazyl i Zgredek.Miał być tylko Bazyl,ale właścicielka oddawała tylko parami.No i wzięłam Bazylka i tego łysego "gratisa"...Mąż jak go zobaczył,to złapał się za głowę i nazwał go "Szczurzy dramat"...Mój kochany piękny brzydal...

Bazyl...Śpioch i żarłok,w zasadzie to wszystko mu jedno co dzieje się dookoła.W klatce śpi,wypuszczony po chwili śpi w wersalce...Do zdjęć pozuje jak nikt,tylko że zawsze...zamyka oczy...
Obrazek
Zgredek...Ciężko mu się zbudzić,ale jak już to zrobi,to szaleje jak opętany.Niedawno potwierdziły się moje podejrzenia,że jest ... ślepy...Nie to,żeby mu to specjalnie przeszkadzało,ale ... często spotyka się ze ścianą... :-\
Obrazek

Na tym miał być koniec.Tiaaa...Pierdu,pierdu...
Siedziałam na forum,beztrosko czytając sobie o szczurkach...Nagle natrafiłam na temat o interwencji pod Wrocławiem w pseudohodowli.Zwierzęta żyły w tragicznych warunkach...Zobaczyłam zdjęcia i nawet nie myśląc,napisałam do dziewczyny zajmującej się zabranymi zwierzakami.Miałam adoptować dwa ogonki.W ostatniej chwili doszedł jeszcze trzeci.
Chłopaki przyjechały do mnie i od pierwszych chwil miłość na zabój!!!Taaaaakie miziaki,spragnione człowieka i przekochane!Już pierwszego wieczora spały wszystkie razem z moimi,po kilku minutach łączenia...

Niko...Ostrożny,trochę strachliwy,ale wystarczy poświęcić mu 15 minut na głaskanie i już od człowieka nie odejdzie.Uwielbia...gryźć po stopach w skarpetkach... ;D
Obrazek

Figo...Piękny himalayan,w dodatku reksik.Taki mój kochany wełniak,futerko w dotyku ma niesamowite!Nie znosi,jak ma zejść z ręki...wraca jak bumerang,taka przylepa.Nie potrafi bez człowieka wytrzymać!
Obrazek

No i na końcu Bobek vel Onucek...Najmniejszy wypierdek,a największy z niego kogucik!Skacze to to jak pchła do wszystkich!Reszta go olewa,ale on uparcie toczy swoją jednostronną bitwę...To chyba jest młodszym bratem Figo,bo są prawie jak dwie krople wody.Też ma coś z reksa,ale w o wiele mniejszym stopniu.Skoczny,zaczepny,pocieszny.Po skarpetkach też gryzie,ale ... tylko mojego męża,jak ten je obiad...Ach te okrzyki i latające widelce... ;D
Obrazek

Moich "Siedmiu Wspaniałych"...
No i klata na tyle ogonów,która zajmuje tyyyyle miejsca...
Obrazek

Wszystkim,którzy dotrwali do tego miejsca,gratuluję wytrzymałości i samozaparcia w czytaniu...Na koniec jeszcze siedmio-ogonowa paleta kolorów... ;D
Obrazek
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: alken »

cały stół szczurów ;D mizianko dla stadka :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: Cyklotymia »

Widzę że i klatę i ilość ogonów mamy jednakową :D Wymiziaj wielkie stado ode mnie! Aaa - to zdjęcie szczura dobierającego się do butelki jest boskie :D
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: Vivon »

szczęśliwa 7 ;)
duuuża gromadka :D
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: unipaks »

jak miło było tu zajrzeć do twojego tematu; jasniej się jakoś dla mnie zrobiło w moim dzisiejszym przygnębieniu :)
Masz śliczne kochane szczurki, na dodatek pocieszne i bardzo fotogeniczne - fajnie , że znalazły u ciebie tak świetny dom :)
Ucałuj słodkie ogonki ode mnie i moich panienek :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: kalinda »

SUPER! A Bazyl ma chyba to po tatusiu - Thetmes też wyjdzie, poszaleje troszkę, ale później znajdzie spokojny kącik i ma w nosie innych. No chyba, że w pobliżu jest stopa w skarpetce - to wtedy inna bajka.
Super stadko! Szkoda tylko, że Zgredek niedowidzi. ;(
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: UprzejmaCegła »

Śliczne kluseczki :) tak jak Niko moje też uwielbiają skarpetki ;)

Jak spojrzałam na ostatnie zdjęcie to tylko jedna myśl do głowy przychodzi: "Stoliczku nakryj się" :D
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: sr-ola »

Jedno smyrnięcie Zgredka i już miałam pozamiatane na Łysole. ;D

Klatkę masz boska, to coś na zabawki nie zasiuśkane i nie pogryzione? Fajnie to wygląda :)

Zaczynałaś ze szczurkami jeszcze w czasach, kiedy szczur był rzadkością w domach, prawda? Chomiki i myszki- tak ale szczur? A fe! ;) Tak mi się przynajmniej wydaje. No i wiedza była średnia, zoologiem zaczynaliśmy prawie wszyscy, najważniejsze, że już wiemy, czego nie powinno się robić.

Super, że do nas dołączyłaś! :D Nie przejmuj się brakiem czasu, wpadniesz tu jak będziesz miała czas :)

Jej, tyle słodkich miziaków w jednym domu, zaadoptujesz mnie? Zostań moją mamą, pliiiizzz!
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: zalbi »

Piękne stadko =)

ale Nuka przecież nie jest dumbo..
Figo jest rexem czy velveteenem?
a Bobek nie jest przypadkiem syjamkiem i też velveteenem czy rexem? on i Figo to nie są przypadkiem bracia?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: Ogoniasta »

Przepiękne duże stadko! ;D
Zdjęcie dzieciątka z Kleofasem i butlą mleka rozbroiło mnie :D

Wymiziaj koniecznie wszystkie. :)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: Ivcia »

Śliczni :)
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: Nietoperrr... »

Zalbi,ale Nuki nie ma już ze mną,musiałam ją oddać bo niecierpiała dzieci i strasznie gryzła je po paluszkach.Poza tym synek za bardzo mieszał mi w klatkach,a nie chciałam kolejnych wpadkowych maluszków...Teraz mam pełnojajeczne stadko ;D Ten czarny diabełek na zdjęciu,to syn tej pięknej dumboski(a jest na prawdę cudna,uwierzcie!Wzięła ją ode mnie dziewczyna z forum).Niestety uszek nie odziedziczył po mamusi.
Co do pytań o szczuraski...Nie znam się niestety zbyt profesjonalnie na szczurzych odmianach :-[
Figo i Bobek to syjamy,też mam wrażenie że są braćmi,tylko nie z tego samego miotu.Figo to rex,Bobek tak jakby miał domieszkę rexa,bo czuć w dotyku inne futro,tak samo jak Niko,też tak jakby był w części rexem.Bobek i Niko mają dodatkowo pojedyncze wibrysy pokręcone,ale tylko tak po 2-3,nie jak Figo,że ma ich pełno.Jak pojadę po swój aparat,to wreszcie porobię dokładniejsze zdjęcia,to sami ocenicie.Ja znawcą nie jestem,cóż... :-\

sr-ola!To dawaj,ja Cię z chęcią zaadoptuję!!!Zabieraj swoje dziewczyny,a jak już kupisz tą wielką klatę,to mój mąż niestety będzie musiał się wyprowadzić,bo nie będzie już dla niego miejsca...I wreszcie znikną porozrzucane skarpetki!!!JUPPIIIII!!!!!! :D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: MadziaK »

śliczne szczuraki :) a zdjęcie z butelką bomba przypomniało mi jak mi zorganizowana grupa przestępcza wyrwała kanapkę z ręki i już się uśmiech na twarzy pojawił :) a swoja drogą jak wy robicie takie ładne zdjęcia? Moje ogony maja chyba aparatowstręt ;D
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: sr-ola »

To wezmę ze sobą jeszcze suczkę, hm? I chciałabym kotka. I rybki (ok. 100 l akwarium). Myszki są taakie słodkie ;D I..i...i...

No dobra, to wiesz co? Niech już mąż zostanie a najwyżej ja zaadoptuję Wasze skarpetki :D

Ja też nie bardzo orientuję się w odmianach, różnice są czasem dla mnie zbyt subtelne. Jedno jest pewne- wszystkie mają boskie ogonki, są mega stylistami w urządzaniu domu i potrzebują dużo uwagi i miłości. :D
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: "Siedmiu Wspaniałych"

Post autor: Nietoperrr... »

Moje szczurasy uwieeeeelbiają pozować!!!
A tak w ogóle,to zgłaszam protest!!!Dlaczego nikt moich dzieci nie podziwia,CO?????????
sr-ola,suczka może być,kotek też,rybki to tak na stół wigilijny się przydadzą,a skarpetek mojego mena...uwierz mi,że nie chciałabyś adoptować... :P
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”